Doporučení z první ruky

Mgr. Vojtěch Jurík alias Vhrsti — spisovatel, ilustrátor, komiksový kreslíř a scenárista


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 17 doporučení

Pan Jurík v nakladatelství Mladá fronta vydal dvě knihy a třetí připravujeme. Oceňuji na něm profesionalitu, férový přístup, flexibilitu a hlavně lidský rozměr - nefunguje stylem „zakázka/realizace/finance", jde mu o věc, ke svému dílu má citový vztah. Tak by to mělo být. Vřele doporučuji.

Antonín Kočí
programový ředitel divize Knihy, Mladá fronta a.s.
koci@mf.cz

Vojta alias Vhrsti je opravdový profesionál, jeho jedinečný projev nás naprosto okouzlil, přístup k práci na plné čáře profesionální, kreativní, pozitivní, vstřícný. Spolupracujeme společně na tvorbě plakátů, log, ilustrací apod. Vojta vytvořil pro naše Muzeum strašidel v Plzni veškeré ilustrace, a to od loga, přes obrázky, po pexesa a omalovánky. Vytvořil grafiku našich CD a ilustrace našich knih Dva tucty plzeňských pohádek a pověstí, Půl kopy do kopy pohádek a pověstí z celých Čech a Půl kopy pohádek a pověstí z Plzeňského kraje. Dále můžeme zmínit celou edici Pohádek do kapsy a mnoho dalších věcí (k nahlédnutí např. na www.muzeumstrasidel.cz v e-shopu). Veškeré produkty, které jsme s Vojtou vytvořili, se báječně prodávají. Spolupráci s tímto profesionálem jen a jen dopručuji!

Lucie Kaslová
manažerka / produkční
www.muzeumstrasidel.cz info@muzeumstrasidel.cz 602 101 233

Všem, kteří pořádají akce pro děti na prvním stupni ZŠ, můžu doporučit moc pěknou besedu s ilustrátorem panem Juríkem. Naprosto v pohodě dokázal zaujmout přes padesát dětí. Výborně se bavily děti, paní učitelky a také já. Prostě profesionál!

M. Stelšovská
knihovna v Hořovicích
knihovna1@mkc-horovice.cz 311 512 564

S Vojtěchem Juríkem (Vhrsti) Knihovna města Plzně spolupracuje už rovných deset let. Je výjimečný jako člověk i jako profesionál. Pozitivní, empatický a skromný, se smyslem pro inteligentní humor, s přirozeným citem pro výtvarné řešení i text. Při realizaci každé zakázky nám vždy byl skutečným partnerem - nejen naplnil naši představu, ale dokázal na ni odpovědět a kreativně ji rozvinout. Když k tomu připočteme osobitý autorský styl, příjemné jednání a absolutní spolehlivost v dodržování termínů - co víc si přát?

Mgr. Helena Šlesingerová
ředitelka Knihovny města Plzně, p. o.
www.knihovna.plzen.eu slesingerova@plzen.eu 378 038 200

Je mi velkou ctí a potěšením, že znám Vhrsti osobně. Jakmile se někde člověk s jeho osobitým a originálním stylem seznámí, rozpozná jej mezi všemi autory a Už se nebojí tmy! Když začal tvořit na volné noze, Bodie a Doyle to zabalili. Výčet profesí jako spisovatel, ilustrátor, komiksový kreslíř a scénárista stále neobsáhne jeho výtvarný, literární, grafický, humoristický i produkční talent. Pokaždé, když se setkám s pozitivními, laskavými a vtipnými obrázky a knihami, připadám si, jako bych zažila Prázdniny v nebi. Nechápu, jak při tom všem, co bylo Vhrsti naděleno, zůstává tak skromný a vstřícný. Kdybych já byla autorem předlohy nejvtipnější části zahájení XXX. letních olympijských her v Londýně, podle které natočil Danny Boyle klip s Danielem Craigem aneb Bílá paní na hlídání, narostl by mi nos větší, než Radoušovi. Takže se vůbec nebojte Vhrsti oslovit. Klidně i s vytvořením vlastního neotřelého svatebního oznámení, pohádkové postavy v plyšovém provedení či komiksového hrdiny, který každé ráno vstane a půjde za vás do práce… A malý tip pro ty, kteří přemýšlejí, jak udělat záslužný čin a ještě si ho odečíst ze základu daně z příjmu. Nechte vymalovat dětská oddělení nemocnic Vhrstiho obrázky. A nejen ta dětská… Pak se všichni uzdraví a lékařům místo určování diagnóz zbude čas na odhalení Tajemství sněhových vloček.

Ing. Pavlína Velentová
persival@centrum.cz

Kromě nesporných uměleckých kvalit je Vojtěch Jurík alias Vhrsti 100% spolehlivý profesionál, se kterým je radost spolupracovat. Je velmi komunikativní, umí naslouchat, dokázal mou představu převést na papír, dokázal vnímat mé připomínky, jejichž cílem bylo dojít k vnitřní harmonii a vyváženosti, dodržel do puntíku všechny termíny i dohody. Kromě toho je to velmi skromný, citlivý a vnímavý člověk, vyzařuje z něj vnitřní teplo stejně jako z jeho obrázků. Poté, co Zachraňme Johanku! dostalo v Literární ceně Knižního klubu druhé místo a doporučení k vydání, ale kvůli stopstavu v nakladatelství a krizi vydán nebyl, rozhodla jsem se vydat knihu jako MP3 CD sama. Požádala jsem svého známého, který pracoval v architektonickém časopise o tipy, poslala mi jich šest a na první pohled to byla jasná volba. Osobně jsme se sešli s Mgr. Juríkem jen jednou, veškerá ostatní komunikace proběhla elektronicky, popřípadě telefonicky. Audioknih Zachraňme Johanku! se bez veřejné distribuce a s minimální reklamou prodalo dosud cca 400 ks, což lze jistě považovat za úspěch.

JUDr. Kateřina Brejlová
www.zachranmejohanku.cz k.brejlova@gmail.com 732 427 195

Tak, jako je originální pojmenování Vhrsti, zrovna tak originální jsou obrázky, které vytváří Vojta Jurík. Měla jsem tu čest s ním spolupracovat. Jeho obrázky jsou součástí mé knihy Kuchařka plzeňských strašidel, kde dotváří „strašidelnou“ atmosféru celé knihy. Píši „strašidelnou“ v uvozovkách, protože jeho strašidla jsou milá, něžná, čistá, kultivovaná a člověk má chuť si s nimi poklábosit. Jsou přesně taková, jaká děti milují. A protože Kuchařka plzeňských strašidel je dětská kniha, obrázky Vhrsti jsou zde absolutně špičkovým doplněním. Spolupráce s Vojtou byla vynikající. Málokdy se člověk setká s takovým porozuměním, vstřícností a ochotou, s mladým schopným umělcem, kterému sláva nepřerostla přes hlavu.

Miroslava Kuntzmannová
autorka kuchařských knih
www.kuntzmannova.webnode.cz

Vhrsti nelze než doporučit. S uvedeným autorem máme jako Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně tu nejlepší zkušenost - ať již jako s tvůrcem předloh pro omalovánky, megapuzzle nebo pexesa. Jeho rozesmáté tančící postavičky se jednou provždy staly maskotem každoročního kulturního maratonu Senioři baví seniory i pravidelných tanečních podvečerů pro dříve narozené. Originální andílci vylétli z jeho dílny na pozvánkách, plakátech i všech pamětních listech u příležitosti slavnostního ocenění dobrovolníků v sociálních službách „ANDĚL 2010". Jeho styl je nezaměnitelný - milý, nepodbízivý, optimistický a hravý. Děti jeho obrázky nadchnou, starší generaci pobaví. Spolupráce s Vhrsti je na výbornou: reaguje pružně, ctí požadavky a přání dodatečných úprav a korekcí ze strany zákazníka, nabízí variantní řešení. I to dělá dobré jméno firmy a Vhrsti je jednoznačně kvalitní značkou na trhu :)

Mgr. Alena Hynková
vedoucí Odboru sociálních služeb MMP
http://www.plzen.eu/socialnisluzby

S Vhrsti jsem se setkala při přípravě nového vydání Boříkových příhod Vojtěcha Steklače, když jsem pracovala jako šéfredaktorka jednoho nakladatelství. Byla to skvělá spolupráce - s profesionály se prostě spolupracuje dobře! Společně jsme také besedovali v Liberci. A mohu jej doporučit i jako besedujícího - děti se při jeho vyprávění bavily a já také! Také jsem měla možnost číst jeho texty, které opět mají osobitý humor a skvělý nadhled. Mám pocit, že je dobrý ve všem, do čeho se pustí!

Jana Semelková
knižní redaktorka, korektorka, PR manažerka
www.jasknihy.cz semelkova.jana@seznam.cz 731 150 930

Rád bych doporučil Vojtu Juríka alias VHRSTI. Dělal u mne ve firmě grafika a tak jej znám asi celkem dobře. I po jeho odchodu do soukroma mám s Vojtou jen ty nejlepší zkušenosti - je pečlivý, pracovitý, má spoustu super nápadů, u práce přemýšlí a hlavně je spolehlivý. A toho si asi cením nejvíce. A co bych ještě rád připomenul - jeho obrázky jsou optimistické, plné humoru, a tak se na ně každý rád podívá :-) I díky tomu má za sebou plno úspěchů a před sebou jich na něj snad čeká ještě víc. Držím mu palce!

Mgr. Petr Vrobel
vrobel@stone.cz 603 252 158