Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Takové pěkné emaily chodí od čtenářů knihy Na volné noze. S dovolením sdílíme. Audioknihu si můžete koupit stejně jako výtisk či ebook přímo u vydavatele.
Jestli to nemáte daleko do Olomouce, za pár dnů proběhne na Jungmannově 3, kousek od vlakového nádraží, otvíračka nového prostoru Telegraph. V budově bývalé továrny na výrobu telegrafů se propojí galerie, kavárna, coworking i multifunkční sál, který bude sloužit mj. pro pořádání přednášek a workshopů nebo jako minikino. Nové místo pro práci můžete otestovat dnem na zkoušku zdarma.
Nový email Hey od tvůrců Basecampu testuje Tomáš Baránek a své první zkušenosti už shrnul v rozsáhlé recenzi pro Lupa.cz.
Na webu Aktuálně.cz už si můžete pustit kompletní mini-sérii Na startu kreativního podnikání, kde Michael Petrus postupně v pěti krátkých videích popsal, jak začít s kreativní tvorbou na volné noze — kde sbírat první zakázky, kolik si za práci říct a na jaké chyby si dát pozor.
Tvůrci Basecampu spouštějí novou emailovou službu HEY. V některých ohledech je revoluční, v jiných vysoce inovativní. Emailového klienta přetvořili od základů pro 20. léta přidáním povolovací clony pro nové odesilatele, redesignem inboxu na Imbox (im- jako important, důležitý), scelením četby newsletterů formou nekonečné zdi, ochranou soukromí blokováním šmírovacích pixelů, přidáváním osobních poznámek či výstřižků, zasíláním libovolně velkých příloh a mnohem, mnohem víc.
14 dní na zkoušku je zdarma, pak se platí $99 ročně za @HEY.com adresu (kromě těch prémiových) a přidání vlastních domén je v plánu do budoucna. Mrkněte na stránku s představením služby na nebo ještě lépe na úvodní video zakladatele Jasona Frieda:
Karel Dytrych je internetový podnikatel v tom nejlepším slova smyslu. Založil aplikaci Freelo pro řízení projektů a týmovou spolupráci, provozuje vlastní webhosting Váš hosting, stojí za projektem SaaSkaři a k tomu je i kapitánem podcastu Z podpalubí, kde zpovídá zajímavé osobnosti českého online byznysu. Tentokrát se ale posadil na pomyslnou druhou stranu mikrofonu a v rozhovoru s Robertem Vlachem přiblížil, jak se mu celá tahle porce projektů daří zvládat a kde mj. vidí mezery českých freelancerů z pohledu produktivity a organizace práce.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Ministryně financí Alena Schillerová posílá na vládu návrh na jednotnou paušální daň pro podnikatele s ročním příjmem do jednoho milionu korun. Od roku 2021 by nahradila dosavadní tři odvody — daň z příjmů a sociální a zdravotní odvody. Měsíční platba pro příští rok by činila 5740 Kč.
Marketing Examples je v každém ohledu mimořádně užitečný zdroj pro všechny freelancery, o marketérech ani nemluvě. Jako katalog ukázek klasických i inovativních marketingových kampaní představuje každý příklad jednoduchou a přístupnou formou, včetně vizuálů. Příklady jsou pečlivě vybrané a roztříděné do kategorií jako Virály, Obsah, Emailing, Copywriting, Cenotvorba, SEO, Prodej, PPC atd. Můžete se také přihlásit k odběru týdenního newsletteru, který rozesílá Harry Dry coby zakladatel a kurátor webu.
Máte jasně vymezenou specializaci a okruh klientů, pro které pracujete? Karel Theodor Borovička už před časem v článku shrnul, jak to má sám nastavené a v čem mu takové úzké zaměření na klienty pomáhá: „Největší přínos vidím v čase a financích na sebevzdělávání, propagaci a setkávání s lidmi.“
Fortune píše, proč si šéf Upworku myslí, že pandemie zajistí freelancerům více práce. Velké ekonomické propady zvyšují poptávku po službách freelancerů a na druhé straně i jejich potřebu posílit marketing.
Co ovšem v článku chybí, je, že navzdory velkému mediálnímu zájmu zprostředkovávají online platformy jako Uber, TaskRabbit či Upwork práci méně než 1 % Američanů (podle Gig Economy Data Hub).
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.