Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Jaroslava Nováková, DiS.

Jaroslava Nováková, DiS.

redaktorka a korektorka češtiny

Jaroslava Nováková, DiS.

Profesionální redakční a jazykové služby, zejména pak:

  • jazykové korektury češtiny
  • copywriting (tvorba textů) – analýza a úprava webového obsahu z hlediska SEO, PR články, newslettery, reklamní texty
  • rozhovory a reportáže
  • online kurzy tvůrčího psaní zaměřené na oblast dle požadavků klienta
  • posouzení literárního díla – lektorské posudky rukopisů pro nakladatelství či posudky pro začínající autory před odesláním nakladateli; upozornění na případné nedostatky díla s doporučením, jak je odstranit

Odborné vzdělání v oboru Kulturní publicistika na Vyšší odborné škole publicistiky a téměř 15 let praxe jako vedoucí editorka v nakladatelství, vydávajícím kalendáře. Členka Syndikátu novinářů ČR od roku 1994. Řada vlastních publikací – poezie, próza, ale také novinářská práce (rozhovory, fejetony, reportáže).

Ukázky práce:

AngelaNechoď pryčSoukromý herbářKypr - ostrov kočekKypr - ostrov koček
Zobrazit všech 7 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Poezie a próza

V roce 1989 zvítězily mé verše v literární soutěži rozhlasového Mikrofóra a v témže roce je Mirek Kovářík představil ve svém pořadu Zelené peří v divadle Rubín. V roce 2013 vyšla má první sbírka básní Soukromý herbář (Alfa-Omega) a román pro dívky Angela (Akcent). V roce 2016 vyšla má první sbírka povídek Nechoď pryč (Alfa-Omega).

Publicistika

Už řadu let externě spolupracuji s různými periodiky (Naše kočky, Tina, Překvapení, Čas na lásku aj.), orientuji se převážně na rozhovory se známými osobnostmi, reportáže a fabulované příběhy. Mé články a rozhovory najdete také v internetovém deníku Neviditelný pes. Rovněž jsem redigovala několik kuchařek pro Ottovo nakladatelství a jako editorka jsem se podílela na exkluzivní fotografické publikaci Petera Nagye Book 1.

Ukázky publikovaných článků

Kontaktní informace

Jaroslava Nováková, DiS.
Mimoňská 623/3
Praha 9
190 00
Mobil:737 953 842
Email:cassy25@seznam.cz
Web:www.redakcni-prace.cz
:03990630

Doporučení z první ruky

S Jarkou spolupracujeme už nějakou dobu a není nic, co bych jí vytkla. Je vždy milá, ochotná, vstřícná, pohotová a profesionální. Většinou připravuje pro naši firmu korektury kampaňových materiálů, ale teď nám udělala i korekturu všech našich firemních materiálů, které procházely redesignem. Ani titulky ve videu pro ní nejsou problém :) Všem spolupráci s Jarkou rozhodně doporučuji.
Martina Dudková
Marketing Executive ve firmě MultiSport Benefit

2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS