Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > David Nogol > Doporučení

Doporučení z první ruky

David Nogol — portrétní fotograf

Zobrazuji č. 110 z celkem 27 doporučení prezentace David Nogol:
Honza Dolejš
Přestože s fotografováním nějaké zkušenosti mám, obrátil jsem se na profesionála. Sám jsem před kamerou při fotografování portrétů ještě nestál a byla to pro mě premiéra. Díky Davidovi to byl ale pohodově strávený večer, který se nesl spíše v duchu povídání o všem možném a do toho se fotilo. David výborně reagoval na okolí, improvizoval a vybral několik parádních míst k focení, která jsme předem ani vymyšlena neměli. Výsledek je opravdu skvělý a předčil moje očekávání. Rozhodně se nebojím Davida doporučit dál, byl jsem spokojen.

Honza Dolejš

lektor osobní produktivity, time managementu a digitálních dovedností
Mgr. Jitka Pourová
David Nogol je absolutní profesionál. Focení proběhlo, ani nevím jak. Moje nervozita zmizela během prvních pěti minut. Pak už jsme si jen povídali a při tom jakoby mimochodem vznikla spousta skvělých fotek. Zpětně si uvědomuji, že jsem nedostala téměř žádné konkrétní instrukce co dělat, jak se tvářit, kam se dívat. A výsledkem jsou přesto fotky plné rozmanitých postojů, pohledů, výrazů. Bylo to moje první profesionální fotografování a jsem sama sobě velkým kritikem. Přesto jsem s fotkami maximálně spokojená. Velké díky!

Mgr. Jitka Pourová

korektorka a lektorka českého jazyka
Eva Bradáčová
K smrti nerada se fotím, proto jsem měla z pózování před objektivem doopravdy strach. Navíc jsem až doteď žila v domnění, že nepatřím zrovna mezi fotogenické šťastlivce. Setkání s Davidem ale vše změnilo. Už první telefonický kontakt, ve kterém jsem mu prozradila moje obavy, mi napověděl, že mám čest s velkým sympaťákem a hlavně profíkem, který navíc umí naslouchat. David mě nejprve uklidnil a pak také poradil, jak se na focení nejlépe připravit. Nikdy bych nevěřila, že může být focení taková legrace. David je pohodový člověk, který pracuje s lehkostí, je velice vnímavý a vzbudí ve vás naprostou důvěru. Na fotografiích tak vypadám naprosto přirozeně. Chtěla bych mu ještě jedou poděkovat za pro mne zcela nový zážitek, ale hlavně změnu, která nastala v mojí hlavě, a ta říká, že: Focení je prostě fajn. Odnesla jsem si i pár pěkně vysmátých kousků. Věřím, že se nevidíme naposledy, neboť profesionální fotky takové kvality, a přitom za přijatelné ceny. mě nadchly.

Eva Bradáčová

lektorka obchodních a prodejních dovedností
Mgr. Jakub Res
Chcete fotky? Najděte si fotografa. Chcete fotky s duší, které vás budou reprezentovat a na kterých se budete sami sobě i ostatním líbit? Pište Davidovi. Přidanou hodnotou jeho služeb je i to, že dokáže navrhnout zajímavé lokace pro focení a celé focení naplánovat tak, že za necelé odpoledne pořídíte fotek třeba dva tucty. A všechny krásné!

Mgr. Jakub Res

soudní překladatel, tlumočník a lektor angličtiny, copywriter
S panem Nogolem jsme spolupracovali poprvé a potvrzujeme slova ostatních. Je to nejen profesionál, ale velice příjemný a sympatický člověk. Vzhledem k tomu, že ve firmě je převaha žen, tak všechny dámy přicházely s obavou, že se nerady fotí, že mají trému… ale už během prvních minut ze všech opadlo napětí a pan Nogol svým smyslem pro cit všechny dokázal nejen uvolnit, ale i rozesmát. Jeho profesionalita se ukázala i při finálních úpravách fotografií – jsou vkusné, přirozené a my se těším na další spolupráci.

Hana Otáhalová

Heaton k.s.
www.heaton.cz
Davidův kontakt mi předal kamarád fotograf s tím, že u něj najdu, co hledám. Původně jsem přišel s jasnou inspirací, podle které mě David zvládl nafotit, ale zároveň se mnou zapracoval, přidal několik doporučení a ve finále jsem odešel s ještě lepším výsledkem, než jsem plánoval. U profesionálního fotografa jsem byl poprvé, ale po chvíli mi to tak nepřišlo, jelikož u Davida neexistuje stres nebo nervozita. Dokáže nastavit atmosféru tak, aby byla pohodová, a zároveň výsledky focení splnily očekávání.

Marek Doubrava

Díky Davidovi za spolupráci na vzniku opravdu skvělých portrétů. Při samotném focení jsem se cítil příjemně, s Davidem jsme si u toho dobře popovídali. David také neúnavně po celou dobu vyhledával dobrá místa, úhly a světlo na focení okem profesionála. Jsem opravdu spokojen s komunikací, průběhem i výsledkem. Mohu doporučit.

Jiří Benedikt

www.jiribenedikt.com
Na Davida jsem narazila přes jeho fotografickou příručku Jak na focení portrétu, protože sama fotím a chtěla jsem se zdokonalit právě v portrétování. Pak jsem se s ním domluvila na focení, kdy jsem si nezvykle vyměnila roli a postavila se před foťák. Mohu tedy Davida hodnotit jak z role amatérského fotografa-žáka, tak z role foceného. Co se týče Davida jako fotografa, moje zkušenost s ním je velice pozitivní. David má přátelský přístup a focení probíhá ve velmi uvolněném duchu. Myslím, že i ti, kdo se před foťákem necítí příliš komfortně, zahodí obavy a stres stranou a focení si užijí.

Bára Singerová

David Nogol průběžně vytváří portrétní fotografie všech právníků naší advokátní kanceláře. Pro dlouhodobou spolupráci jsme si ho vybrali především pro jeho profesionalitu a kreativitu, ale také pro schopnost vyhovět našim specifickým požadavkům. Jeho přístup v průběhu focení je bezprostřední, lidský a trpělivý, navíc flexibilně reaguje na časté změny v harmonogramu. David pro nás zajišťuje i další doplňkové fotografování pro PR a marketingové účely, například fotky interiérů. Pro firemní focení ho ráda vřele doporučím.

Kristina Korbelová

Havel & Partners
www.havelpartners.cz
Ráda bych se s vámi podělila o velmi příjemnou zkušenost s Davidem. Pořízení nových aktuálních fotografií, které jako makléř potřebuji ke své práci, mne dlouhodobě doslova „strašilo“. Vzhledem k tomu, že jsem měla za sebou ne zrovna příjemnou zkušenost z klasického ateliéru, kde sice slibovali profi službu, ale jejich „výsledek práce“ putoval rovnou „do koše“, představa absolvování focení byl pro mne velký stres. Představovala jsem si, že až se uvidím, moje sebedůvěra spadne opět na minimum, protože lidé často vybírají makléře nejen podle profesionality a referencí, ale i podle toho, jak na ně působí jako člověk, a fotografie je často to prvé, co dostanou k dispozici, než se setkají tváří v tvář se skutečným člověkem. Kontakt na Davida jsem dostala od kolegyně, která byla velmi spokojená s Davidovou prací i jednáním, a já si řekla, že tedy do toho půjdu také. David je pohodový a moc příjemný, focení s ním je bez stresu a přiznám se, já se opravdu bavila. Vůbec jsem nečekala, že to bude tak uvolněné, že si budeme povídat, že mne rozesměje tak, že zapomenu na stres. a hlavně, že na fotografiích budu opravdu já. Protože nejdůležitější je myslím to, že David dokáže vytvořit tak výbornou a přirozenou atmosféru, že jeho fotografie zachytí „duši člověka“, to, jaký opravdu je, jeho výraz, a nic na tom nezmění to, zda vám upraví pleť, abyste se neleskli. On má totiž „oko“ a dokáže fotit člověka takového, jaký je a chce, aby to viděli i ti ostatní. Z focení jsem byla nadšená a každý den, kdy otevřu email a vidím svoji vizitku s fotkou, mám radost a věřím, že i klienti, kterým email dojde.

Jitka Šalounová

www.remax-czech.cz/reality/re-max-alfa/j…
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 3 Další »
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS