Mgr. Karolína Vargová

korektorka českého jazyka

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Jako korektorka českého jazyka nabízím komplexní korekturu závěrečných prací, marketingových i administrativních textů a knih.

Moje korektury zahrnují:

  • Jazykovou korekturu – opravu gramatických a pravopisných chyb a překlepů.
  • Stylistickou korekturu – úpravu slovosledu, slovní zásoby, nahrazení nevhodných a opakujících se slovních výrazů.
  • Typografickou korekturu – odstavce, pomlčky, mezery apod.

Rychle se učím nové věci a mám přesah do marketingu, PR, copywritingu či SEO. Díky tomu dokážu texty kromě jazykové, stylistické a typografické stránky upravit i tak, aby byly prodejní a optimalizované pro vyhledávače.

Každý projekt naceňuji individuálně, můj základní ceník ale vypadá takto:

  • Studentské práce (bakalářské, diplomové, seminární, absolventské atd.) – 50 až 80 Kč za normostranu
  • Delší texty (knihy atd.) – 60 až 90 Kč za normostranu
  • Marketingové texty – 100 až 300 Kč za normostranu

O mně:

Mám magisterský titul z oboru Mediální studia na Metropolitní univerzitě Praha. Vyzkoušela jsem si novinařinu, psala jsem filmové recenze na filmserver.cz i články pro kulturní redakci ČTK. Tři roky jsem připravovala & redigovala administrativní texty a vnitřní předpisy vysoké školy, ale také jsem vytvářela příspěvky na sociální sítě a psala blogové články na web školy. A poté jsem vykročila na volnou nohu.

Moje profesní cesta:

  • 2020–2023: AMBIS vysoká škola – Na největší soukromou vysokou školu jsem nastoupila jako juniorní asistentka a po dvou letech jsem postoupila na pozici tajemnice prorektorky pro pedagogickou činnost. Mimo jiné jsem zde navrhovala a editovala vnitřní předpisy, spravovala webové stránky školy, psala krátké články ze života školy a prováděla korektury příspěvků na sociální sítě.
  • 2023–doposud: Markeťačka na volné noze – Po třech letech jsem opustila zaměstnání a založila jsem si živnost. Spolupracovala jsem například s marketingovým oddělením BiOOO.cz, největšího českého prodejce přírodní kosmetiky a drogerie. Připravovala jsem textace pro slevové akce a specializované newslettery. V září jsem se stala studentkou Juniorní akademie platformy Holky z marketingu.
  • 2022–doposud: Profesionální korektorka – Absolvovala jsem desetiměsíční korektorský kurz vedený autorkami projektu Červená propiska. Během kurzu jsem opravila dvě knihy a spustila jsem vlastní webovou prezentaci s názvem Bez hrubek.
  • 2022: Copywriting prakticky – Na jaře roku 2022 jsem absolvovala kurz copywritingu od agentury Digicamp. Díky praktickým úkolům a zpětné vazbě od lektorky a ostatních účastníků kurzu jsem si uvědomila, že psaní marketingových textů v kombinaci s korekturami by mohlo být to pravé.
Mgr. Karolína Vargová

Kontakty

Mgr. Karolína Vargová
Hlaváčova 1161/8
Praha 8
182 00
Mobil:606 193 729
Email:info@bezhrubek.cz
Web:bezhrubek.cz
LinkedIn:karolinavargova
IČ:19130929

Doporučení
z první ruky

Karolína mi pomohla opravit už dvě knihy. Svoji práci odvedla vždy rychle, spolehlivě, a navíc je ochotná pracovat v prostředí, které vyhovuje klientovi (korektury v Google Docs).

Martin Rota

autor knih Vědecké kladivo 2 a Vědecké kladivo 3