Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Jan Bien > Doporučení

Doporučení z první ruky

Jan Bien — webmistr, vývojář a konzultant webů zaměřený na WordPress

Zobrazuji č. 110 z celkem 46 doporučení prezentace Jan Bien:
Robert Vlach
Honza Bien je prvotřídní profesionál se vším, co k tomuto statutu náleží. Jako webmaster implementoval a nakódoval redakční systém WordPress pro řadu mých klientů, zatímco já jsem měl na starosti technický dohled. Kvalita jeho práce je výjimečně dobrá. Za poslední roky jsem se opravdu nesetkal s jiným webdesignérem, u něhož bych při revizi webu nezjistil žádné závažné nedostatky. Honza navíc bezvadně komunikuje, takže celá spolupráce se nese ve velice přátelském duchu. A konečně, jeho garance 100% spokojenosti doslova vyráží klientům dech — více než cokoli jiného to svědčí o Honzově řemeslném sebevědomí, že bude schopen dodat perfektní produkt. A přesně tak se i vždy stalo, v termínu a za solidní cenu. Honzu Biena mohu na základě dlouhodobé spolupráce vřele doporučit. Mezi českými webovými profesionály se řadí právem mezi absolutní špičku.

Robert Vlach

podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze
S Honzou jsem měl tu radost spolupracovat hned několikrát. Před časem mi perfektně připravil a naimplementoval šablony webu www.Apetitus.cz. V roce 2012 mi velmi zdařile redesignoval web www.Fotoseminar.cz a v únoru 2013 jsme spolupracovali na toho času posledním webu www.jirkachomat.cz. Posledně jmenovaný web mám už 5 let a za ten čas jsem na něj umístil opravdu hodně fotografií – skoro 900. Honza si naprosto perfektně poradil s redesignem stávajícího obsahu a s implementací designu do šablon systému Wordpress. Velkou radost mám i z toho, že web je responzivní a nabízí tak komfortní používání i uživatelům s mobilním prohlížečem nebo s tabletem. Asi ani nemusím zmiňovat, že Honza si musel poradit s konverzí původních textů a s dalšími úpravami. Web obohatil o několik šikovných pluginů, které například umožňují vyhledávání, které na původní webu citelně chybělo, a dodal i další vymoženosti. Na práci s Honzou se pokaždé moc těším. Všechno vždy proběhlo hladce a k mé naprosté spokojenosti. Ani mé drobné připomínky a dodatečné požadavky nedokáží Honzu vyvést z profesionální rovnováhy.

Jirka Chomát

fotograf a lektor kurzů fotografie
jirkachomat.cz
Honzu znám už mnoho let jako odborníka na WordPress a zkušeného webdesignéra. Kdysi jsem mu dokonce trochu pomáhal s pozicováním jeho osobní značky, a věděl jsem tedy, jak s klienty pracuje. Proto jsem se na něj obrátil, když jsme potřebovali „zlidštit“ administraci obsahu našeho obchodu a oddělit technické řešení frontendu od backendu. Honza se úkolu zhostil dokonale. Nejvíc si cením toho, že mi dokázal poradit nejlepší řešení a naprosto přesně dodržel všechny termíny, ačkoli měl s projektem pravděpodobně víc práce, než zpočátku odhadoval. Změna systému elektronického obchodu je velmi stresující záležitost, ale Honzův pečlivý a systematický styl práce i komunikace s klientem je tak uklidňující, že jsme to všichni ve zdraví přežili. Nejdůležitější ovšem je, že dnes náš obchod dokáže s novým systémem dodávat zákazníkům větší hodnotu a Honza na tom má velký podíl. Děkuju, webmistře!

Marek Prokop

marketér v Čaji týdne
www.cajtydne.cz ~ mprokop@prokopsw.cz
Honza jsou dvě výjimečné osobnosti v jedné. Na jednu stranu je špičkový odborník a skvěle ovládá své řemeslo, tj. stavění dobrých a dobře použitelných webů. Na druhou stranu má i široký nadhled, a když jsem s ním diskutoval úplné začátky VersionPressu, byl jedním z prvních, kdo dokázal dohlédnout naši dlouhodobější vizi. Debaty s ním mi v mnohém pomohli nejen po stránce taktické, ale především strategické, a za to si Honzy velmi cením.

Borek Bernard

versionpress.net ~ borekb@gmail.com
Ing. Hana Bukovská
Nejsem zrovna přítelem toho, když se někdo označuje mistrem svého oboru. Mám bohaté zkušenosti s tím, jak práce takových rádoby mistrů ve finále vypadá – výsledek mnohdy bývá více než žalostný. U Honzy je to ale jiná. U něj mi označení webmistr pasuje a musím uznat, že si ho právem zaslouží. Zatím jsem nepotkala nikoho, kdo by WordPress ovládal líp. Přistupuje k němu s nebývalým citem a dokáže z něho dostat to nejlepší. Postavit web na WordPressu u Honzy rozhodně neznamená to, co u mnohých ostatních: vezmeme nějakou šablonu, rychle to v ní naklikáme a uvidíme – však ono to nějak poběží. Honza se s takovým nezodpovědným přístupem nespokojí. O každém projektu do hloubky přemýšlí, hledá pokud možno to nejefektivnější řešení, a to i z dlouhodobé perspektivy, takže výsledek opravdu stojí za to. Zatím jsem se nesetkala s tím, že by Honza do světa pustil web, který by nebyl prvotřídní kvality. K tomu všemu se u něj setkáte i s nebývalou spolehlivostí, pečlivostí a příjemnou komunikací. Moje zkušenost je tedy taková, že s Honzou je radost spolupracovat a mohu vám ho vřele doporučit.

Ing. Hana Bukovská

frontend kodérka a vývojářka
Jakub Kadeřávek
Honza Bien si říká Webmistr. Na první pohled to může znít dost neskromně. V Honzově případě je to ale spíš skromné označení. Během tohoto roku jsem měl možnost koukat se Honzovi pod ruce a jeho práce mě doslova uchvátila. Předně je třeba říct, že Honza není typický „ajťák“. Kromě programování se věnuje hodně kultuře (čtení, divadlu, filmu,…) a jeho všestrannost je hodně vidět na jeho práci. Honza má i svoje projekty – např. eshop s ručně šitými motýlky Bowtielover.cz a proto dokáže projekt posoudit i z jiné než programátorské stránky. Musím také ocenit hloubku toho, jak se nad řešením jednotlivých problémů zamýšlí i s dlouhodobým dopadem tak, aby klient vždy těžil maximum. Neznám moc lidí, kteří by byly v dobrém slova smyslu „pedanti“ jak na sebe, tak na ostatní dodavatele. Na Honzovi oceňuji také to, že se neustále vzdělává nejen v programování, ale i v ostatních oblastech podnikání. Pokud máte rádi upřímnost, férové jednání a kritické myšlení, tak pro vás bude Webmistr to správnou volbou.

Jakub Kadeřávek

seniorní vývojář a kodér na platformě WordPress
Josef Prexl
Honza Bien mi na začátku naší spolupráce zásadním způsobem pomohl dokončit projekt na WordPressu, který mi přerostl přes hlavu a přestal jsem ho zvládat technicky, časově a ve finále i psychicky. Kromě špičkových znalostí WP a souvisejících technologií si u toho ještě dokázal zachovat lidskou tvář a prošpikovat náročné finále humorem a trefnými připomínkami namířenými k samé podstatě nefunkčních návyků, kterými jsem toho času oplýval. Od té doby spolupracujeme pravidelně. Honza mě nepřestává zásobovat prověřenými fígly a radami, které mi ušetřily moře času i peněz, a ještě se u toho zasmějeme.

Josef Prexl

webdesignér
BcA. Mira Szkandera
Pro grafika kreslícího weby nastává klíčová fáze po odevzdání návrhů. Jejich nakódování — to ve skutečnosti rozhoduje, jak bude web vypadat ve všech možných prohlížečích a platformách. Po několika letech více či méně nespokojených spoluprací, mohu s radostí doporučit Honzu Biena, který dokáže nejen citlivě pracovat s různorodou grafikou, ale také když v některém detailu jako tvůrce polevím, dopilovat jej či navrhnout zlepšení. Moje spokojenost by samozřejmě nebyla úplná, kdyby výše zmíněné nedoplňovala příkladná rychlost, dodržení každého domluveného termínu a jasná racionální komunikace.

BcA. Mira Szkandera

počítačový grafik, designér a výtvarník
Mgr. Magdalena Čevelová, MBA
Honza mi pomáhal upravit design mého vlastního webu a spolupracujeme i na několika projektech pro klienty. WordPress ovládá opravdu skrz naskrz. S Honzou mám jistotě se blížící důvěru, že své práci dobře rozumí a pro danou situaci zvolí to nejvhodnější řešení. Jeho silnou stránkou je i kontraktování a řízení projektů. Dokáže rozlišit, co je důležité a co zbytečné, a bezvýhradně se soustředit na to první. Spolupráci rozhodně doporučuji.

Mgr. Magdalena Čevelová, MBA

marketingová čarodějnice
Honza mi kompletně zprovoznil web Zaklik.cz, kde jsem potřebovala spoustu funkcí nad rámec standardní instalace WordPressu a také menší funkční upgrady na mém blogu Větrovka.cz. Obojí zvládnul rychle a precizně a navíc mi i dokázal poradit tam, kde jsem si nebyla jistá, jak by web měl správně fungovat. Určitě doporučuju!

Petra Větrovská

vetrovka.cz
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 3 4 5 Další »
2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS