Doporučení z první ruky

Robert Vlach — podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze


Zobrazuji č. 31-40 z celkem 71 doporučení

Jakub Gajda

Teprve s odstupem času začínám opravdu doceňovat potenciál, hloubku a profesionalitu toho, co Robert dělá. Nikdy bych si nemyslel, že tenhle virtuální svět bude tolik ovlivňovat práci, kterou činím. Tisíceré díky!

Jakub Gajda
přírodní stavitel se specializací na ekostavby, dřevostavby a sruby, tesař a truhlář

Robert je profesionál každým coulem. Přes mé počáteční pochybnosti, jak se zhostí něčeho takového, jako je má profese „čarodějnice,“ musím říct, že naprosto překonal má očekávání. Na základě studia mých předchůdců v oboru (slavných okultistů!) dokázal definovat, co je vlastně jádrem mé práce a proč se necítím naplněná. Navedl mne minimálně na jednu knihu, která mi obrátila život. Robert má zvláštní dar navést člověka na jeho „pravé povolání,“ což mohou být možná ty nejlépe investované peníze vůbec.

Anima Noira
lektorka duchovních seminářů
animanoira.cz

Robertův přehled a nadhled mi pomáhá zorientovat se a proplout nástrahami, které čekají na začínajícího podnikatele. Jeho trefné komentáře dávají smysl a vnášejí systém a řád do chaosu, který jsem nazýval rozjezd projektu. Pro mě osobně je zdrojem inspirace a motivace nejen v profesním životě.

Mgr. Petra Šolcová

Dávat Robertu Vlachovi doporučení je jako nosit dříví do lesa, víno do vinohradu, uhlí do Newcastlu nebo sovy do Athén (pozn. vyber podle toho, v které části světa se právě nacházíš). Těžko napsat něco, co ještě nebylo řečeno. Jsou životní setkání, která vás obohatí, inspirují. Robert patří mezi vzácný typ podnikatelské osobnosti, setkání s níž byste si neměli nechat ujít, ať jste začínající profesionál nebo zkušený podnikatel.

Mgr. Petra Šolcová
lektorka angličtiny, mentorka a jazyková koučka

Na práci s Robertem mě obrovsky baví jeho schopnost zkombinovat věci, které znám a umím, do něčeho úplně nového, o čem jsem dosud vlastně ani neslyšel. Za pár hodin jsem se posunul více než za několik let přemýšlení v kolejích toho, co znám. Cením si jeho velkého přehledu v českém podnikatelském prostředí, kreativity a nadšení pro nové projekty.

Tomáš Vrubel
kouč a poradce pro firemní a osobní růst
vrubelt@email.cz 605 222 632

Robert Vlach dokáže rychle a velmi bystře získat vhled do problematiky, v tomto případě do provozování nového webu. Při neformální, velmi zajímavé debatě a v několika emailech mi pomohl podívat se náš projekt z jiného úhlu a přijít na způsoby, jak vylepšit chod samotného webu i můj způsob práce. Výborné bylo i doporučení vhodné literatury, která na rozdíl od některých podnikatelských hurá-příruček plných balastu skutečně nabídne relevantní informace a inspiraci. Jednoznačně mohu pana Vlacha doporučit jako konzultanta, poradce či prostě člověka, se kterým je zajímavé i užitečné hovořit o podnikání.

Jana Kománková
šéfredaktorka serveru Proti šedi
www.protisedi.cz protisedi@protisedi.cz
Bc. Milan Sedláček

Roberta znám již z minulého století, kdy v 90. letech přišel na rok k nám do Vinařské školy ve Valticích s cílem naučit se něco od vinařů. A naučil se. Profesionálně, přes portál Na volné noze spolupracujeme od roku 2006, kdy zrovna rozjížděl poradenství pro živnostníky a nezávislé profesionály. Robert je a vždy byl neskutečný solitér, který vyčníval, aniž se o to sám nějak moc snažil. Jeho analytické i syntetické myšlení je neúprosné a někdy až protivně přesné. Všechny diskuze s ním, a já jsem jich absolvoval nepočítaně, člověka vždy o něco obohatí. Chtě nechtě vždy musím o tématu debaty ještě nějakou dobu přemýšlet bez ohledu na to, jestli s ním souhlasím nebo ne. Pravdu lidem říká mnohdy trochu drsnějším způsobem, o to ale upřímnějším, což mnoho jedinců k vlastní škodě neumí úplně unést. Spolupráci s Robertem doporučuji všem, ale zejména těm, kterým se po nějaké době v podnikání úplně nedaří, anebo též začínajícím podnikatelům.

Bc. Milan Sedláček
nezávislý propagátor vína a poradce v oboru vinohradnictví a vinařství

S panem Vlachem jsem se setkala na doporučení mé přítelkyně, které jsem se svěřila se svými problémy v podnikání. Musím uznat, že konzultace byla velice plodná. Ukázala mi směr, kterým se dále vydat, a také kde má firma slabiny a rezervy. Oceňuji především Robertovu maximální připravenost, věcnost a stručné uchopení daných problémů. Dále pak otevřenost a upřímnost, které jsou při jednání nesmírně důležité. Mohu doporučit jeho služby nejen začínajícím podnikatelům, ale také pro řešení firemní krize či pomoci s učiněním nejistého kroku.

Monika Kolibačová
majitelka podlahářské firmy DPM

Na Roberta jsem se obrátila v momentě, kdy jsem stála na křižovatce a přemýšlela, kterou cestou se dát. Robert se podíval na mé podnikání jako celek, podrobil je konstruktivní kritice a logicky mě navedl k tomu, jak se rozhodnout. Dal mi řadu užitečných doporučení. Ukázal mi oblasti, kterým jsem nevěnovala dostatečnou pozornost, a přitom mají velký vliv na mou úspěšnost. Obdivuji jeho znalosti trhu a zápal pro věc. Je to profesionál, kterého ráda doporučuji.

Bohdana Kolářová
konzultant procesů v malých a středních firmách
www.bohdana-kolarova.cz

Oslovil jsem Roberta Vlacha pro upravení směřování mé stavební společnosti. Potýkáme se s nestabilními zakázkami. Jeden rok nestíháme, druhý rok nemáme téměř co dělat. Robert nejdříve provedl analýzu společnosti a pak přinesl řadu návrhů na řešení nedostatků. Jeho přístup k podnikání je mi blízký, je zaměřen na prosperitu díky zkvalitnění služby zákazníkovi na rozdíl od šedé ekonomiky a různých výhod, které jsou bohužel dnes v oboru stavitelství tak běžné. Robert je přímý, věcný a poskytuje reálný pohled na podnikání. Spolupráci s Robertem Vlachem doporučuji každému, kdo chce pohled z nadhledu.

Ing. David Ryč
majitel stavební společnosti Mezotti
774 280 508