Doporučení z první ruky

Robert Vlach — podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze


Zobrazuji č. 11-20 z celkem 71 doporučení

Petr Pouchlý

Tenhle borec se jmenuje Robert Vlach, napsal svého času bibli pro freelancery a v podstatě vybudoval českou freelance komunitu kolem portálu Na volné noze. Známe se roky, spíše letmo a profesionálně. A já se vlastně za ten vztah trochu stydím, protože mi v něm vždy dával výrazně více, nežli jsem byl schopen vložit do něj já sám. Neuvěřitelně vstřícně a lidsky mě vtáhnul do spousty svých projektů a nikdy se neptal, co za to. Někde to bylo zřejmé, někde jsem od něj prostě dostal dar. Neznám však žádného dalšího partnera, samozřejmě nepočítám kolegy z CoMu, který by poskytoval takový zákaznický servis. Chtěl bych mu takhle veřejně poděkovat. A zároveň doporučit jako skvělého business mentora pro vaši freelancerskou praxi, zvláště, pokud se chcete orientovat nejen na lokální trh. Hraje vyšší cenovou ligu, ale ta péče, které se vám dostane, to tedy fakt klobouk dolů. Nehledě na fakt, že je vědomostně i zkušenostně našlapanej.

Petr Pouchlý
designér organizačního rozvoje a business strategií

Robert detailně vyhodnotil mé dosavadní podnikání. Zcela precizně formuloval jeho slabé i silné stránky, navrhl kroky ke zlepšení mých služeb a provázel mě v průběhu realizace doporučených změn. Považuji jej za naprosto ojedinělého profesionála s obrovským přehledem, zkušenostmi a schopností proniknout i do méně obvyklých oblastí podnikání. Spolupráce s Robertem si moc vážím a doporučuji jej všem podnikatelům, které potkám.

PharmDr. Margit Slimáková
průvodkyně zdravím a výživou
www.margit.cz

S Robertem jsem konzultoval své pracovní vytížení a další kroky ve své kariéře freelancera. Díky obrovským zkušenostem mi dal zpětnou vazbu, kterou jsem potřeboval. Konzultace s Robertem výrazně urychlily moji cestu. Věci, na které bych si složitě přicházel sám následující měsíce i roky, jsem si uvědomil a aplikoval rovnou během společné konzultace. Určitě s ním plánuji spolupracovat i do budoucna. Nebojte se investovat do svého rozvoje. Ten posun může být výrazný a získané know-how vám investici splatí třeba hned příští měsíc.

Bc. Petr Handlíř
expert na výkonnostní marketing na Facebooku
www.petrhandlir.cz petr@petrhandlir.cz 776 801 399

Robert je jako podnikatelský poradce jedinečný. Jeho osobnost a způsob práce z vás dostanou to nejlepší, co ve vás je. Měla jsem tu možnost spolupracovat s ním na přípravě svého školení Braň svou značku a jsem si jistá, že bez něj by nikdy nebylo na takové úrovni, na jaké je. S Robertem se mi spolupracuje mimořádně dobře a těším se na všechny další společné projekty.

JUDr. Jindřiška Šulcová
patentová zástupkyně pro ochranné známky a poradkyně pro práva duševního vlastnictví
www.jindrasulcova.cz info@jindrasulcova.cz 776 224 830

Roberta Vlacha můžu s čistým svědomím doporučit. Jako poradce a podnikatelský guru mě provází téměř od začátku mého podnikání. Vždy mi dobře poradil a pomohl mi zorientovat se ve všem, co by správný podnikatel měl znát. Je nevyčerpatelným zdrojem inspirace a motivace. Sám je skvělým podnikatelem a jde tedy příkladem všem, kteří chtějí být úspěšní.

Bára Rektorová
specialistka na přípravu suši a značkový catering Sushiqueen
www.sushiqueen.cz bara.rektorova@gmail.com 776 722 249

Spolupráce s panem Robertem Vlachem zásadně změnila můj pohled na nezávislé profesionály a jejich práci. Svým profesionálním, věcným přístupem ke spolupráci a schopností se objektivně, bez předsudků věnovat dané problematice mě přinutil zrevidovat můj dosavadní pohled na činnost nezávislých profesionálů a jejich přínos nejen pro naši společnost, ale pro celou podnikatelskou sféru v České republice. Získal jsem v něm vzor nezávislého odborníka, s nímž budou v budoucnu srovnáváni všichni zájemci o spolupráci s naší společností. Už nyní jsem si jistý, že díky spolupráci s panem Robertem Vlachem výrazně stoupne počet našich pracovních nabídek pro nezávislé profesionály — odborníky na danou problematiku.

David Vozák
jednatel společnosti Abivia s. r. o.
www.abivia.cz

Spolupráce s panem Vlachem patří mezi silné zážitky. Má jedinečnou schopnost získat nadhled nad problematikou a předat ho lidem, kteří se v daném tématu už utopili. Přestože jsem na začátku naší spolupráce čekal jen poradenství v oblasti webových projektů, realita se ukázala mnohem pestrobarevnější. Podnikatelské cítění pana Vlacha nám pomohlo rozkrýt slabá místa ve fungování naší firmy a také nám dokázal dát smysluplné doporučení, co s nimi. Možná se vám nebude něco z toho, co řekne, poslouchat příjemně, ale o to více doporučuji pečlivě poslouchat.

Ing. Jan Tkáč
majitel softwarové firmy AVE Soft s.r.o.
www.avesoft.cz jan.tkac@avesoft.cz

Robert je můj spolužák ze základní školy a náhoda tomu chtěla, že po více než 20 letech zavítal právě do naší firmy, kde jsme se po těch letech snad poprvé viděli. Myslím si, že to bylo právě včas pro usměrnění mého podnikání. Po přečtení doporučení na jeho osobu jsem si obratem objednala konzultaci. Perfektně zanalyzoval situaci a podal konkrétní rady, co bych měla změnit a jak postupovat dál. Úplně mi změnil pohled na věc a jsem přesvědčena, že to bude fungovat. Určitě budu chtít s Robertem spolupracovat dlouhodobě, protože člověka, jako je on, jsem snad ještě nepotkala. Naprostý profesionál, přímý, ochotný, pracovitý a má v sobě něco, co vás bude motivovat k tomu být lepší. Doslova žasnu, co Robert za tu dobu, co jsme se neviděli, dokázal, jaký má přehled a klobouk dolů před jeho podnikatelskými schopnostmi. Je pro mne velkou inspirací a budu se těšit na další spolupráci!

Petra Tošovská
majitelka firmy EXIT GROUP s.r.o.
www.babyplaza.cz petra.tosovska@exitgroup.cz
Luboš Moravec

Roberta Vlacha jsem prvotně oslovil pro nezávislou konzultaci a analýzu našeho cestovatelského portálu iTRAS, který byl v té době již těsně před spuštěním. Byl jsem zděšen, když jsem od Roberta obdržel radikální odpověď, že předloženou verzi portálu je zbytečné hodnotit, a to především z důvodu absolutního amaterismu zpracování, nesčetných chyb v kódování a použití nevhodných technologií. Bylo mi doporučeno celý projekt pozastavit, najít jiné dodavatele a portál přepracovat. Následně jsem s Robertem absolvoval několik sezení, na kterých mi pomohl jasně definovat můj podnikatelský záměr a upozornil mě na jeho hlavní rizika, ale i přednosti. Pomohl mi s výběrem nových dodavatelů a sám se zhostil návrhu informační architektury portálu. Byl mým důvěrným konzultantem a odborným poradcem. Každý svůj argument měl podložen studiemi od předních světových odborníků na danou problematiku, ale i svými dlouholetými praktickými zkušenostmi. Robertovi vděčím za nynější úspěch mého projektu. Nejenže dostávám mnoho příznivých referencí od svých klientů, ale investice do Robertových služeb se mi několikanásobně vrátila již po pár měsících provozu.

Luboš Moravec
copywriter a rešeršér pro domácí cestovní ruch, krajinoznalec
Ing. Radek Andrš

Roberta jsem poznal na jeho školení o freelancingu, na které jsem šel víceméně ze zvědavosti, nicméně již s poměrně jasnou potřebou začít něco nového. Udělal na mě velký dojem způsobem, jakým dokázal vypíchnout zásadní věci, na které je potřeba se v podnikání na volné noze zaměřit. Jeho styl projevu a talent předávat zkušenosti mne zaujal natolik, že jsem ho později požádal o analýzu mých záměrů, předpokladů a možností. Závěry jeho důkladné analýzy mi pomohly „otevřít oči“ a ukázaly mi cestu, po které má smysl jít. A tak se podle jeho doporučení právě snažím přeorientovat své aktivity novým směrem — jsem na počátku nové cesty, kterou jsme společně vytyčili. Robert vám nebude nasazovat růžové brýle. Počítejte s tím, že se nebojí „tnout do živého“ a jeho rady tak mají skutečný smysl.

Ing. Radek Andrš
IT specialista