Jiří Vymětal

korektor češtiny a překladatel ze slovenštiny

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

📋 Svěřte svůj text někomu, kdo se vyzná.

Jsem korektor češtiny, který opraví a vyladí vaše texty. S pečlivostí se věnuji pravopisným, gramatickým, stylistickým i předtiskovým korekturám. Nezaleknu se ani přepisu audiozáznamu nebo překladů ze slovenštiny do češtiny. Mému srdci jsou blízké humanitní obory, příroda, cestování, ale rád se pustím i do jiných témat.

  • Pravopisné a gramatické korektury češtiny – zbavím text překlepů, pravopisných chyb, nesprávného skloňování, časování a dalších drobných nedostatků.
  • Stylistické korektury – upravím váš text, aby byl srozumitelný a čtivý, samozřejmě s ohledem na účel textu (reklamní text, výroční zpráva, diplomka, fejeton atd.).
  • Předtiskové korektury – u textů určených k tisku zkontroluji chyby typografické a chyby vzniklé sazbou.
  • Přepis audiozáznamu – pokud máte audio/video záznam rozhovoru, přednášky nebo třeba diskuze, postarám se o přepis do textové podoby.
  • Překlady ze slovenštiny do češtiny – přeložím vaše texty bez ohledu na to, zda se jedná o odborný text nebo beletrii.

Češtinou, a zvláště knihami, se zabývám už od svého studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V tiskárně jsem se vyučil sazečem, knihám jsem se potom věnoval na nejrůznějších pozicích zhruba 25 let. Pracoval jsem například pro nakladatelství Paseka nebo knižní velkoobchod Kosmas. Korektury provádím v textových editorech (MS Office) a ve formátu PDF (Adobe Acrobat).

Jiří Vymětal
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Jiří Vymětal
Veverkova 33
Praha 7
170 00
Mobil:737 652 985
Email:korektor.jirka@seznam.cz
Web:www.korektor-jirka.cz
IČ:65684389 (neplátce DPH)