Doporučení z první ruky

Ing. Zuzana Bestová, MBA — bodyterapeutka, masérka a lektorka se zaměřením na kranio terapie a biodynamické masáže


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 11 doporučení

Kraniosakrální terapii využívám již delší dobu a dělá mi moc dobře. Vše se odehrává na hodně jemných úrovních, „jakoby“ se nic nedělo a přitom se děje hodně. Ze systému se mají šanci uvolnit napětí a staré zápisy, které blokují přirozené proudění energie v těle. Tělo se tak navrací do své přirozené rovnováhy. Během „kraniálky“ se Zuzkou jsem se postupně dostala do hlubokého stavu uvolnění, ve kterém si mohly mé tělo i mysl po dlouhé době opravdu odpočinout. Doporučuju všem, a to nejen při potížích, kdy už něco bolí, ale i „jen tak“ preventivně. Tělo i duše to ocení :-).

Hanka B.

Velice děkuji za terapie. Přišla jsem vědomá, co to je kraniosakrální terapie, a připravená i otevřená všemu, co mě asi čeká. Rozhodně jsem však nepočítala s takovou psychosomatickou a fyzickou úlevou a urovnáním svého těla a mysli do ladu, pohody a klidu během posledních pár týdnů. Velice děkuji a přeji vám vědomé klienty, kterým budete takto předávat svou pomoc a otevírat jejich duše a těla a pomáhat v jejich další samoléčbě tak, jak se to děje nyní mně.

Dana Jandová

Každá terapie u paní Zuzany je jiná. Podstatné je, že po každé kraniosakrální terapii nebo biodynamické masáži jsem se cítila fyzicky i psychicky velmi dobře, uvolněně a plná energie. Řekla bych, že každá terapie mi byla doslova šita na míru. Rovněž oceňuji velmi citlivý přístup a ráda doporučím dál.

Jana Schrammová

Masáže Ing. Zuzany Bestové jsou výrazné zejména její schopností nacítit se na vnitřní prostředí přijímajícího a napomáhat procesům, které uvnitř těla a mysli čekají na probuzení. Právě taková masáž tyto procesy skvěle odbržďuje a nechává je jít svou vlastní dokonalou cestou směřující k osvobození mysli a uvolnění těla. Vše probíhá velmi jemně a v harmonickém plynutí. Masáže Ing. Bestové jsou v přímém protikladu k rehabilitačním masážím, a to především jejím přístupem ke klientovi a zejména prací s energií těla přijímajícího. Doporučuji!

Ing. Jindřich Sedláček

Pro kraniosakrální terapii pro mého syna (6 let) jsem se rozhodla, protože jsem pro něj chtěla nalézt formu zklidnění v rámci jeho diagnozy (atyp. autismus s poruchou pozornosti). Absolvovali jsme deset sezení. Jonáš se při každé hodině velmi zklidnil a nechal Zuzku, aby mu v tom pomohla. Po každé terapii byl více přístupný a věřím, že mu to jistě pomohlo v jeho nelehké cestě. Protože jsem viděla jeho výsledky, i já nakonec k Zuzce zašla a bylo to více než milé překvapení a to velmi příjemné.

Zuzana S.

Pro kraniosakrální terapii jsem se rozhodl na základě doporučení své psychoterapeutky, kdy jsme oba usoudili, že po dlouhodobém verbálním zpracovávání různých psychických obsahů přišel čas ne jejich integraci do těla. Na klasickou psychoterapii jsem docházel ve fázi trvajících úzkostných, částečně i depresivních stavů, ale i z důvodu vlastní potřeby hlubšího poznání duchovních, duševních a hmotných souvislostí, protože psychický diskomfort vnímám jako pobídku k hlubšímu pochopení vlastní i kolektivní životní cesty. Na paní Zuzanu jsem narazil intuitivně při procházení profilů kraniosakrálních terapeutů. Její profil mě zaujal na první pohled. Vnímal jsem na dálku její vyzařující přirozenost, lidskou moudrost, nadhled, to vše spojené s potřebnou odborností. A po absolvování sezení u paní Zuzany můžu ze srdce říct, že má intuice mě nezklamala. Pět sezení mi pomohlo k uvědomění, jak dokáže roztěkaná mysl a silný vnitřní kritik ovlivnit naše tělesné procesy. Poznal jsem, jak jsem své vlastní tělo, které máme pouze jedno, doslova týral vlastními myšlenkami. Postupně jsem se začal bezpodmínečně přijímat takový, jaký jsem a uvědomovat si potřeby svého vnitřního dítěte, které přesně ví, co potřebujeme. V současnosti sice úzkosti částečně přetrvávají, ale mnohem častěji dokážu být propojen s vlastním tělem a s pokorou si ho vážit. Srdečně tímto paní Zuzaně znovu děkuji za její doprovázení.

Samuel A.
36 let

S kraniosakrální terapií mám zkušenosti necelé dva roky. Každé ošetření je jiné a jedinečné. Zuzčiny jemné a trpělivé ruce se nechají vést potřebami mého těla a jsou schopny uvolnit nejen jeho fyzická omezení. Po kraniosakrální terapii si plně uvědomuji spojení se svým tělem, svoji sílu a celkovou vyrovnanost. Už se těším na další setkání se Zuzkou a kraniem.

Veronika Žufanová

Kraniosakrální terapie u paní Bestové je pro mě vždy příjemně strávený čas plný relaxace a celkového uvolnění. Paní Bestová je empatická, citlivá a vnímavá terapeutka. Jde jí i o to, aby se klient snažil víc vnímat své tělo a to se mi také líbí.

Anička Rubešová

Proč jsem se rozhodla pro kraniosakrální terapii? Hodně jsem o této terapii četla, jak dokáže člověka zklidnit a tzv. vyladit. Protože mám syna s poruchou pozornosti a četla jsem i diplomovou práci, kde je tato metoda popisována jako jedna z terapií, která je pro dítě s ADHD vhodná na jeho zklidnění, rozhodla jsem se, že to nejdříve vyzkouším na sobě. První ošetření bylo zvláštní, cítila jsem, jak mi najednou tzv. „cuká“ kostrč, ačkoliv jste měla na mé kostrči pouze položenou ruku. Poté jsem cítila mravenčení v levé ruce. Bylo to celé takové zvláštní. Po třetím ošetření jsem cítila příliv energie, opravdu druhý den jsem byla velmi dobře naladěna a vše mi šlo dobře od ruky. Každé ošetření je trochu jiné a trochu zvláštní, ale určitě se velmi zklidním a více naslouchám svému tělu. Po těchto zkušenostech jsem se rozhodla, že vyzkouším terapii i na svém synovi.

Ivana L.

Kraniosakrální terapii využívám již delší dobu a dělá mi moc dobře. Vše se odehrává na hodně jemných úrovních, „jakoby“ se nic nedělo a přitom se děje hodně. Ze systému se mají šanci uvolnit napětí a staré zápisy, které blokují přirozené proudění energie v těle. Tělo se tak navrací do své přirozené rovnováhy. Během „kraniálky“ se Zuzkou jsem se postupně dostala do hlubokého stavu uvolnění, ve kterém si mohly mé tělo i mysl po dlouhé době opravdu odpočinout. Doporučuju všem, a to nejen při potížích, kdy už něco bolí, ale i „jen tak“ preventivně. Tělo i duše to ocení :-).

Hanka B.