Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Jan Bien > Doporučení

Doporučení z první ruky

Jan Bien — webmistr, vývojář a konzultant webů zaměřený na WordPress

Zobrazuji č. 110 z celkem 46 doporučení prezentace Jan Bien:
Robert Vlach
Honza Bien je prvotřídní profesionál se vším, co k tomuto statutu náleží. Jako webmaster implementoval a nakódoval redakční systém WordPress pro řadu mých klientů, zatímco já jsem měl na starosti technický dohled. Kvalita jeho práce je výjimečně dobrá. Za poslední roky jsem se opravdu nesetkal s jiným webdesignérem, u něhož bych při revizi webu nezjistil žádné závažné nedostatky. Honza navíc bezvadně komunikuje, takže celá spolupráce se nese ve velice přátelském duchu. A konečně, jeho garance 100% spokojenosti doslova vyráží klientům dech — více než cokoli jiného to svědčí o Honzově řemeslném sebevědomí, že bude schopen dodat perfektní produkt. A přesně tak se i vždy stalo, v termínu a za solidní cenu. Honzu Biena mohu na základě dlouhodobé spolupráce vřele doporučit. Mezi českými webovými profesionály se řadí právem mezi absolutní špičku.

Robert Vlach

podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze
S Honzou jsem měl tu radost spolupracovat hned několikrát. Před časem mi perfektně připravil a naimplementoval šablony webu www.Apetitus.cz. V roce 2012 mi velmi zdařile redesignoval web www.Fotoseminar.cz a v únoru 2013 jsme spolupracovali na toho času posledním webu www.jirkachomat.cz. Posledně jmenovaný web mám už 5 let a za ten čas jsem na něj umístil opravdu hodně fotografií – skoro 900. Honza si naprosto perfektně poradil s redesignem stávajícího obsahu a s implementací designu do šablon systému Wordpress. Velkou radost mám i z toho, že web je responzivní a nabízí tak komfortní používání i uživatelům s mobilním prohlížečem nebo s tabletem. Asi ani nemusím zmiňovat, že Honza si musel poradit s konverzí původních textů a s dalšími úpravami. Web obohatil o několik šikovných pluginů, které například umožňují vyhledávání, které na původní webu citelně chybělo, a dodal i další vymoženosti. Na práci s Honzou se pokaždé moc těším. Všechno vždy proběhlo hladce a k mé naprosté spokojenosti. Ani mé drobné připomínky a dodatečné požadavky nedokáží Honzu vyvést z profesionální rovnováhy.

Jirka Chomát

fotograf a lektor kurzů fotografie
jirkachomat.cz
Honzu znám už mnoho let jako odborníka na WordPress a zkušeného webdesignéra. Kdysi jsem mu dokonce trochu pomáhal s pozicováním jeho osobní značky, a věděl jsem tedy, jak s klienty pracuje. Proto jsem se na něj obrátil, když jsme potřebovali „zlidštit“ administraci obsahu našeho obchodu a oddělit technické řešení frontendu od backendu. Honza se úkolu zhostil dokonale. Nejvíc si cením toho, že mi dokázal poradit nejlepší řešení a naprosto přesně dodržel všechny termíny, ačkoli měl s projektem pravděpodobně víc práce, než zpočátku odhadoval. Změna systému elektronického obchodu je velmi stresující záležitost, ale Honzův pečlivý a systematický styl práce i komunikace s klientem je tak uklidňující, že jsme to všichni ve zdraví přežili. Nejdůležitější ovšem je, že dnes náš obchod dokáže s novým systémem dodávat zákazníkům větší hodnotu a Honza na tom má velký podíl. Děkuju, webmistře!

Marek Prokop

marketér v Čaji týdne
www.cajtydne.cz ~ mprokop@prokopsw.cz
Honza jsou dvě výjimečné osobnosti v jedné. Na jednu stranu je špičkový odborník a skvěle ovládá své řemeslo, tj. stavění dobrých a dobře použitelných webů. Na druhou stranu má i široký nadhled, a když jsem s ním diskutoval úplné začátky VersionPressu, byl jedním z prvních, kdo dokázal dohlédnout naši dlouhodobější vizi. Debaty s ním mi v mnohém pomohli nejen po stránce taktické, ale především strategické, a za to si Honzy velmi cením.

Borek Bernard

versionpress.net ~ borekb@gmail.com
Ing. Hana Bukovská
Nejsem zrovna přítelem toho, když se někdo označuje mistrem svého oboru. Mám bohaté zkušenosti s tím, jak práce takových rádoby mistrů ve finále vypadá – výsledek mnohdy bývá více než žalostný. U Honzy je to ale jiná. U něj mi označení webmistr pasuje a musím uznat, že si ho právem zaslouží. Zatím jsem nepotkala nikoho, kdo by WordPress ovládal líp. Přistupuje k němu s nebývalým citem a dokáže z něho dostat to nejlepší. Postavit web na WordPressu u Honzy rozhodně neznamená to, co u mnohých ostatních: vezmeme nějakou šablonu, rychle to v ní naklikáme a uvidíme – však ono to nějak poběží. Honza se s takovým nezodpovědným přístupem nespokojí. O každém projektu do hloubky přemýšlí, hledá pokud možno to nejefektivnější řešení, a to i z dlouhodobé perspektivy, takže výsledek opravdu stojí za to. Zatím jsem se nesetkala s tím, že by Honza do světa pustil web, který by nebyl prvotřídní kvality. K tomu všemu se u něj setkáte i s nebývalou spolehlivostí, pečlivostí a příjemnou komunikací. Moje zkušenost je tedy taková, že s Honzou je radost spolupracovat a mohu vám ho vřele doporučit.

Ing. Hana Bukovská

frontend kodérka a vývojářka
Jakub Kadeřávek
Honza Bien si říká Webmistr. Na první pohled to může znít dost neskromně. V Honzově případě je to ale spíš skromné označení. Během tohoto roku jsem měl možnost koukat se Honzovi pod ruce a jeho práce mě doslova uchvátila. Předně je třeba říct, že Honza není typický „ajťák“. Kromě programování se věnuje hodně kultuře (čtení, divadlu, filmu,…) a jeho všestrannost je hodně vidět na jeho práci. Honza má i svoje projekty – např. eshop s ručně šitými motýlky Bowtielover.cz a proto dokáže projekt posoudit i z jiné než programátorské stránky. Musím také ocenit hloubku toho, jak se nad řešením jednotlivých problémů zamýšlí i s dlouhodobým dopadem tak, aby klient vždy těžil maximum. Neznám moc lidí, kteří by byly v dobrém slova smyslu „pedanti“ jak na sebe, tak na ostatní dodavatele. Na Honzovi oceňuji také to, že se neustále vzdělává nejen v programování, ale i v ostatních oblastech podnikání. Pokud máte rádi upřímnost, férové jednání a kritické myšlení, tak pro vás bude Webmistr to správnou volbou.

Jakub Kadeřávek

seniorní vývojář a kodér na platformě WordPress
Josef Prexl
Honza Bien mi na začátku naší spolupráce zásadním způsobem pomohl dokončit projekt na WordPressu, který mi přerostl přes hlavu a přestal jsem ho zvládat technicky, časově a ve finále i psychicky. Kromě špičkových znalostí WP a souvisejících technologií si u toho ještě dokázal zachovat lidskou tvář a prošpikovat náročné finále humorem a trefnými připomínkami namířenými k samé podstatě nefunkčních návyků, kterými jsem toho času oplýval. Od té doby spolupracujeme pravidelně. Honza mě nepřestává zásobovat prověřenými fígly a radami, které mi ušetřily moře času i peněz, a ještě se u toho zasmějeme.

Josef Prexl

webdesignér
BcA. Mira Szkandera
Pro grafika kreslícího weby nastává klíčová fáze po odevzdání návrhů. Jejich nakódování — to ve skutečnosti rozhoduje, jak bude web vypadat ve všech možných prohlížečích a platformách. Po několika letech více či méně nespokojených spoluprací, mohu s radostí doporučit Honzu Biena, který dokáže nejen citlivě pracovat s různorodou grafikou, ale také když v některém detailu jako tvůrce polevím, dopilovat jej či navrhnout zlepšení. Moje spokojenost by samozřejmě nebyla úplná, kdyby výše zmíněné nedoplňovala příkladná rychlost, dodržení každého domluveného termínu a jasná racionální komunikace.

BcA. Mira Szkandera

počítačový grafik, designér a výtvarník
Mgr. Magdalena Čevelová, MBA
Honza mi pomáhal upravit design mého vlastního webu a spolupracujeme i na několika projektech pro klienty. WordPress ovládá opravdu skrz naskrz. S Honzou mám jistotě se blížící důvěru, že své práci dobře rozumí a pro danou situaci zvolí to nejvhodnější řešení. Jeho silnou stránkou je i kontraktování a řízení projektů. Dokáže rozlišit, co je důležité a co zbytečné, a bezvýhradně se soustředit na to první. Spolupráci rozhodně doporučuji.

Mgr. Magdalena Čevelová, MBA

specialistka na autentický marketing a psychologii podnikání
Honza mi kompletně zprovoznil web Zaklik.cz, kde jsem potřebovala spoustu funkcí nad rámec standardní instalace WordPressu a také menší funkční upgrady na mém blogu Větrovka.cz. Obojí zvládnul rychle a precizně a navíc mi i dokázal poradit tam, kde jsem si nebyla jistá, jak by web měl správně fungovat. Určitě doporučuju!

Petra Větrovská

vetrovka.cz
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 3 4 5 Další »
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS