Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Marie Sommerová

Mgr. Marie Sommerová

překladatelka a soudní tlumočnice pro anglický a německý jazyk

Mgr. Marie Sommerová

Nabízím úřední překlady včetně soudního ověření (kulatého razítka) pro angličtinu a němčinu, zejména odborné právní překlady: úřední dokumenty, oddací a rodné listy, výpisy z trestních a obchodních rejstříků, smlouvy, směrnice, stanovy apod. Dále překládám všeobecné texty, odbornou a populárně naučnou literaturu, weby a filmové titulky. Rovněž nabízím doprovodné a konsekutivní tlumočení.

Získala jsem univerzitní jazykové vzdělání, absolvovala mnoho jazykových kurzů a na trhu působím od r. 2002. Jsem členkou Jednoty tlumočníků a překladatelů. Krajský soud v Ostravě mě jmenoval soudní tlumočnicí pro anglický a německý jazyk.

Mám za sebou dlouholetou praxi a dobré reference: Dálniční stavby Praha, Handwerkskammer Dresden, Člověk v tísni, Symbia Group, Euromedia Group, Návrat domů, Česká biskupská konference, Karmelitánské nakladatelství, AW Studio a další.

Certifikáty a osvědčení:

Certifikát o absolvování školení Transcreation WorkshopOsvědčení o absolvování kurzu pro uchazeče o jmenování tlumočníkemOsvědčení o účasti na semináři Čeština v praxi tlumočníka a překladateleOsvědčení o absolvování Obecného seminářeOsvědčení o absolvování programu celoživotního vzdělávání

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Vzdělání:

 • obor Anglická a německá filologie – Filozofická fakulta Univerzity Palackého, titul Mgr., 1996–2003
 • Juridikum
  • doplňkové studium pro tlumočníky a překladatele právních textů na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, anglický jazyk (2004–2005)
  • doplňkové studium pro tlumočníky a překladatele právních textů na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, německý jazyk (2010–2011, zkouška 2016)
 • jmenování soudní tlumočnicí pro anglický a německý jazyk Krajským soudem v Ostravě (2018)
 • další kurzy a semináře – Komora soudních tlumočníků ČR, Mundef Creative Linguistics, Belisha Beacon

Vybrané překlady publikací:

 • Přežila jsem – Immaculée Ilibagiza (Ikar, 2007)
 • Secret – Tajemství – Rhonda Byrne (Ikar, 2008)
 • Odpustila jsem – Immaculée Ilibagiza (Karmelitánské nakladatelství, 2010)
 • Jak zkrotit svůj jazyk za 30 dní – Deborah Smith Pegues (Návrat domů, 2014)
 • Zavraždění Ježíše – Martin Dugard, Bill O´Reilly (Ikar, 2015)

Kontaktní informace

Mgr. Marie Sommerová
Krásného 1
Praha 6
162 00
Mobil:732 340 215
Email:marie.sommerova@gmail.com
Web:www.mariesommerova.cz

Doporučení z první ruky

Velmi doporučuji Marii Sommerovou pro překlady z češtiny do angličtiny a z angličtiny do češtiny. Vypracovala pro mě 2 soudní překlady – osvědčení a lékařskou zprávu – a její práce je vynikající. Marie Sommerová reaguje velice rychle při vzájemné komunikaci a zároveň je rychlá i při vypracování překladu. Je precizní, spolehlivá a příjemná v jednání. Má úžasnou angličtinu i češtinu a jsem s její prací velice spokojená.
Sarka Kulic
Austrálie

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS