Mgr. Blanka Baksayová

překladatelka, tlumočnice a lektorka němčiny

Už od roku 2009 nabízím komplexní služby v německém jazyce – obousměrné překlady vč. korektury, tlumočení, administrativní výpomoc a výuku němčiny. Díky vysoké kvalifikaci poskytuji rovněž technické a úředně ověřené překlady s razítkem, soudní tlumočení nebo asistenci v němčině při jednání s úřady, zaměstnavatelem atd.

Založila jsem „lingvistické duo“ Linguard a s kolegyní germanistkou pořádáme lekce němčiny, kde vás naučíme mluvit německy individuálně a s ohledem na vaše konkrétní potřeby.

 • Překlady z/do němčiny – obchodní němčina, korespondence, životopisy, smlouvy, technické překlady, weby a e-maily, návody, manuály atd.
 • Tlumočení z/do němčiny – konsekutivní tlumočení pro obchodní a soudní jednání, pracovní schůzky, konference i osobní záležitosti.
 • Administrativní asistence v němčině – pomůžu s přípravou na pohovor, obchodní a úřední jednání, doprovodím vás na schůzky či úřady, vyřídím pracovní povolení aj.
 • Výuka němčiny – individuální i skupinové lekce němčiny pro všechny úrovně, zacílené na konkrétní potřeby a cíle studentů. Výuka může probíhat online nebo osobně v Třebíči.

Vystudovala jsem obor Německý jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Navázala jsem magisterským studiem germanistiky na MU v Brně a v rámci něj absolvovala Erasmus pobyt v Německu. Posléze jsem absolvovala kurzy právního minima a soudního tlumočnictví.

Od roku 2009 jsem pracovala jako překladatelka, asistentka, lektorka a personalistka v různých firmách v Česku i Německu, mj. pro Mann + Hummel Service s. r. o., Gardner Denver CZ + SK, s.r.o.ČEZ, a.s.

Fotogalerie

Lingvistické duo Linguard

Vzdělání, kurzy a certifikáty

 • Bc. obor Německý jazyk pro manažerskou praxi – Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, 2007–2010
 • Mgr. obor Německý jazyk a literatura – Masarykova univerzita v Brně, 2011–2012
 • Erasmus pobyt – Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg, zakončeno zkouškou s certifikátem, 2011–2012
 • Právní minimum pro překladatele a tlumočníky – Masarykova univerzita v Brně

Vybrané reference:

 • BAMART CZ
 • Bou-Mont Service
 • Covid Expert
 • ThePay.cz

Ceník

Cenu za práci stanovuji dle typu, rozsahu požadovaných služeb a termínu.

Mgr. Blanka Baksayová

Kontakty

Mgr. Blanka Baksayová
M. Majerové 716/17
Třebíč (Kraj Vysočina)
674 01
Mobil:721 462 835
Email:blanka.baksayova@seznam.cz
Web:linguard.cz
Facebook:linguard.cz
Instagram:linguard936
Účet:86 – 2748540217/0100 (Komerční banka)
IČ:08261946

Doporučení
z první ruky

Paní Mgr. Blanku Baksayovou můžu z vlastních zkušeností jen doporučit. Vysoce profesionální a také lidský přístup, cílená cvičení na podporu dobré komunikace na úrovni „Muttersprache“, korekce výslovnosti, také pomoc s překladem odborných článků a vylepšení písemného projevu. Oba s přítelem jsme navštěvovali její individuální hodiny a za poměrně krátký čas jsme dostali pracovní místa v Německu. Patří jí tedy naše velké díky. S přítelem jsme oba lékaři v Německu.

MUDr. Beáta Růžičková

lékařka