Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Richard Skolek > Doporučení > 7. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Mgr. Richard Skolek — spisovatel, překladatel angličtiny a lektor tvůrčího psaní

Zobrazuji č. 6170 z celkem 97 doporučení prezentace Mgr. Richard Skolek:
Díky vládou nařízené 2měsíční karanténě se mi na Facebooku objevila nabídka zkusit si zadarmo kurz tvůrčího psaní Richarda Školka. Ráda čtu a vždycky jsem si přála nahlédnout pod pokličku vzniku knih a pokusit se třeba i sama něco vytvořit. Richard mi tuto šanci poskytl a já jeho kurz mohu jen doporučit. Od lehčích úkolů jsme se postupně dostávali k náročnějším. V případě potřeby Richard výborně komunikoval a povzbudil mě, když jsem to chtěla vzdát. Jeho způsob online výuky mi vyhovoval a i když ze mě nejspíš nikdy žádný spisovatel nebude, jsem moc řada, že díky Richardovi jsem měla možnost si psaní alespoň vyzkoušet. Velice ho tímto doporučuji!

Pavlína Severová

Když na začátku „korokarantény“ přišel autor Ždibřicha Richard Skolek s nabídkou na kurz Tvůrčího psaní, uvítala jsem ho. Nutně jsem potřebovala něco, co by mě přivedlo na jiné myšlenky. To se mu povedlo, a přestože jsem z osobních důvodů neabsolvovala celý kurz (některé úkoly dodělám teď, čtrnáct dní po jeho skončení), nakopl mou kreativitu. Richard několika stovkám lidí pomohl v těžkých korona časech, aby přišli na jiné myšlenky. Pro jejich seberozvoj obětoval svůj volný čas. V jeho případě neplatí, že kdo neumí, ten učí, protože i k učení přistupoval tvůrčím osvěžujícím způsobem.

Julie Melicharová

722 000 541
Zúčastnila jsem se dálkového korespondenčního kurzu tvůrčího psaní, což byla skvělá věc. Užila jsem si ho, cvičení byla zajímavá a zábavná a i přes počet účastníků dokázal pan Skolek i zprostředkovat zpětnou vazbu.

Tereza Klausová

tereza.klausova01@upol.cz ~ 777 972 226
Absolvoval jsem online kurz tvůrčího psaní, který pan Skolek nabídl široké veřejnosti v době státem nařízené karantény a jeho kurzy mohu jen vřele doporučit. Pestrá cvičení, videa pro účastníky a výborná celková organizace a vedení kurzu. Děkuji!

Petr Hanslík

Tvorbu pana Skolka sleduji již delší dobu na Facebooku, díky čemuž jsem narazila na jeho online kurz tvůrčího psaní. Musím zde ocenit námahu, vynalézavost, ale hlavně upřímnost, se kterými s námi komunikoval. Právě tato kombinace možná zařídila, že jsem si plnění všech úkolů velmi užila a v průběhu kurzu se těšila na každou novou zprávu. Zadání byla navíc různorodá, proto si každý našel to své. Přiložené ukázky s vypracovanými texty od ostatních účastníků mi navíc navodily pocit, jako bych s nimi opravdu seděla „ve třídě“, nikoli sama doma za obrazovkou svého počítače.

Šárka Dvořáčková

studentka
Kurzy pana Skolka byly vítaným zpestřením karanténního života, které navíc mělo i nenápadnou, ale přitom hodnotnou přidanou hodnotu. Jednotlivé úkoly kurzu byly za chvíli hotové, i přesto ale dokázaly podnítit kreativní myšlení a procvičit (v mém případě) již poněkud atrofované spisovatelské střevo. Pravidelné zasílání úkolů pak nenucenou formou vštěpovalo základy disciplíny, bez které se prostě žádný aspirující autor neobejde. Kolem a kolem hodnotím kurz pana Skolka velmi pozitivně a určitě jej rád doporučím i lidem okolo sebe.

Jan Kozák

amatérský vojenský historik, silně nedisciplinovaný sci-fi autor
jankozak16@gmail.com ~ 602 108 032
Online kurz tvůrčího psaní Richarda Skolka jsem si dělala v době koronavirové karantény. Už jsem si dlouho pohrávala s podobnou myšlenkou a tohle byl prostě impulz. A jsem za to moc ráda. Kurz byl skvěle strukturovaný, každý den zajímavé (ale různorodé) mentální cvičení. Vyhovovalo mi i to, že se dalo přizpůsobit, kolik mám který den času si s cvičením vyhrát. Každé cvičení mělo základní zadání a k němu několik variant. Pro velký zájem nemohl pan Skolek odpovídat na každé zaslané cvičení, ale velmi dobře vybíral reprezentativní vzorek odpovědí na předešlý mail, aby se v něm každý našel. Co považuji za velké plus – následující den nám vysvětlil, v čem předchozí cvičení spočívalo, proč je vhodné je zařadit do „spisovatelské“ praxe, že třeba to a ono může pomoc s blokem nebo s něčím jiným… Nevím, zda napíšu knihu, ale rozhodně mě kurz posunul. Ukázal mi nové a zajímavé kouty vlastní mysli a jsem ráda, že jsem jej absolvovala.

Máří Manková

Účastnil jsem se online kurzu tvůrčího psaní. S většinou cvičení jsem se do té doby nikde nesetkal, každý den jsem se naučil něco nového. Vybraná témata mi zpravidla skvěle sedla a při psaní jsem si užil spoustu zábavy.

Šimon Kašecký

Účastnila jsem se online kurzu tvůrčího psaní v době krize. Bohužel pracovní nával mi nedovolil se kurzu věnovat naplno. Zadávaná cvičení byla zajímavá, zpětná vazba byla dostatečná. Můžu jen doporučit.

Jana Špačková

605 428 301
V době covidové karantény jsem se účastnila online kurzu tvůrčího psaní pořádaného Richardem Skolkem, jež probíhal na denní bázi, kdy nám lektor zasílal různorodá cvičení a další den ihned poskytoval zpětnou vazbu. Zároveň v průběhu kurzu formou videí odpovídal na naše dotazy na téma psaní, vydávání knih či literárních soutěží. Na základě této zkušenosti bych ráda pana Skolka doporučila komukoli, kdo se chce rozvíjet v oblasti tvůrčího psaní. Ze všeho nejvíce bych ráda vyzdvihla rozmanitost jednotlivých úkolů od jednoduché hry se slovy, přes přepisování známé dětské říkanky do podoby bulvárního článku po improvizaci tvoření textu na základě poslechu podkresové hudby. I útvary samotné se každý den měnily z básně či dialogu na novinový článek. Tato hravost a nemonotónnost jednotlivých cvičení mě udržela v pozoru a zároveň mě donutila potrénovat hned několik disciplín spjatých s tvořením textu, příběhů a postav. Dále bych ráda zmínila schopnost Richarda vysvětlit daný úkol, pojem či disciplínu, což zvlášť v nemožnosti osobního kontaktu (celý kurz probíhal po e-mailu) muselo být o poznání těžší. Jako účastník kurzu jsem tak vždy věděla, k čemu je konkrétní cvičení dobré, co si na něm natrénuji, jak k němu přistoupit, čemu se naopak vyhnout, a hlavně jak danou dovednost dále rozvíjet a posouvat ji dál. Práce se zpětnou vazbou byla taktéž dobře provedena, ačkoli nemohla být ve velkém množství účastníků provedena pro každého kurzistu zvlášť. Kromě přístupu oceňuji také způsob, jakým Richard rychle zareagoval na nelehkou situaci, a vymyslel formu kurzu tvůrčího psaní, kterého se mohl účastnit opravdu každý. A minimálně za sebe mohu říct, že mi tak zpříjemnil týdny strávené nuceně doma.

Kateřina Smolová

ka.smolova@gmail.com
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS