Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > František Prokop

František Prokop

jazykový korektor češtiny, překladatel ze slovenštiny

František Prokop

Baví mě hrát si s češtinou a rád vám pomohu s jazykovými korekturami. Ty provádím po gramatické, stylistické a většinou i věcné stránce. Vašemu obsahu dodám jazykovou i formální správnost. Pracuji se všemi prozaickými žánry – nemám problém s beletristickými ani vysoce odbornými texty. Doplňkově se věnuji také jednosměrným překladům ze slovenštiny do češtiny.

Jsem absolventem žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze, mám 15 let novinářské praxe v tisku a Českém rozhlasu. Jako jazykový korektor a překladatel ze slovenštiny na volné noze působím už téměř 15 let. Ovládám textové editory a zpracovávám také soubory v pdf formátu.

Mou hlavní zásadou je pracovat kvalitně, rychle a za pro klienta přijatelnou cenu. Oboustranně odsouhlasený termín je pro mne zákonem. Zpracoval jsem již na 200 knih nejrůznějších žánrů od beletrie až po texty výrazně odborné. Mým největším klientem v rámci korektur je firma Knihy Dobrovský, v rámci překladů výrazná firma v regionu CEE Expandeco.

Ukázky práce:

Verneovky – jazykové korektury a práce editoraTvůrčí psaníJakub Trpiš – VolbaJakub Trpiš – LandieBounty (nakladatelství Omega)

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

František Prokop
Bešůvka 753/10
Brno-Žebětín
641 00
Email:fprokop98@gmail.com
LinkedIn:LinkedIn frantisek-prokop
:68920491 (neplátce DPH)

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS