Doporučení z první ruky

PharmDr. Margit Slimáková — specialistka na zdravotní prevenci a výživu


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 41 doporučení

Robert Vlach

S Margit Slimákovou spolupracuji dlouhodobě coby podnikatelský poradce, takže znám detailně její způsob uvažování i pozadí její profesní činnosti. Mohu říci, že je opravdu mimořádně kvalifikovaná pro výkon své profese. Má obrovský přehled v oboru a je 100% nezávislá, proto svým klientům nevnucuje žádné drahé produkty ani výživové doplňky. Je také výjimečně přístupná rozumné argumentaci, což se projevilo mnohokrát při našich debatách o její práci. V neposlední řadě musím vyzdvihnout její osvětovou a přednáškovou činnost, které Margit obětuje spoustu drahocenného času, jen aby podpořila zdravý život nás všech. V oblasti výživy ovlivnila (jaksi mezi řečí) mé myšlení jako málokdo a jsem za to velmi rád. Margit Slimákovou vřele doporučuji jako zdravotní a výživovou specialistku, co se poradenství, přednášek i publikací týče. V Česku, myslím, nemá ve své specializaci zdravotně–výživové prevence srovnatelnou konkurenci. Stačí se podívat na její web.

Robert Vlach
podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze
Mgr. Veronika Kristková

Práci Margit Slimákové sleduji už delší dobu a velmi oceňuji, že jako jeden z mála výživových poradců nic nezakazuje, nepřikazuje a nepropaguje bezhlavě určitý výživový směr nebo produkt. Její informovanost v oblasti výživy a zdravého životního stylu je na vysoké úrovni, a proto jsem ji požádala, aby pro společnost sdružující dětské fyzioterapeuty, jíž jsem členem, připravila přednášku o výživě dětí s dětskou mozkovou obrnou. Margit nezklamala a její přednáška nás všechny nadchla. Získali jsme díky ní mnoho užitečných informací a praktických rad a tipů, které nám zcela jistě pomohou v naší práci. Pro mě osobně je navíc Margit a její aktivity jedinou nadějí, že až můj roční syn půjde do školky a školy, bude kvalitní, zdravá a vyvážená strava normou a ne zoufalou snahou hrstky rodičů, jak je tomu bohužel doposud.

Mgr. Veronika Kristková
fyzio mentorka pro zdravé a stabilní podnikání ve zdravotnictví
Margareta Vojtková

S Margit jsem několikrát konzultovala své stravovací návyky a také vhodnost potravin při alergii na kravské mléko. Byla první výživovou poradkyní, která u mě svým vzděláním a přehledem vzbudila naprostou důvěru. Její praktické a účinné rady poměrně zásadně ovlivnily můj jídelníček i pohled na zdravou výživu. Margit je velmi precizní, spolehlivá a rychlá, naprosto zapálená pro svůj obor. Spolupráci s Margit mohu jedině doporučit! Stejně jako sledování jejích Zdravých zpráv a profilu na Facebooku, které jsou pro mě zdrojem důležitých informací.

Margareta Vojtková
PR konzultantka, brain-based koučka, dramaturgyně podcastů a lektorka mediální komunikace

Díky odborné přednášce Margit a také informacím na jejím blogu jsem pochopila, co to znamená zdravá výživa. Že to vůbec není o tom, jíst pořád jen saláty a nic jiného. Margit je jediná výživová poradkyně, která nic nevnucuje, ale poskytuje relevantní informace podložené fakty a vědeckými výzkumy. Díky ní se cítím mnohem líp a zbavila jsem se různých zdravotních obtíží. Doporučuji všem, kteří mají nějaké zdravotní obtíže, aby zašli na její přednášku.

Bc. Zuzana Bartůšková
účetní specialistka
www.ucetnictvibezstarosti.cz zuzana.bartuskova@ucetnictvibezstarosti.cz 723 788 363
Mgr. Magdalena Čevelová, MBA

S Margit mám tu čest spolupracovat při organizaci klubu pražských nezávislých profesionálů Volnonožci.cz. Naše někdy bláznivé nápady dokáže bezpečně ukotvit a nasměrovat k realizaci. Obdivuji její efektivitu, spolehlivost a zápal, s jakým hájí své životní poslání – zdravou stravu. Ráda čtu i její blog a newsletter. O výživě mluví způsobem, který je přirozený, logický a kterému rozumím.

Mgr. Magdalena Čevelová, MBA
marketingová čarodějnice
Ing. Lenka Říhová

Přístup Margit Slimákové k zdravé výživě a její doporučení sleduji už poměrně dlouhou dobu. Mnoho let předtím jsem tápala a zkoušela různé výživové experimenty, které mi ve výsledku spíše ublížily než pomohly. Až díky Margit jsem pochopila princip toho, jak by měla optimální strava vypadat, a musím uznat, že jsem díky ní vyřešila většinu svých zdravotních potíží. Nejvíce oceňuji fakt, že k problematice přistupuje z hlediska přirozeného fungování lidského těla, a zároveň sleduje i nejnovější vědecké poznatky ze zahraničních zdrojů.

Ing. Lenka Říhová
překladatelka, korektorka a lektorka italštiny

Dlouho jsem hledala odborného konzultanta pro svou druhou knihu BioAbecedář Hanky Zemanové. Chtěla jsem někoho, kdo se vyzná jak v klasické dietologii, tak v různých „alternativních“ a celostních přístupech k výživě a zdraví. Někoho, kdo není dogmatik a kdo dobře zná situaci na poli zdravé výživy nejen u nás, ale i ve světě. Zkontaktovala jsem Margit, která splňovala všechna moje očekávání. Po určité době skvělé spolupráce jsem pochopila, že má očekávání v mnoha směrech předčila! Zajímavé na tom všem bylo, že jsme se osobně potkaly poprvé až po roce spolupráce, když už byl BioAbecedář téměř na světě. Jsem Margit vděčná za úžasnou preciznost, se kterou jsem se už dlouho nesetkala, za absolutní spolehlivost a za komplexní a velmi odborný přístup. Lepší konzultantku a odbornici jsem si nemohla přát. Jsem jí vděčná a těším se na spolupráci na další knize!

Mgr. Hanka Zemanová
autorka knih BioKuchařka a BioAbecedář, propagátorka biopotravin v ČR
www.biopekarnazemanka.cz hana.zemanova@biokucharka.cz

S Dr. Margit Slimákovou jsem v kontaktu již více než dvacet let a vždy oceňuji její kvalifikovanost, spolehlivost a rychlost, se kterou řeší problémy a odpovídá na všechny dotazy ohledně zdraví, nemoci a výživy. Rád vzpomínám na spolupráci při sestavování receptů zdravé stravy do knihy Od pramene čínské medicíny, stejně tak u Testů Dobrý jazyk či Testu Dobrá strava. Obzvláště si cením její pomoci v bezplatné online Výživové poradně na webu Harmonie.cz. Margit je velmi kreativní a má vždy v zásobě několik teorií, neb se neustále průběžně (celosvětově) vzdělává. Je tak otevřená všemu novému, pokud je to možné říci i v případě tradiční čínské medicíny. Prostě dobrá volba ohledně zdraví a výživy!

MUDr. Petr Hoffmann
Dům čínské medicíny
www.patentnimedicina.cz

S Margit jsem spolupracovala na projektu Přirozená péče o zdraví dětí. Spolupráce s Margit je úžasná. Nejvíce oceňuji její profesionalitu, vysokou odbornost, absolutní spolehlivost, schopnost týmové spolupráce, smysl pro humor, osobní charisma a energii. Spolupracovat s takovým člověkem je čirá radost. Nakazila mě svým geniálním principem přirozené stravy bez zbytečné teorie, vážení, měření a počítání, a velmi tak přispěla ke zlepšení stravování a k obnově zdraví v naší rodině. Doufám, že se nám podaří nějaký další společný projekt.

PhDr. Helena Burianová
předsedkyně sdružení Labyrint Brno, o.s., manažerka projektu Přirozená péče o zdraví dětí
www.labyrintbrno.cz labyrint-brno@volny.cz 728 227 447

Margit jsem oslovila před dvěma lety ke spolupráci na projektu Zdraví na talíři – cesta ke zdravějšímu školnímu stravování, který jsme realizovali v Pardubickém kraji. Velmi si vážím toho, že nabídku přijala. Margit má ten velký dar, který mnoha odborníkům chybí – své široké znalosti a zkušenosti dokáže přetavit do laické řeči, takže téma zdravé výživy předává poutavě a srozumitelně úplně každému. Co říká, to jí uvěříte, neboť nejenže umí o tématu mluvit, ona ho žije. Obdivuji její neskutečnou energii, díky které dokáže s přednáškami objet celou republiku. Nejde o to, jestli přednáší dětem na táboře nebo fóru vzdělaných dospělých… jde do toho vždy naplno. Zkrátka oceňuji její velkou odbornost, spolehlivost, nasazení a přímé jednání.

Mgr. Lada Kalinová
odborný garant a metodik projektu Zdraví na talíři, Ekocentrum Paleta
www.paleta.cz chrudim@paleta.cz