Doporučení z první ruky

Mgr. Dagmar Moc Králová, Ph.D. — celostní fyzioterapeutka a lektorka workshopů se zaměřením na vnímání signálů těla


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 61 doporučení

Ing. Ivana Minářová

Víkendový kurz PROžij POHYB byl pro mě něco netradičního, nového. Cíl jsem měla jasný – vyčistit hlavu od každodenních starostí a užít si samu sebe. Lektorka nás vedla ke zpomalení, poznání vlastního těla, dechu – součástí každého živého tvora, které se však snažíme uspěchaným životním stylem přebít. Dáša nám předala hromadu informací a návodů pro každodenní život v klidu a zdraví. A to je v dnešní době k nezaplacení. Děkuji, že jsem mohla být součástí skvělé party. Každý předal kousek sebe do celkové skládačky a mé očekávání se naplnilo na 100 %.  Chcete se zastavit, ale nevíte jak na to? Dášiny kurzy jsou to ideální místo.

Ing. Ivana Minářová
stavební inženýrka se specializací na rekonstrukce domů

Seminář Prožij Vnímej Zpomal Trup-Čich-Dech pro mne začal dobře už při příchodu – příjemná velikost prostoru, osvětlení i teplota studia (což není samozřejmost). Celý seminář paní lektorka Dáša vedla srozumitelně, praktickou část nám nejdříve vysvětlila, jak a proč to budeme dělat. Samotná náplň byla hravá, jemná práce s tělem, která se v pohybových studiích prakticky nevidí a rozhodně ji doporučuji komukoliv, kdo chce poznat lépe sám sebe o něco lépe nebo komu jen všechno přerůstá přes hlavu a potřebuje na chvíli vypnout!

Markéta Nevělíková
pavlickova.marky@gmail.com 605 762 243

Milá Dášo, ráda bych Ti poděkovala za Tvůj krásný a obohacující ebook Prožij pohyb, ve kterém jsou z každého řádku patrné Tvoje vědomosti i nadšení pro dané téma! Moc se mi líbí Tvůj celostní pohled na člověka i pohyb. Ebook je přehledný a dává dohromady spoustu informací z různých stran, takže mi díky jeho přečtení zapadly další díly do skládačky, kterou si ve své praxi již mnoho let skládám. Nejvíce na mne zapůsobila bonusová audia a Tvůj jemný hlas, který mi pomohl napojit se na sebe samu. Už po prvním poslechu se ve mně rozprostřel hluboký klid a současně se rozproudila nová energie, za což jsem Ti moc vděčná! Moc se těším na další díly a hrátky s vlastním tělem :-)

Kateřina Marešová
autorka kurzu Maminka ve formě
www.cviceninejenpoporodu.cz katka@cviceninejenpoporodu.cz

Ebook Prožij pohyb je úžasný počin. Konečně! Konečně člověk, který se dívá na tělo komplexně a dokáže to podat jasně a srozumitelně. Pracuji jako masérka, ale spíše bych svou práci definovala jako detektivku na lidském těle. Jsem přesvědčená, že naše individuální odlišnosti vyžadují individuální přístup – a ten Dáša nabízí. Pustila jsem si ji do počítače, a tím pádem domů, a už jsem se jí nezbavila. Začetla jsem se, začala to zkoušet a už byla v procesu. Tak dobře napsaná knížka o tom, jak má člověk cítit sám sebe... Mluví mi z duše a osobně mě posunula do dalších sfér přemýšlení o těle – protože i když nepracujeme stejnými metodami, vzájemně se doplňují. Ráda se učím a nechávám inspirovat a v tomto ebooku jsem našla obojí. Přivedla mě na úžasné myšlenky. Nemám co dodat, upřímně doporučuji každému z nás.

Paulína Baloghová
masérka, pomáhá na cestě za zdravým tělem a duší
www.detektivkanaludskomtele.sk

Dáši, děkuji moc za napsání ebooku Prožij pohyb. V dnešní uspěchané době, kdy většinu dne jedeme na autopilota, jsou Tvé rady opravdu nad zlato. Ani sebelepší odborník nedokáže naslouchat našemu tělu za nás a nevidí, co se děje přímo v našem nitru. To najdeme jen my sami naší všímavostí. Díky tomuto ebooku se cítím mnohem vědoměji. Nejvíce jsem si oblíbila cvik Žhavící koule, který mě zklidní a naladí na mé vnitřní prožívání. Doporučuji tento ebook každému, kdo chce sám za sebe převzít odpovědnost. Dáša prostě ví, co dělá!

Martina Víchová
dětská fyzioterapeutka se zaměřením na psychosomatické souvislosti
www.martinavichova.cz 732 934 285

Měla jsem to štěstí se s Dášou setkat osobně a každé tři týdny ji nechat si pohrát s mým zbědovaným tělem. Dlouhá léta mě trápí bolesti krční páteře. Naivně jsem si myslela, že bolesti souvisejí pouze s mým sedavým zaměstnáním a hrbením se u počítače. Nikdy nezapomenu, když mně Dáša položila otázku: „Máte problémy i když chodíte s baťohem na zádech při výletě ve Vietnamu, anebo jen když se vrátíte zpět do každodenního života?“ A já si konečně musela přiznat, že všechno souvisí se vším. A moje bolest nezmizí „pouze“ s přispěním šikovných rukou paní Dáši a protahovacím cvičením. Stejně jak úžasně individuální přístup má Dáša při osobním setkání – nic nezakazuje, pouze doporučuje a s lehkostí a vtipem vás směruje na tu správnou cestu –, tak stejný pocit mám z jejího ebooku. Je napsán čtivě a máte z něho pocit, že autor je profesionál, kterého opravdu zajímá tělo komplexně a odměnou pro něj je spokojenost klientů. A ono to tak opravdu je!

Petra Nováčková
obchodnice
noviskapetra@seznam.cz 602 787 338

S Dagmar jsem měla možnost dlouhodobě spolupracovat v rámci prevence zranění, kompenzačních cvičení, fyzioterapie a sportovním tréninku jako takovém. Ona z pozice odborníka, fyzioterapeuta, a já z pozice sportovce, který se zajímá o své tělo do podstaty věci. Kromě fyzioterapeutické péče mi pomohla s pochopením základních fyziologických zákonitostí a propojením pohybového aparátu s vědomým vnímáním přímo při sportovní aktivitě různého druhu. Jejími principy se řídím dodnes a neumím si bez nich představit mou aktivní sportovní činnost. Proto jsem velmi ráda, že se rozhodla své zkušenosti sdílet mezi širokou veřejnost. Pochopit fungování těla je náročné a tento ebook může být považován za první krok. Je napsán stručně, jasně a výstižně tak, aby každý, kdo se v této problematice neorientuje, dostal chuť na další vzdělávání. A naopak každý, kdo se v této problematice již orientuje, tak si rozšířil své povědomí o další vícerozměrný pohled na věc. Dagmar a její tvorbu doporučuji určitě každému.

Lucia Štulrajterová
produkční, pole dancerka
luciastulrajterova.com stulrajterovalucia@gmail.com 775 073 323

E-book Prožij pohyb autorky Dáši Moc Králové nestačí číst, ale měl by se také prožít. Předkládá vazbu mezi anatomií, funkcí a vnímáním vlastního těla. Nabízí originální prožitková cvičení k udržení a zlepšení pocitu tělesné pohody. Vnímání sami sebe, svého těla, je z mého pohledu fyzioterapeutky a lektorky jógy zásadní v prevenci potíží a psychosomaticke nepohody.

Jana Řezaninová
fyzioterapeutka, lektorka jógy
605 988 411

E-book „Prožij pohyb“ čtenáři přináší jako jeden z mála pohled na vlastní tělo z různých perspektiv. Jejich propojení, Dášou samotnou dovedené do nejmenších detailů, vede ke skutečnému, dnes tolik opomíjenému prožitku. Právě ten je pojícím článkem zdravého pohybu a jeho trvání. Navzdory řádkům plných faktů, které jsou zpracovány tak, aby se i méně zdatný čtenář nenechal od čtení odradit, prokládá Dáša text minipříběhy z vlastní zkušenosti, které dovedou zaujmout a navnadit k dalšímu čtení. Ty jsou v zápětí rozebrány a člověk si z nich může odnést poučení, přinejmenším se v nich poznat. Jako fyzioterapeut knihu oceňuji nejen pro spoustu skvělých tipů do praxe a nové poznatky, ale také pro zamyšlení se nad postupy a vědomostmi již známými, které postupem času zevšední a je čas od času dobré je oživit a uvědomit si jejich důležitost. Jako bonus jsou k textu přiloženy audionahrávky, které snadno čtenáře-posluchače vedou aktivnímu zapojení, nebo mohou být vhodným prostředkem k domácímu tréninku po předchozí návštěvě fyzioterapeuta.

Aleš Pospíšil
fyzioterapeut
pospamx@gmail.com

Paní Dagmar Moc Králová je skvělá fyzioterapeutka, pedagožka a člověk v jednom. Na jejím workshopu „Horní končetiny a Trup“ jsem se naučila víc vnímat své tělo. To je přesně to, co v dnešní době chybí. Naučila jsem se i díky ní, že někdy méně je více a zastavit se a zpomalit neznamená zdržet progres, ale právě si ho zajistit. Její lidský přístup ke klientovi tkví především v tom, že ke každému se snaží přistupovat individuálně a hlavně, jako k ČLOVĚKU. U p. Moc Králové nenajdete žádnou „kuchařku“, jak přijít o bolest za co nejrychlejší čas… nebo podobné dnešní trendy. Naučí vás však vnímat vaše tělo tak, abyste vy sami zjistili, co je pro vás nejlepší a pomůže vám najít vaši vlastní fyziologii pohybu. Napoví vám, jak se při pohybu cítit dobře. A myslím, že jako průvodce na cestě za zdravým procítěným pohybem, jsou hodiny, lekce a rady p. fyzioterapeutky Moc Králové to pravé. Ještě jednou, DĚKUJI a doporučuji!

Zuzana Kršáková
studentka
+421944921132