Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Dagmar Moc Králová, Ph.D. > Doporučení > 4. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Mgr. Dagmar Moc Králová, Ph.D. — fyzioterapeutka a lektorka seminářů zaměřených na prožitek pohybu

Zobrazuji č. 3140 z celkem 49 doporučení prezentace Mgr. Dagmar Moc Králová, Ph.D.:
Moje milá kamarádka Dáša Moc Králová je velmi milá, sympatická a usměvavá osobnost, která svou profesi neustále posouvá dopředu a má chuť informace předávat lidem dál kolem sebe. Cením si jejího komplexního přístupu ve fyzioterapii. Zúčastnila jsem se workshopu Prožij – Vnímej – Zpomal svůj trup a dech a jsem moc ráda, že jsem mohla být jeho součástí a blíže poznat svoje tělo, zpomalit svoje tempo, procítit dech a rytmus cvičení a zaměřit se jen na sebe samu. Dáša volí individuální a empatický přístup, vnímá rozdílnost každého z nás, propojuje tělo a duši s tradiční čínskou medicínou, která se otevírá blíže světu, nabízí jiný pohled na práci s tělem a potravou východní medicínou. Hezký a čistý prostor pro workshop nabídl příjemné zázemí pro konání kurzu. Ještě jednou děkuji :-)

Simona Kolaříková

ergoterapeutka a maminka na rodičovské dovolené
simca.kolarikova@seznam.cz
S paní doktorkou Moc Královou jsem se poprvé setkala na jejích univerzitních přednáškách předmětu Fyzikální terapie, kde mě velice oslovila svým pohledem nejen na tento předmět, ale celkově na terapeutickou péči a fungování lidského těla. Neváhala jsem tedy a navštívila jsem i jeden z workshopů, které pravidelně pořádá, konkrétně Prožij – vnímej – zpomal svůj trup a dech. Celý workshop hodnotím velice pozitivně. Příjemný hlas paní doktorky, vhodně volená slova a především její snaha vnést do každého okamžiku přirozenost, dala člověku možnost a prostor soustředit svou pozornost jen na sebe. Což si v dnešní době pravidelně dopřává málokdo. Vážím si také toho, že i přes zkušenosti a veškeré znalosti, které má, přistupuje ke všemu s určitým respektem a pokorou. Je velice inspirativním člověkem, který rozhodně má co předávat. Mockrát děkuji za můj první (a věřím, že určitě ne poslední) workshop.

Eliška Zemanová

studentka fyzioterapie
zemanovaeliska98@gmail.com
Měl jsem tu čest účastnit se Dášina workshopu na téma vody a tekutosti v těle. Až nedávno jsem se seznámil s principem tensegrity a právě na tomto semináři jsem dostal příležitost pocítit, co to znamená zažít ji ve svém těle. V začátku jsme spočívali v klidném ležícím stavu, navnímávali své tělo a vlastní představivostí si uvědomovali hloubky v prostoru, k čemuž obvykle nedávám dostatek prostoru v denním životě. Největší osobní prožitek bylo přelévání tekutosti mezi pažemi a horním trupem a překlápění v prostoru, jakou lehkost a plynulost to přináší. Tím jsem si doplnil další střípek v uvědomování při pohybovém učení s dětmi. Obohacením byly také úvodní informace k akupunkturním bodům a dráhám podle čínské medicíny, které ovlivňují vnitřní orgány a ukázky jednoduché stimulace těchto bodů včetně názorných obrázků.

Filip Přidal

Fabinek.cz
www.fabinek.cz ~ filip.pridal@gmail.com
Účastnil jsem se workshopu vedeného paní doktorkou a jsem velice rád za vytržení z každodenního shonu. Přineslo mi velké připomenutí jak moc důležité je se nenechat strhnout stresem okolo a vnímat detailně své tělo a propojení s psychickým rozpoložením. K workshopu navíc bylo přistupováno z mého pohledu ideální formou – ani příliš „ezotericky“ a na druhou stranu nejen zaměřeno na tělo/fyzično.

Ondřej Nevělík

nevelik@gmail.com
Prozatím jsem se zúčastnil jednoho workshopu pořádaného paní Moc Královou, který se uskutečnil minulý týden s názvem „Prožij - vnímej - zpomal“. Můj prvotní cíl byl jasný – zastavit zběsilé tempo dní, věnovat sobě trochu času a odpočinout si. Toto všechno bylo splněno a jako bonus mi bylo přidáno mnoho dalšího – ať už nepřeberné množství tipů a rad do života, podnětů k zamyšlení, ale zrovna tak i mnoho teorie a principů týkající se fungování našeho těla (a to vše z různých pohledů na situace). To vše bylo navíc protkáno přátelským (a přitom stále i v mnoha ohledech odborným) přístupem a vedením paní doktorky, která nám pomohla vytvořit opravdu příjemné prostředí, díky kterému jsme se mohli lépe ponořit do vnímání vlastního těla, za což paní Moc Králové ze srdce děkuji! Jistě bych našel další pozitiva, ale jako shrnutí toho, jak moc si její práce vážím, napíši jen to, že tento workshop rozhodně nezůstane jedinou a poslední pořádanou akcí paní Moc Královou, které se zúčastním.

Bc. Petr Bárta

fotbalový trenér, student fyzioterapie
petik.barta@seznam.cz ~ 777 169 938
Dne 15.12. jsem se zúčastnil semináře PROŽIJ VNÍMEJ ZPOMAL pod vedením Dáši a velmi mne nadchnul pro jeho zajímavou koncepci. Tato tři hesla ho skvěle vystihují, ale někdy jsou špatně chápána. Setkal jsem se s názorem, že nemůže zpomalit, protože musí v práci stihnout hodně. Ti co nechápou, měli by nejprve tento seminář okusit, aby pochopili, co tato slova skutečně znamenají. Byl to první její seminář, kterého jsem účastnil, přestože Dášu znám již dlouho. Osobně cvičím řadu let či kung, předtím jsem se věnoval bojovým uměním a seznámil se i s jógou. Seminář jsem navštívil ze zvědavosti, protože jsem slyšel, že se Dáša snaží spojit západní i východní přístupy a toto se mi potvrdilo. Ty tři hesla se opravdu prolínají celým seminářem, protože Dáša dle mého názoru spojuje fyzioterapeutické cvičení s prvky jógy, která se zaměřuje na vnitřní uvolnění a pocity. Navíc některé protahovací cviky a jejich význam vysvětluje pomocí čínské medicíny, jejíž tradice je podstatně delší než té západní. Během těch několika málo hodin zjistíte, že pohoda těla přichází s pohodou ducha, kterou se na semináři Dáše daří vytvořit. Pokud mohu ze své skromné zkušenosti hodnotit seminář, tedy především Dášinu práci s lidmi, samozřejmě vedle její skvělé profesionální úrovně, musím říci, že je její přístup lidský, což v dnešní době není běžné. Na konci semináře zjistíte, že jste se nejen něco naučili o svém těle a zacvičili si, ale zrelaxovali a hlavně si to užili. Děkuji Dášo.

Jaromír Hubálek

www.vutbr.cz/lide/jaromir-hubalek-3758 ~ j.hubalek@seznam.cz ~ 776 090 722
Workshop, kterého jsem se zúčastnila, byl pro mně velice inspirující a přínosný jak do osobního, tak do profesního života. Paní doktorka Moc Králová mi ukázala jiný přístup, na jaký nejsem z praxe zvyklá. Líbilo se mi, jak pouhým slovním vedením nebo minimální silou dokáže tak ovlivnit co se v nás děje. Osobně pozoruji už delší dobu, jak se nemohu optimálně nadechnout do hrudníku, tak jak bych chtěla, jak je to ideální, jak nás to učili, jelikož mi při pokusu o plnohodnotný nádech vystřelí bolest ze žebra přes rameno až do krku. Na workshopu se ani nevím jak něco změnilo a já se po dlouhé době opět zhluboka nadechla bez bolesti a dozvěděla, jak se svým dechem můžu nenásilně pracovat. Jako plus hodnotím také komornější kapacitu čímž byl zajištěn osobnější přístup lektorky. Celkově to bylo velmi příjemně strávené odpoledne a mohu jenom doporučit.

Michaela Šarmírová

fyzioterapeutka
sarmirova.miska@gmail.com ~ +421919041591
U Dáši jsem byla na semináři o prožití pohybu, zpomalení ze stresu a uvědomění těla, dechu, sebe. Je energická, zkušená a dobře vede, takže bylo jednoduché se na tuto problematiku naladit a prožít to, proč tam člověk šel. Vřele doporučuji těm, kteří chtějí prohloubit vnímání svého těla a pochopit kde stojí a co jejích tělo cítí. Lektor, který vám nevnucuje, ale dává prostor. Děkuji.

Barča K.

na mateřské dovolené
barb.svob@gmail.com
Když jsem se hlásila na seminář Prožij - Vnímej - Zpomal, ani jsem netušila, jak moc ta slova mohou být výstižná. Jak budu celé odpoledne vnímat za citlivé podpory naší skvělé lektorky i ten nejzákladnější pohyb, jeho vazby s ostatními částmi těla a prožívat něco, co moc neumím = zpomalit, zpomalit a vědomě prožít. Byla to úžasná a pro mě úplně nová zkušenost. Moc za ni děkuji.

Jarmila Horáková

horakova.jj@seznam.cz
Seminář s Dagmar Moc Královou byl skvělý. Mohu doporučit všem, kdo se chtějí nad vlastním tělem a potenciálními následky či důsledky zamyslet. Dáša dokáže všechno klidně a názorně vysvětlit a kdo vnímá, nebo se alespoň snaží, může si odnést velice důležité informace.

Dagmar Vychodilová

dagmar.vychodilova@seznam.cz
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS