Doporučení z první ruky

Ing. Lenka Paprok — sloganistka a názvotvůrce


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 37 doporučení

Ing. Zuzana Bílková

Lenku jsem se rozhodla přizvat na pomoc, když jsem začala přemýšlet o nové značce pro naši beskydskou manufakturu na vlněné přikrývky. Na její práci jsem slyšela jen samou chválu a tak pro mě v tu chvíli byla jasnou volbou. Na základě krátkého dotazníku na míru nám během pár dní dodala několik smysluplných názvů. Jedním z nich byla Beskydčanka, která se hned ujala na mém instagramového profilu. Po čase pak napadlo mého poradce Roberta Vlacha z tohoto slova zkrácením odvodit název pro mou firmu Besky. S Lenkou se z nás dokonce staly kamarádky. Každé naše setkání si moc užívám, vždy doslova srší pozitivní energií. Obdivuji její schopnost hluboké empatie a upřímný zájem o druhé. Jsou to podle mě esenciální vlastnosti, díky kterým jsou její návrhy tak trefné a jedinečné.

Ing. Zuzana Bílková
majitelka tradiční beskydské manufaktury Besky na výrobu vlněných přikrývek a lůžkovin
Martin Kavka

Lenka nám pomáhala s vytvořením nového sloganu pro rodinné deskovkářství 4 Kavky. Byl jsem nadšený ze způsobu, jakým zakázku vedla. Už při tvorbě kreativního zadání jsme se díky ní hodně ponořili do toho, jak fungujeme, jak pracujeme, co je naším cílem. Ujasnili jsme si tím vlastní představu o našem přístupu k věci, což občas bývá problém, zvlášť když je člověk dennodenně ponořený do provozních záležitostí. Kreativní zadání jsme si vytiskli a teď nám slouží jako mapa na naší cestě. A k tomu navíc máme skvělý nový slogan, který nás perfektně definuje a je pro nás na té cestě výchozím bodem. Spolupráce s Lenkou byla skvělá od začátku do konce – pokud máte rádi ten typ spolupráce, kdy přesně víte, na čem jste, kdy máte parťáka, který je vám celou dobu nablízku, skvěle komunikuje a výtečně odprezentuje svou profi práci, tak jste u Lenky na správné adrese. Doporučují 4 ze 4 Kavek.

Martin Kavka
nadšený newsletterista, konzultant pro obsahové projekty a lektor interní firemní komunikace

Lenka mi už několikrát pomohla s vymýšlením názvů a domén pro mé projekty. Vždy přijde s neotřelými novými myšlenkami a nápady, které sám člověk nevymyslí. Při hledání názvů či sloganů vřele doporučuji vyzkoušet její služby. Sama budu s Lenkou určitě i nadále moc ráda spolupracovat.

PharmDr. Margit Slimáková
specialistka na zdravotní prevenci a výživu
www.margit.cz margit@margit.cz 606 363 018
Pavel Minář

Lenka mi vytrhla trn z paty při přípravě přednášky. Vše jsem měl hotovo. Jediné, s čím jsem se trápil, byl název. Nebyl jsem schopen vymyslet název, aby pokryl obsah přednášky, byl úderný a nebyl nudný. Lenka mi po krátké přípravě (zodpovězení jednoduchého dotazníku a telefonickém hovoru) dodala pět názvů a hned první byl trefa do černého. Příště se už nebudu trápit s vymýšlením sloganů, ale rovnou se obrátím na odborníka.

Pavel Minář
konzultant pro IT a Google Workspace (G Suite)
Ing. Martin Perlík

Lence jsem dal neobvyklé zadání. Vymyslet název pro webovou stránku, kdy musela balík technických informací shrnout do dvou slov. Tak aby to dávalo smysl, bylo chytlavé a zároveň existovala volná CZ doména. Skoro rok jsem si rval vlasy nad oříškem, který Lenka rozlouskla za týden. Dobrá práce, Lenko!

Ing. Martin Perlík
autorizovaný stavební inženýr a odborný poradce pro rekonstrukce rodinných domů a bytů

Znovu a znovu mám chuť Lence poděkovat za náš slogan „Na hory a dál“, který vytvořila. Spolupráce s Lenkou, její příprava a práce byly výborné. Perfektně pochopila zadání, kdo jsme, co a jak děláme. Přitom práce s námi není jednoduchá, protože jsme nároční na všechno, co děláme. Slogan byl pro nás dlouho velké a těžké téma, od kterého jsme několikrát v minulosti upustili. Nechtěli jsme se ztotožnit s jen tak ledajakým claimem! Lenčin slogan „Na hory a dál“ se mi zpočátku jen líbil — zejména tím, jak pěkně zní — ale opakováním a užíváním, když jsme s ním začali více pracovat vizuálně, jsme jej všichni přijali za svůj. S claimem pracujeme na mnoha úrovních, zkrátka si žije krásným vlastním životem. Jednou z nejhezčích variací na něj je náš plecháček Hanibal: „Na kafe i čaj.“

Pavel Láznička
spolumajitel firmy Hanibal specializované na outdoorové a sportovní potřeby
www.hanibal.cz pavel@hanibal.cz
Mgr. Ivana Strakošová Hrubá

Lenka Paprok je opravdový profesionál. Poté, co jsem měsíce přemýšlela nad slogany na novou homepage a měla jsem asi dvacet verzí, mi pomohla najít řešení. Poradila mi, jak mají slogany a headline vypadat. Ke každé variantě mi nabídla komentář, který mi pomohl zvážit pro a proti, dívala se na různé možnosti z různých pohledů. Těším se, až novou homepage spustíme! Sloganistku rozhodně doporučuji! Lenko, moc děkuju.

Mgr. Ivana Strakošová Hrubá
překladatelka a lokalizátorka angličtiny, češtiny a španělštiny
Alice Kavková

Lenku znám už pár let a vždy jsme si radostně pokecaly o tom, jak vznikají názvy, jak je my sami tvoříme. Nikdy jsem neměla problém s tím vymyslet nové jméno produktu, služby, značky. Máme 4 Kavky, Pruženku, Kuličníka, Cézarky, Žralovce či Inujitku. Ale pak mi v koroně došel dech. Děti furt za zády, neklidná práce, málo času a ticha na kreativní prokrastinaci. Naše rodinná značka potřebovala nový podtitul/slogan/claim. Jenže my toho děláme tolik, že jen myšlenková mapa na možnosti názvu by se dala vylepit v obejváku přes celou stěnu. Lenka jako správný krotitel slov a myšlenek dokázala to klubko rozmotat a za měsíc společného pátrání kdo jsme, vymyslela, kdo jsme. Chtěli jsme maximálně 5 slov. Dostali jsme 1. Deskovkářství. Udělali jsme z něj rodinné deskovkářství a jsme nadšení. Je v tom všechno. Že jsme rodinný podnik, že jsme hraví, že jsme jako hračkářství, ale plné her. Hlavně deskových. První placená práce na sloganu se vyplatila do posledního halíře.

Alice Kavková
podnikatelka a spoluzakladatelka českého rodinného deskovkářství 4 Kavky

Lenku jsem oslovila na základě mnoha krásných referencí, které zde má uvedené, a všem jim dávám za pravdu. Spolupráce s Lenkou byla opravdu ukázková. Pomoc jsem potřebovala s novým názvem pro svůj osobní projekt. Zadání si myslím nebylo jednoduché (mezi kritérii bylo například to, že se mi to musí líbit a musí to být cool), ale Lence se povedlo naladit na moje myšlení a přišla se super návrhy, které přesně vystihly poslání projektu. Pochválit musím Lenku i za komunikaci. Vždy jsem se na její pozitivně laděné emaily těšila. U jejího pozdravu v emailu „Mávám!“ jsem se vždy musela usmát. Moc ráda se na Lenku obrátím i v budoucnu.

Mgr. Pavel Pichler

S Lenkou jsem spolupracoval na vytvoření názvu. Příjemně mě překvapilo, kolik toho na začátku chtěla vědět a jak se zajímala o souvislosti našeho nově vznikajícího projektu. Její přístup je profesionální a já doporučuji s Lenkou spolupracovat!

Mgr. Pavel Pichler
tvůrce cestovního ruchu a eventů