Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Dagmar Moc Králová, Ph.D. > Doporučení > 5. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Mgr. Dagmar Moc Králová, Ph.D. — fyzioterapeutka a lektorka seminářů zaměřených na prožitek pohybu

Zobrazuji č. 4149 z celkem 49 doporučení prezentace Mgr. Dagmar Moc Králová, Ph.D.:
Zúčastnila jsem se workshopu zaměřeného na vnímání dolních končetin a pánve. Pracovali jsme v malé skupině, na všechno jsme měli dostatek času a hlavně jsme neustále dbali o naše pohodlí. Velmi oceňuji, že lektorka znalosti, které se nám snažila předat, má zažité a dokázala je ušít na míru každému účastníkovi. Zaujalo mě i, že pracovala s prvky Trager konceptu, který má jako jedna z mála v České republice. Zároveň své poznatky propojovala s čínskou medicínou, která krásně doplňovala psychosomatický kontext. Rozhodně doporučuji přijít si zažít atmosféru workshopu, protože tato problematika je využitelná nejen pro pacienty, ale posune i vás samotné v běžném životě.

Michaela Bobrová

fyzioterapeutka
bobrova.michaela@gmail.com ~ +421917337904
Dášu znám dlouho a vím, že když něco dělá, jde do toho naplno. A pohyb je její vášeň… Kurz Uzemnění, který jsem dnes absolvovala pod jejím pečlivým vedením, mě naprosto nadchl. Dáša byla velmi citlivý průvodce a dokázala nás naladit na naše tělo tak, že jsme opravdu vnímaly každý kloub, sval a centimetr kůže, se kterým jsme pracovaly. Ke každé z nás přistupovala individuálně a ukázala nám, jak protáhnout a procítit ty části, které nejvíc potřebujeme ke správné chůzi, sezení a vůbec celkovému držení těla. Cítím se neuvěřitelně zrelaxovaně! A věřím, že při pravidelném zařazení jejich relaxačních cviků se moje tělo bude mít báječně :)

Jana Drbohlavová

superaktivní žena, máma a vědec :)
Na semináři „Uzemnění“ je možné zpomalit, vypnout a věnovat se svému tělu. Dáša učí zpomalit, být pozorný ke svému tělu, naslouchat jeho konkrétním potřebám a nebát se experimentovat. Atmosféra byla příjemně neusilovná. V době, kdy (sami) klademe na svá těla nejrozmanitější požadavky, byla pro mě nejpřínosnější zkušenost, že se vyplatí být na své tělo hodný.

Soňa Prudíková

Navštívila jsem sobotní kurz zaměřený na zpomalení, pánev a chodidlo. Dagmar jsem před kurzem neznala a ani její metodiku práce. Dostala jsem od kolegyně výborné recenze. První hodinu jsme se snažili zpomalit a uvolnit svaly. Tak jsem si nebyla jistá jestli jsem na fyziokurzu, ale pak jsem pochopila, jak důležité je uvolnit mysl pro uvolnění svalů. Dagmar je profesionál s úžasným respektem k tělu a pocitům. Věřím, že se ještě dostanu na další kurz.

Lívia Lehotská

Zúčastnil jsem se semináře „Udeř bez bolesti“ zaměřeného zejména pro volejbalisty a problémy s bolestí v ramenou. Dášu jsem viděl ten den poprvé. Čekal jsem v počátku asi více fyzického procvičování, což jsem i nahlas řekl, ale postupně jsem zjišťoval, že to bude více o hlavě, uvědomování si svého těla, vnímání pocitů, na které už nejsem zvyklý. Myslím, že pro mnoho výkonnostních sportovců, kteří jsou celý život zvyklí na tréninkový dril a překonávání bolesti berou jako součást života, by to bylo stejné – zpočátku překvapivé, ale nakonec velmi prospěšné. Jelikož jsem v minulosti prošel rukama mnohých trenérů v různých sportovních odvětvích, mohu říct, že tato stránka věci bývá opomíjená, důraz bývá dán na objemy tréninku, a málo na vnímání a práci se svým tělem. Důsledkem pak jsou často zbytečná poškození tělesného aparátu a sportovci zničení i v mladém věku. V aktivním sportu chci pokračovat, a pokud možno posouvat se dál. Ve svých 36 letech musím už řešit problémy se zády, koleny, rameny apod. Proto je pro mne čím dál důležitější naučit se vnímat své tělo správně a pracovat s ním tak, aby bylo zdravé a použitelné i při větší zátěži co nejdéle. A proto mám v plánu další spolupráci s Dášou. A proto bych ji doporučil i ostatním. Na závěr řeknu, že oproti původnímu předpokladu, že půjdu ze semináře fyzicky zničený, jsem byl tak zrelaxovaný jako už dlouho ne. Odcházel jsem s pocitem lehkosti, prostoupen klidem a nabitý pozitivní energií.

Pavel Urbančík

horolezec, parkurový jezdec, beachvolejbalista, windsurfer, cyklista, lyžař
priglsurf@seznam.cz ~ 736 539 692
Paní magistru rozhodně doporučuji. Její přístup je v pozitivním slova smyslu jiný než u jiných vedoucích kurzů. Nenásilnou a záživnou formou podávala informace, až člověk ztratil pojem o čase.

Matěj Mihalík

mihalik.matthew@gmail.com ~ 723 469 950
Absolvovala jsem workshop Pánev a dech, který byl pro mě inspirativní po stránce pracovní a přínosný po té osobní. Dáša toho hodně ví. A co je jedno z jejích plus, umí to předat. Dokázala kreativně přizpůsobit workshop potřebám všech účastníků. Vyhovovala mi doba trvání wokshopu i místo, kde probíhal. Domluva před workshopem proběhla hladce.

Alena Pučelíková

Workshopy zaměřené na prožitek pohybu vřele doporučuji. Myslím, že kdyby se podobně přistupovalo k rehabilitaci nemocných či po úrazech, léčba by byla efektivnější.

Radka Kovářová

studentka fyzioterapie
Dobrý den Dášo, musím Vám napsat, jak pozitivně na mě zapůsobil prožitkový workshop Měkké chodidlo, lehký pohyb. Hlavním z důvodů je to, že jsem vloni jinde absolvovala seminář pro fyzioterapeuty o problematice barefoot obouvání a chození (nejsem fyzioterapeut, jen nadšenec), ale teprve tohle prožitkové setkání tak krásně zapadlo do těch teoretických informací a krásně se to spojilo s praxí – vnímám teď chůzi úplně jinak, doma mě to hodně nutí chodit bosa (přestože jsem Zmrzlina Obecná), abych vědomě našlapovala, protože mě začalo děsně BAVIT to vnímat a pozorovat!!! No a KONEČNĚ mi jde přirozeně ten správný odraz z palce – dřív jsem se na to musela soustředit a natvrdo to tam „cpát“ (jinak samo dupu přes patu) a asi si umíte představit, kolik kroků to člověk může vydržet celou dobu se soustředit… a teď to jde tak nějak samo, jak jsme to pěkně ve studiu „nachodili“. Takže moc děkuju a jen víc takových workshopů!

Zuzka L.

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2 3 4 5
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS