Doporučení z první ruky

PhDr. Pavlína Doležalová — psycholog a kouč pro dospělé děti alkoholiků


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 18 doporučení

Jsem velmi rád, že jsem v nouzi poznal právě ji. Pavlína je milá, empatická a upřímná osoba, která dokáže dobře nasměrovat a povzbudit. Velmi se mi líbí např. závěrečná samostatná cvičení k zamyšlení. Po rozhovoru s Pavlínou je mi vždy lépe a dokážu pak vidět světlo na konci tunelu. Pavlína si zaslouží mé díky.

Koučování s Pavlínou bylo vůbec mým prvním krokem do světa koučinku a jsem velmi vděčná, že jsem do toho s ní šla. Posunula jsem se díky ní ve své vlastní koučovací praxi. Každé koučování s ní mě nakoplo a povzbudilo i v oblasti osobního růstu. Jsem rozhodně spokojený klient a ráda se budu k Pavlíně vracet.

Pavlína mi vždycky pomohla v hromadě věcí. Ať už se jednalo jen o špatné období, nebo vyrovnávání se s osobními nedostatky. Z každého sezení jsem vždy odcházel plný pozitivní energie. Z mé osobní zkušenosti ji můžu vřele doporučit. Sám nevím, co bych bez ní v některých situacích dělal.

Díky paní Doležalové jsem zjistila, že na své problémy nemusím být sama, že na světě existují i lidé, kteří mě vyslechnou a nebudou mé starosti zlehčovat. Během sezení jsem se cítila uvolněně, byla jsem přijata taková, jaká jsem, a tak jsem se nemusela obávat, že bych byla za něco odsouzena. Paní Doležalová mi pomohla projít nelehkým životním obdobím, za což jsem jí velmi vděčná. Určitě bych ji doporučila.

Hana Brandová

Pavlínu jsem oslovila v době, kdy jsem neviděla východisko z náročné životní situace. Naše setkávání bych asi shrnula jako podporu k tomu, jak vhodně prosadit sama sebe v jakýchkoli oblastech života. Situace, se kterou jsem na začátku přišla, se během několika měsíců posunula úplně jinam, a to i díky tomu, že jsem začala víc říkat, co chci a potřebuju já. Zpětně vidím sama sebe jako někoho, kdo se hodně bál konfliktů, ale teď se učím, že vyjádřit sama sebe je nezbytné a vede to k dobrému (tomu, co v životě potřebuju a přeju si já) a ani to nemusí vždycky znamenat konec světa, nebo vztahu s druhým. Často ze setkání dostanu úkol, pomocí kterého se učím vůbec vnímat, jak to potřebuju a mám já. Myslím že ty úkoly posouvají vše hodně dopředu. Pavlínu doporučuji, pokud máte pocit, že vlajete ve vleku nepříjemných životních situací, že se děje co nechcete a nevíte co s tím. Pavlína mě nasměrovává k poznávání, co vlastně já v těch situacích chci a co (a že) s tím můžu dělat.

Zuzana Jahodová

Dlouho jsem sbírala odvahu najít odborníka, který by mi pomohl a zároveň rozuměl problematice DDA. Až jsem našla paní Doležalovou. Stala se pro mě důvěrným člověkem, u kterého si mohu popovídat, i opakovaně, o všem co mě trápí a s čím bojuji. A ona mě trpělivě vede, krok po kroku. Díky ní začínám vidět malé, ale důležité změny ve svém životě.

Sláva K.

S paní Doležalovou spolupracuji od podzimu 2021. Po dobu naší komunikace si upřímně cením její lidskosti, nadhledu, neskutečné kontroly nad emocemi, která by měla být samozřejmosti u každého terapeuta. Každý člověk je jiný, ale někdy se můžete dostat do velmi těžkých životních situací, kde strach a nedůvěra můžou způsobit chaos a zmatek v hlavě. Při léčbě psychické nemoci je o to těžší, že léčba vyžaduje pozorovat pacienta a najít správné medikamenty. Tady bych zdůraznila, že je opravdu nezbytné, aby člověk, kterému věříte a svěřujete se mu se svými problémy, vám věřil a vy jemu. A proto jsem neskutečně hrdá, že mohu říct, že paní Doležalová mi otevřela oči a já jsem jí pomaloučku mohla začít důvěřovat. Ona je pro mne tou osobou, která vidí věci jasně a taky mě učí se na věci tak dívat. Má jedinečný laskavý jazyk, kde vám dá pocítit rovnocennost a lidskost. Dovolím si apelovat, že mi trvalo velmi dlouho, než jsem našla toho správného člověka. A nesmírně si cením, že kdykoliv potřebuji cokoliv řešit, je trpělivá, flexibilní a věcná. Určitě paní Doležalovou doporučuji.

Ľubica Záhoráková
lubica.zahorakova@gmail.com 776 395 043

Na paní Doležalovou jsem se obrátil v momentě, kdy jsem přišel na to, že mám symptomy tzv. Dospělého dítěte alkoholiků. Byla v daný moment jediný dostupný terapeut zaměřený na tuto problematiku. Přesto mi velmi ochotně nabídla rychlou konzultaci, na které jsme si pak domluvili další sezení. Velmi si cením její osobní zkušenosti, protože mi to dává naději, že když si sama prošla podobnou životní situací, že mi bude dobrým průvodcem i na mojí vlastní cestě za vyrovnáním se s tímto břemenem. Za necelý půl roku v její péči jsem udělal větší pokrok s přijetím a pochopením své životni situace, než za celý předchozí život. Vřele mohu doporučit všem, kdo chtějí upřímně změnit svůj pohled na Svět k lepšímu.

Petr L.

Paní doktorku jsem si našla na internetu, protože se věnuje mému tématu. Za téměř jeden rok jsem díky ní ušla obrovský kus cesty. Cítím se stabilnější a sebevědomější. Zpracovávám postupně minulé zážitky a zkušenosti v komunikaci, které jsem si vštípila v dětství. Pomocí dílčích dobrovolných úkolů pracuji na těch aktuálních tématech v komunikaci, ve vztazích a na vnímání sebe sama jako hodnotného člověka. Setkání probíhají krátkým zhodnocením, toho co se událo od posledního setkání. A poté se zabýváme tím, co je pro mě v tu chvíli potřebné. Paní doktorka umí velmi dobře poznat téma, které potřebuji otevřít a zpracovat. Do ničeho mě ale nenutí. Umí výborně nastavit "zrcadlo". Neradí, nezlehčuje a velmi empaticky klade otázky. Jako nejcennější vnímám to, že si na věci přicházím sama. Není mi říkáno, co mám dělat a nedělat. Na konci sezení je zhodnocení probraného tématu. Jsem spokojená, Pavlínu doporučuji.

Andrea Č.

S Pavlínou jsem spolupracovala rok, ačkoliv jsem si zprvu myslela, že mi bude stačit pár setkání. Provedla mě úspěšně náročným obdobím rozvodu i obdobím, které pak následovalo. Terapie mi pomohla v mnoha věcech, např. uvědomit a definovat si kdo jsem, co chci a jak si chránit své hranice. Taky jsem se naučila lépe zvládat krizové či náročné situace díky tomu, že jsme je během terapie rozebraly a kolikrát si i trénovaly, jak se v dané situaci zachovat. Díky terapii nahlížím na mnohé věci jinak, dokážu si získat odstup a nehroutím se z věcí, ze kterých jsem se před rokem hroutila. Pavlínu můžu doporučit komukoliv, kdo se nachází v situaci, se kterou si neví rady. Řešily jsme během roku širokou škálu témat od rozvodu a jednání se silně manipulativními osobami (v této oblasti mi byla Pavlína extrémně nápomocná), výchovu až po situace na pracovišti. Pavlína mě dokázala všemi oblastmi v klidu provést a postupně budovat návyky tak, abych si příště dokázala poradit sama. Za vše děkuju a rozhodně spolupráci s Pavlínou doporučuju.

Mirka A.