František Prokop

jazykový korektor češtiny, překladatel ze slovenštiny

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Baví mě hrát si s češtinou a rád vám pomohu s jazykovými korekturami. Ty provádím po gramatické, stylistické a většinou i věcné stránce. Vašemu obsahu dodám jazykovou i formální správnost. Pracuji se všemi prozaickými žánry – nemám problém s beletristickými ani vysoce odbornými texty. Doplňkově se věnuji také jednosměrným překladům ze slovenštiny do češtiny.

Jsem absolventem žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze, mám 15 let novinářské praxe v tisku a Českém rozhlasu. Jako jazykový korektor a překladatel ze slovenštiny na volné noze působím už více než 15 let. Ovládám textové editory a zpracovávám také soubory v pdf formátu.

Mou hlavní zásadou je pracovat kvalitně, rychle a za pro klienta přijatelnou cenu. Oboustranně odsouhlasený termín je pro mne zákonem. Zpracoval jsem již na 300 knih nejrůznějších žánrů od beletrie až po texty výrazně odborné. Mým největším klientem v rámci korektur je firma Knihy Dobrovský, již cca 200 knih.

Ukázky práce

Verneovky – jazykové korektury a práce editora Tvůrčí psaní Jakub Trpiš – Volba Jakub Trpiš – Landie Bounty (nakladatelství Omega)
František Prokop

Kontakty

František Prokop
Bešůvka 753/10
Brno-Žebětín
641 00
Email:fprokop98@gmail.com
LinkedIn:frantisek-prokop
IČ:68920491 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Pan Prokop je profesionál každým coulem. Prováděl korektury poloviny mé knihy. Jeho práce je brilantní! Korektury provádí precizně a velmi rychle. Všechny termíny odevzdání dodržuje dokonce s předstihem. Navíc dokáže i skvěle poradit s textem. Úžasný a milý člověk.

Valerie Zátopková

referentka