Doporučení z první ruky

Ing. Regina Kubcová — konzultantka procesního řízení, projektová manažerka, lektorka


Zobrazuji č. 41-50 z celkem 51 doporučení

S Reginou jsme se potkali díky Impact First accelerátoru od Impact Hubu, kde byla naší hlavní mentorkou a stala se téměř okamžitě součástí našeho core týmu. Když jsme si později měli vybrat mentora pro navazující ClimAccelerator program, byla Regina jasnou volbou. Jako nováčci v businessu jsme potřebovali nasát ohromné množství informací, zkrotit chaos, práci si rozdělit a prioritizovat. Nakonec toho ale bylo mnohem víc. Každý týden jsme si ze schůzky s Reginou odnesli nové myšlenky a inspiraci, jak projekt dále posouvat. A ty schůzky zůstaly inspirativní i po půl roce společného setkávání. Ne všechno jsme sice stihli hned zrealizovat, ale nastavili jsme si nástroje a procesy, které nám při realizaci i nadále pomáhají. Myslíme si, že Regina je srdcař, který do projektu vnáší jak profesionální nadhled a zkušenosti, tak i to nadšení. Spolupráce s ní byla velmi příjemná a inspirativní.

Michal Polanský
Initiator and Co-Founder of Zalejme.cz and ClimaCare z.s. Assistant Professor at Mendel University in Brno

K expertní hodině (v rámci akcelerátoru v Impact Hub Praha): Máte talent na to, aby se člověk cítil uvolněně (a ne hned jako hlupák). Tak nějak přirozeně a zkušeně jste vytvořila bezpečné prostředí pro otázky a domněnky. Nevěděl jsem, jak téma procesů uchopit a na konkrétních příkladech jsem si začal víc a víc představovat, jakým způsobem můžeme pojmout procesní řízení u nás v Řemeslow. Líbilo se mi, že jste i brala ohled na nás jako na publikum a cítila jste, kdy nám konkrétní příklady z praxe můžou pomoct a kdy nás už naopak přehlcují. Popravdě vždy píšu i něco, kde je prostor pro zlepšení, ale vaše hodina mi přišla opravdu plnohodnotná :).

Adam Kolář
Leader / Řemeslow

Moc rád bych chtěl touto cestou pochválit Reginu za to, jak nás všechny posouvá neustále kupředu. Jsou to někdy taková malá popostrčení, jindy docela šťouchance, ale pořád je tu ten tlak na změnu a to je potřeba. Díky moc za to, že tu plníš takovou tu roli „loutkáře“ na pozadí a posouváš nás tím správným směrem. Opravdu to potřebujeme.

Jaroslav Raboch
Team Leader IT / Benefit Management s. r. o.

Reginu jsem požádal o spolupráci, protože jsem ji znal už z dřívějška, a na problém, který jsem potřeboval vyřešit, byla ideální volbou. Mým cílem bylo vytvořit efektivní, robustní a samostatně fungující systém spolupráce mezi více asistentkami či agenturami tak, abych byl zadáváním úkolů a interakcí s nimi co nejméně zatěžovaný. Na spolupráci s Reginou oceňuji zejména její strukturované myšlení, samostatnost a schopnost rozvinout a rozpracovat předestřený návrh řešení podle mých představ a k mé maximální spokojenosti. Regina vás nezklame a můžete se na ni s důvěrou obrátit, pokud potřebujete pomoc od samostatně fungujícího, spolehlivého experta na tvorbu procesů či systému, který věci domýšlí do konce.

Petr Bílek
CEO / BIOOO.CZ

S Reginou jsem intenzivně spolupracovala čtvrt roku a díky její mentorské pomoci jsem se zásadně profesně posunula. Získala jsem „projektový mindset“ - v pracovní oblasti jsem začala přemýšlet strukturovaně a komplexně. Naučila jsem se základům projektového řízení, v naší organizaci jsme si nastavili základní procesy. Obojí výrazně zefektivnilo naši práci a mně otevřelo nové obzory a prostor k růstu. Regina má vysoké nároky, zároveň je však i velmi empatická. Dokázala odhadnout, kolik informací a úkolů ještě zvládnu pojmout a co už by mě zahltilo. Uměla se skvěle naladit i na tým v naší organizaci, Každý měl prostor se vyjádřit, zároveň však vedla diskuzi stále věcně a efektivně. Za nejlepší výsledek spolupráce s Reginou považuji to, že můžu méně pracovat, protože pracuji efektivněji a dokážu lépe delegovat úkoly. Spolupráce s Reginou se mi mnohonásobně vyplatila a mohu ji vřele doporučit.

Natálie Baránková
ředitelka / Lesní klub Malejov z.s. / vítězný projekt 13. běhu Impact First 2022

S rozrůstajícím projekty a týmem přichází na řadu také kvalitní plánování. Proto jsem Reginu požádala o konzultace, jak co nejlépe uchopit mé plánování. Potřebovala jsem vidět, jak pracují velké týmy. Díky třem konzultacím s Reginou se nám povedlo přijít na to, co mi v plánování chybí a společně s kolegy a vedením jsme zavedli tzv. plánování kapacit, chytrou tabulku, která mi pomáhá odhadovat moji vytíženost nejen v mých projektech, ale také podchytí, v kterých měsících jsem vytížená díky projektům, na kterých se jen podílím.

Pavla Široká
výživová poradkyně, lektorka / ProVeg International

S Reginou jsme se poprvé setkali v rámci školícího programu pro neziskovky, kde měla skvělou prezentaci ke zpřehlednění procesů. Hned mě napadlo, že by nám mohla pomoci při naší snaze vytvořit HR manuál. V nezisku to často chodí tak, že právě ty soft věci, jako HR, se podceňují. Není na ně čas. Externí pomoc jsem proto vnímal jako způsob, jak pohnout s něčím, co máme dlouho v hlavě. Za tři měsíce jsme měli hotovo a práce s Regionu byla efektivní i příjemná. Líbilo se mi, že se snažila pochopit náš systém fungování a své nápady přizpůsobovala našim skutečným potřebám. Měla vždy skvělé otázky, které nám pomohly při rozhodování, jakou cestou se vydat. Byť není specialistkou zrovna na HR, její zkušenosti i v této oblasti byly bohaté a nasměrovaly nás dál. Z jejího přístupu jsem vnímal, že se dokáže správně myšlenkově napojit na charakter organizace, se kterou zrovna pracuje. Nepřichází s vlastními dogmatickými řešeními. Naopak pomáhá najít takový systém fungování procesů, který klientům vydrží dlouho po skončení konzultací.

Vít Dostál
výkonný ředitel / Asociace pro mezinárodní otázky

Jak naše firma začala růst, věděli jsme, že potřebujeme nastavit pevné vnitřní pravidla a pracovní procesy. Bylo nám jasné, že na tento úkol nestačíme a budeme muset najmout někoho z venku. Oslovili jsme několik lidí a Regina nás zaujala už jenom tím, že jako jediná navrhla osobní setkání před zahájením spolupráce. Po první schůzce jsme se rozhodli téměř okamžitě, že bychom s ní chtěli spolupracovat. Regina je profesionálka, která své práci rozumí, skvěle se s ní komunikuje a hlavně má výsledky. Díky ní se nám podařilo spoustu práce delegovat na zaměstnance, a my se tak můžeme soustředit více na rozvoj firmy, než na běžný provoz. Služby Reginy doporučuji každému, kdo potřebuje ve firmě nastolit řád a posunout se tak o míli vpřed. Ještě jednou moc děkujeme.

Jiří Havel
jednatel Doypacky s. r. o.

Jakožto společnost Zakra se potýkáme s výzvami relativně rychlého růstu a s tím spojenými neutěšenými interními procesy. Proto jsme začali pátrat, jak si ulevit a našli jsme Regininy služby. Její zkušenosti a schopnost nás navigovat turbulentním obdobím, nám dost pomohly. Především pomohla uklidnit náš tým a vysvětlila jim, že výzvy spojené s růstem jsou normální, ale také nám poskytla nástroje a rady k systematizaci našich procesů. Vřele doporučujeme paní Kubcovou firmám, které hledají kombinaci odborných znalostí a lidského přístupu k řešení problémů.

Ondřej Žák
jednatel Zakra s. r. o.

S Reginou jsem se poznal při mém nástupu do společnosti, kdy jako externí procesní poradce měla již odvedený velký kus práce. Musím uznat, že i díky ní jsem se ve společnosti zorientoval velmi rychle. V následujícím období jsme Reginu oslovili několikrát s navazující problematikou a vždy dodala v termínu očekávané ba dokonce lepší řešení. V posledním roce a půl s námi Regina prošla několik velmi náročných procesů od nastavení cílů společnosti, strategii jak jich dosáhnout a v neposlední řadě i (pro každou společnost, která se rozhodla jít směrem sdílení vlastních hodnot) definování mise celé společnosti, resp. každého jednotlivého člena týmu. Regina byla schopna pružně reagovat při projektech, které nastaly nenadále, svým náhlým vyvoláním se jevily jako nepřekonatelné či v lepším případě extrémně náročné a to nejen díky požadavku na řešení v relativně krátkém časovém úseku. Projevila se jako racionálně uvažující odborník, ochotný sdílet své zkušenosti a vést projekt tak, aby naše společnost proplula všemi úskalími, které ji na cestě za úspěchem potkaly, a nebo potkávat budou. Je až obdivuhodné, jaký rozsah znalostí je schopna pokrýt – od tvorby procesů po HR až na úroveň ombudsmana při řešení jak profesních, tak i vztahových problémů. Myslím, že každý, kdo s Reginou spolupracoval či spolupracovat bude, ocení její schopnost objektivního pohledu na předložený problém, efektivní analýzu daného problému a smysluplné dávkování řešení tak, aby společnost (třeba jako my) nebyla ohrožena v jakémkoli okamžiku dopady změn. Kromě jejích vlastních zkušeností a životního náhledu, bych Reginu označil jako racionální, efektivní, analytickou, empatickou expertku, se kterou se nedá prohrát. 😊

Jiří Sůsa
COO & CPO Svetkaravanu.cz