Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Dagmar Moc Králová, Ph.D. > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Dagmar Moc Králová, Ph.D. — fyzioterapeutka a lektorka seminářů zaměřených na prožitek pohybu

Zobrazuji č. 110 z celkem 41 doporučení prezentace Mgr. Dagmar Moc Králová, Ph.D.:
Milá Dášo, ráda bych Ti poděkovala za Tvůj krásný a obohacující ebook Rozumné a vnímavé tělo, ve kterém jsou z každého řádku patrné Tvoje vědomosti i nadšení pro dané téma! Moc se mi líbí Tvůj celostní pohled na člověka i pohyb. Ebook je přehledný a dává dohromady spoustu informací z různých stran, takže mi díky jeho přečtení zapadly další díly do skládačky, kterou si ve své praxi již mnoho let skládám. Nejvíce na mne zapůsobila bonusová audia a Tvůj jemný hlas, který mi pomohl napojit se na sebe samu. Už po prvním poslechu se ve mně rozprostřel hluboký klid a současně se rozproudila nová energie, za což jsem Ti moc vděčná! Moc se těším na další díly a hrátky s vlastním tělem :-)

Kateřina Marešová

autorka kurzu Maminka ve formě
www.cviceninejenpoporodu.cz
Ebook Rozumné a vnímavé tělo je úžasný počin. Konečně! Konečně člověk, který se dívá na tělo komplexně a dokáže to podat jasně a srozumitelně. Pracuji jako masérka, ale spíše bych svou práci definovala jako detektivku na lidském těle. Jsem přesvědčená, že naše individuální odlišnosti vyžadují individuální přístup – a ten Dáša nabízí. Pustila jsem si ji do počítače, a tím pádem domů, a už jsem se jí nezbavila. Začetla jsem se, začala to zkoušet a už byla v procesu. Tak dobře napsaná knížka o tom, jak má člověk cítit sám sebe... Mluví mi z duše a osobně mě posunula do dalších sfér přemýšlení o těle – protože i když nepracujeme stejnými metodami, vzájemně se doplňují. Ráda se učím a nechávám inspirovat a v tomto ebooku jsem našla obojí. Přivedla mě na úžasné myšlenky. Nemám co dodat, upřímně doporučuji každému z nás.

Paulína Baloghová

masérka, pomáhá na cestě za zdravým tělem a duší
www.detektivkanaludskomtele.sk
Dáši, děkuji moc za napsání ebooku Rozumné a vnímavé tělo. V dnešní uspěchané době, kdy většinu dne jedeme na autopilota, jsou Tvé rady opravdu nad zlato. Ani sebelepší odborník nedokáže naslouchat našemu tělu za nás a nevidí, co se děje přímo v našem nitru. To najdeme jen my sami naší všímavostí. Díky tomuto ebooku se cítím mnohem vědoměji. Nejvíce jsem si oblíbila cvik Žhavící koule, který mě zklidní a naladí na mé vnitřní prožívání. Doporučuji tento ebook každému, kdo chce sám za sebe převzít odpovědnost. Dáša prostě ví, co dělá!

Martina Víchová

dětská fyzioterapeutka se zaměřením na psychosomatické souvislosti
www.martinavichova.cz
Měla jsem to štěstí se s Dášou setkat osobně a každé tři týdny ji nechat si pohrát s mým zbědovaným tělem. Dlouhá léta mě trápí bolesti krční páteře. Naivně jsem si myslela, že bolesti souvisejí pouze s mým sedavým zaměstnáním a hrbením se u počítače. Nikdy nezapomenu, když mně Dáša položila otázku: „Máte problémy i když chodíte s baťohem na zádech při výletě ve Vietnamu, anebo jen když se vrátíte zpět do každodenního života?“ A já si konečně musela přiznat, že všechno souvisí se vším. A moje bolest nezmizí „pouze“ s přispěním šikovných rukou paní Dáši a protahovacím cvičením. Stejně jak úžasně individuální přístup má Dáša při osobním setkání – nic nezakazuje, pouze doporučuje a s lehkostí a vtipem vás směruje na tu správnou cestu –, tak stejný pocit mám z jejího ebooku. Je napsán čtivě a máte z něho pocit, že autor je profesionál, kterého opravdu zajímá tělo komplexně a odměnou pro něj je spokojenost klientů. A ono to tak opravdu je!

Petra Nováčková

obchodnice
S Dagmar jsem měla možnost dlouhodobě spolupracovat v rámci prevence zranění, kompenzačních cvičení, fyzioterapie a sportovním tréninku jako takovém. Ona z pozice odborníka, fyzioterapeuta, a já z pozice sportovce, který se zajímá o své tělo do podstaty věci. Kromě fyzioterapeutické péče mi pomohla s pochopením základních fyziologických zákonitostí a propojením pohybového aparátu s vědomým vnímáním přímo při sportovní aktivitě různého druhu. Jejími principy se řídím dodnes a neumím si bez nich představit mou aktivní sportovní činnost. Proto jsem velmi ráda, že se rozhodla své zkušenosti sdílet mezi širokou veřejnost. Pochopit fungování těla je náročné a tento ebook může být považován za první krok. Je napsán stručně, jasně a výstižně tak, aby každý, kdo se v této problematice neorientuje, dostal chuť na další vzdělávání. A naopak každý, kdo se v této problematice již orientuje, tak si rozšířil své povědomí o další vícerozměrný pohled na věc. Dagmar a její tvorbu doporučuji určitě každému.

Lucia Štulrajterová

produkční, pole dancerka
luciastulrajterova.com
E-book Rozumné a vnímavé tělo autorky Dáši Moc Králové nestačí číst, ale měl by se také prožít. Předkládá vazbu mezi anatomií, funkcí a vnímáním vlastního těla. Nabízí originální prožitková cvičení k udržení a zlepšení pocitu tělesné pohody. Vnímání sami sebe, svého těla, je z mého pohledu fyzioterapeutky a lektorky jógy zásadní v prevenci potíží a psychosomaticke nepohody.

Jana Řezaninová

fyzioterapeutka, lektorka jógy
E-book „Prožij pohyb“ čtenáři přináší jako jeden z mála pohled na vlastní tělo z různých perspektiv. Jejich propojení, Dášou samotnou dovedené do nejmenších detailů, vede ke skutečnému, dnes tolik opomíjenému prožitku. Právě ten je pojícím článkem zdravého pohybu a jeho trvání. Navzdory řádkům plných faktů, které jsou zpracovány tak, aby se i méně zdatný čtenář nenechal od čtení odradit, prokládá Dáša text minipříběhy z vlastní zkušenosti, které dovedou zaujmout a navnadit k dalšímu čtení. Ty jsou v zápětí rozebrány a člověk si z nich může odnést poučení, přinejmenším se v nich poznat. Jako fyzioterapeut knihu oceňuji nejen pro spoustu skvělých tipů do praxe a nové poznatky, ale také pro zamyšlení se nad postupy a vědomostmi již známými, které postupem času zevšední a je čas od času dobré je oživit a uvědomit si jejich důležitost. Jako bonus jsou k textu přiloženy audionahrávky, které snadno čtenáře-posluchače vedou aktivnímu zapojení, nebo mohou být vhodným prostředkem k domácímu tréninku po předchozí návštěvě fyzioterapeuta.

Aleš Pospíšil

fyzioterapeut
Paní Dagmar Moc Králová je skvělá fyzioterapeutka, pedagožka a člověk v jednom. Na jejím workshopu „Horní končetiny a Trup“ jsem se naučila víc vnímat své tělo. To je přesně to, co v dnešní době chybí. Naučila jsem se i díky ní, že někdy méně je více a zastavit se a zpomalit neznamená zdržet progres, ale právě si ho zajistit. Její lidský přístup ke klientovi tkví především v tom, že ke každému se snaží přistupovat individuálně a hlavně, jako k ČLOVĚKU. U p. Moc Králové nenajdete žádnou „kuchařku“, jak přijít o bolest za co nejrychlejší čas… nebo podobné dnešní trendy. Naučí vás však vnímat vaše tělo tak, abyste vy sami zjistili, co je pro vás nejlepší a pomůže vám najít vaši vlastní fyziologii pohybu. Napoví vám, jak se při pohybu cítit dobře. A myslím, že jako průvodce na cestě za zdravým procítěným pohybem, jsou hodiny, lekce a rady p. fyzioterapeutky Moc Králové to pravé. Ještě jednou, DĚKUJI a doporučuji!

Zuzana Kršáková

studentka
+421944921132
Pro některé se stala rehabka, cvičení či terapie masovkou v polikliniko-továrních závodech s nedostatkem času, empatie a zájmem o vaše zdraví ve všech jeho aspektech. Pokud hledáte někoho s otevřeným přístupem, citlivou duší, často s netradičními a o to intenzivnějšími vjemy a postupy, neznám v oboru fyzioterapie věrohodnější osobu.

Lukáš K.

peli3@seznam.cz ~ 774 941 328
Dnešní doba má ráda extrémy, všechno nebo nic, východ nebo západ. Paní doktorka Moc Králová je pro mě však jedna z mála těch, kteří pochopili, že je potřeba vydat se jinou cestou. Být otevřený, umět pátrat a vybrat si z každého to dobré a osvědčené. Jít takovou cestou není nic jednoduchého, chce to mnohem víc úsilí a zpočátku to může být i matoucí, ale výsledek stojí za to a paní doktorka je toho živým důkazem. Být jejím studentem bylo inspirativní.

Tomáš Boček

student fyzioterapie
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 3 4 5 Další »
2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS