Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. arch. Lucie Šidlová > Doporučení

Doporučení z první ruky

Ing. arch. Lucie Šidlová — autorizovaná architektka se zaměřením na návrhy nízkoenergetických a pasivních domů

Zobrazuji všech 6 doporučení prezentace Ing. arch. Lucie Šidlová:
Velice rádi bychom touto cestou poděkovali paní Ing. arch. Lucii Šidlové za pomoc při zhmotnění našich představ a vizí o novém bydlení v reálný obraz. S paní architektkou jsme od počátku dokázali najít společnou řeč a děkuji, že při našich rozhovorech pečlivě naslouchala a naše úvahy a pocity přetransformovala do materiálů a formy, kterou nyní dotváříme v reálnou stavbu. Díky tomuto procesu máme pocit, že náš dům není pouze stavbou, ale naší živoucí součástí, ve které může pokračovat a také začít příběh naší rodiny. Přejeme všem, kteří se pustí do dobrodružství výstavby, aby měli štěstí na člověka stejně vnímavého a kreativního, jako my. Paní architektko Šidlová, ještě jednou děkujeme!

Mgr. Michal Adam

novostavba Ropice, Bohumín
Ke konci roku 2011 jsme se se ženou rozhodli pro stavbu rodinného domu v podhůří Beskyd. Měli jsme samozřejmě hrubou představu, jak by náš vysněný domek měl vypadat, ale během plánů jsme narazili na mnohé problémy, se kterými jsme si nedokázali dost dobře poradit, a zjistili jsme, že bez vedení a rad dobrého architekta se prostě neobejdeme. Vzhledem k volbě konstrukce domu (dřevostavba) byla pro mne volba architekta jasná. Lucie Šidlová má mnohaletou praxi v projektování dřevostaveb a za sebou několik desítek realizací. Během spolupráce jsem ocenil nejen její zkušenosti a znalosti, ale též vstřícný přístup. Vždy byla ochotná zapracovat nesčetné množství změn a nápadů, které nás během fáze projektování napadly, ale také usměrnit a poradit ohledně některých nereálných požadavků, které jsme jako laici měli. Díky ní proběhla samotná realizace stavby hladce a bez komplikací a byla zvládnuta téměř v rekordním čase. A bydlí se nám skvěle!

David Odstrčil

rodinný dům Kozlovice
Ing. arch. Lucie Šidlová navrhla náš rodinný dům stojící v chráněné krajinné oblasti Český les. Dům jsme objednali v roce 2007 u firmy Domesi/Prodesi Praha, kde byla paní architekta zaměstnána. Po sdělení našich požadavků, dispozice domu, umístění na pozemku, postupovala paní architekta naprosto samostatně. Její návrh se nám ihned líbil, nebylo potřeba provést žádné úpravy. Na pozemek a okolí domu se paní architekta byla podívat, navrhla umístění domu na pozemku. Dům je dřevostavba, obložený vodorovnými palubkami, částečně podsklepený, umístěný ve stráni s velkou terasou orientovanou na jih s výhledem na přehradní nádrž. Jižní stěna domu v přízemí je prosklená, s nádherným výhledem do okolní krajiny. Dům se nám velmi líbil, a budí dodnes zaslouženou pozornost kolemjdoucích. Stalo se již několikrát, že se u nás zastavili cizí lidé a dům obdivovali. Loni na podzim se dokonce přijeli podívat i dva Němci žijící nedaleko v sousedním německém městečku. Muž jezdí kolem nás na výlety na kole a své partnerce řekl, že dům musí vidět i ona. Na závěr konstatujeme, že autorský návrh paní arch. Šidlové je velmi zdařilý, s domem jsme nesmírně spokojeni.

Vlastimil Růžička

rodinný dům Obora
V roce 2017 jsme se rozhodli pro stavbu rodinného domku na Ostravici. Bylo jasné, že chceme přízemní dřevostavbu v moderním stylu. Pátrali jsme na internetu a narazili jsme na jméno paní arch. Lucie Šidlové. Její návrhy a realizace se nám zalíbily natolik, že jsme ji požádali o spolupráci. Nutno říct, že to šlo velmi dobře. Paní architektka vzala do úvahy náš návrh, přidala výborné nápady a neotřelá řešení. Výsledkem je hezký moderní domek, který i přes relativně malou užitnou plochu nabízí příjemné bydlení. Řekl bych, že během zpracování projektu vyšlo najevo, že jsme „stejná krevní skupina“. Zároveň nás těší ohlasy jak od přátel, tak i od náhodných kolemjdoucích, kterým se náš „domeček“ vesměs velmi líbí.

Lucie a Petr Fajbišovi

Ostravice
S paní architektkou jsme realizovali projekt vnitřního designu kavárny s prodejnou zdravé výživy na Ostravici a musím říct, že spolupráce neměla chybu. Hledali jsme společná řešení všech vnitřních částí do nejmenšího detailu. Potěšilo mě, že vše mělo svoji logiku, bylo to funkční a realizovatelné. Dnes po jednom roce provozu bych nic neměnil. Pokud máte podobný záměr nebo řešíte vnitřní vybavení se zaměřením na přírodní materiály, tak se stavte do Vegáče podívat.

Milan Michna

Vegáč Ostravice
S Lucií Šidlovou jsme spolupracovali na dvou projektech. Nejdříve na menším domě na pozemku rodičů, který se dostal do fáze projektu. Ten se sice neuskutečnil, jelikož jsme našli „lepší“ pozemek, ale i během těchto příprav byla spolupráce s Lucií na velmi dobré úrovni. Poté jsme, díky většímu pozemku v Dobraticích, mohli dům zvětšit a vznikl nový, jiný dům. Původní projekt 2by4 s pultovou střechou nahradil nový pasivní koncept z panelů Novatopu a sedlovou střechou. Spolupráce probíhala na velmi dobré úrovni, co se komunikace, připomínek a menších předělávek týče. Stavba byla z části realizovaná svépomoci a i v této fázi nám architektka byla schopna podat informace nebo doporučení, jak nejlépe postupovat. Po dohodě se Lucie postarala i o veškerá povolení na úřadech. Tímto ještě jednou děkujeme za odvedenou práci.

Radim Žurek

Dobratice
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS