Doporučení z první ruky

Robert Vlach — podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze


Zobrazuji č. 21-30 z celkem 71 doporučení

Ing. BcA. Vojtěch Hurych

Již delší dobu jsem pociťoval, že s mým podnikáním na volné noze a směřováním vlastní značky není něco úplně v pořádku. Oslovil jsem proto hned několik respektovaných osobností českého freelancingu s dotazem, koho by mi doporučili pro odborné poradenství. Chtěl jsem se svěřit do rukou tomu nejlepšímu. Všichni se shodli na Robertu Vlachovi. Obratem jsem ho oslovil s prosbou o konzultaci. K mé velké radosti mi vyšel vstříc s brzkým termínem. Na všechny mé dotazy i nejasnosti se velmi obšírně i hluboce připravil. Vypracoval podrobnou analýzou současného stavu a sepsal trefná doporučení a další tipy, jak bych se mohl v pracovním životě posunout kýženým směrem. Osobní konzultace pak byla třešničkou na dortu. Celkově hodnotím spolupráci s Robertem jako velmi přínosnou a osvěžující. S odstupem času vidím, že mi ušetřil mnoho sil, času i peněz, když mi napomohl ujasnit si nemálo věci. Nemluvě pak o tom, že mě k navazujícím věcem i inspiroval, za což mu upřímně děkuji.

Ing. BcA. Vojtěch Hurych
produktový, portrétní, reportážní a svatební fotograf
Ing. Ivana Minářová

Roberta jsem oslovila v době, kdy jsem se zabývala myšlenkou, jak svou projekční činnost specializovat, neboť konkurence v oboru je obrovská. Robert přišel s nápadem, který mě nejdříve šokoval, ale postupně jsem mu přišla na chuť a jsem za to velmi ráda. Robertovy znalosti trhu jsou obrovské a dokáže najít mezery, kterým se nikdo jiný profesionálně nevěnuje. Nadšené ohlasy mých klientů, čtenářů, ale i výrobců a dodavatelů chytrých technologií pro bydlení jsou velkou inspirací pro mou další práci.

Ing. Ivana Minářová
stavební inženýrka se specializací na rekonstrukce domů

S Robertem mě svedla dohromady náhoda. Shodou různých okolností jsem se ocitl na jeho dvoudenním školení podnikání na volné voze. Od prvního okamžiku na mě zapůsobil svým vysoce profesionálním přístupem, hlubokou znalostí reálií českého freelancerského podnikání a schopností soustředit se na to, co je podstatné a prakticky využitelné. Během naší další spolupráce se Robert dokázal rychle zorientovat v mé situaci a předat spoustu povzbuzujících impulsů k dalšímu rozvoji. Roberte, díky a budu se těšit na setkání v další fázi vývoje!

Jiří Ledahudec
specialista pro systémy řízení zásobovacího řetězce
www.ledahudec.cz

Má spolupráce s Robertem je teprve na začátku, ale již nyní vím, že jsem udělala správný kariérní krok, když jsem jej oslovila. Cením si toho, jak jasně a přímočaře pojmenoval slabiny v mém podnikání a současně navrhl konkrétní kroky k nápravě. Robert má můj obdiv za to, s jakou precizností a profesionalitou pracuje, jeho rozhled s přesahem do různých odvětví je obdivuhodný. Naše spolupráce je pro mě obrovskou motivací.

Ing. Eliška Sýkorová
dotační poradkyně a projektová manažerka pro dotace z EU

Po roce podnikání na volné noze nastal čas na revizi mých aktivit, postupů a zaměření. Možných směrů jak dál bylo hned několik a tak jsme požádal Roberta Vlacha o konzultaci. Výsledkem bylo zjištění, že existuje ještě směr další, který se jeví jako ze všech nejlepší a nejefektivnější. V současné době realizuji Robertovy návrhy a vše vypadá velmi nadějně. Navíc jsem mimo jasného podnikatelského směru díky konzultací získal i novou energii, které v podnikání není nikdy dost. Roberta mohu všem vřele doporučit. A to jak jeho akce pro volnonožce, tak jeho poradenskou činnost.

Jiří Najman
marketingový poradce pro malé a střední firmy
www.bezpoucek.cz najman@najman-jiri.cz 608 003 461

Robertova konstruktivní kritika při analýze mého podnikání mě nabila novými a praktickými poznatky do dalšího podnikání. Oceňuji zejména Robertovu stručnost, jasnost, pragmatičnost, rychlost a strukturovanost jeho přístupu k zadání a výstupu práce. Robert hbitě dokázal maximálně vystihnout slabá místa v mém podnikání a doporučil mi mnoho nových nástrojů a postupů, včetně literatury, které jsem okamžitě aplikovala. Jestli jste připraveni na konstruktivní kritiku s trefnými doporučeními pro rozvoj vašeho podnikání, Robert je dynamickou trefou do černého.

Ing. Mgr. Kamila Hasik
specialistka na koučování firem a psychologii prostoru
www.kamilahasik.cz kamila@kamilahasik.cz 608 051 886
Margareta Vojtková

Roberta Vlacha jsem požádala o konzultaci v době, kdy jsem zvažovala další změny v podnikání a nebyla jsem si zcela jistá minulými kroky. Znala jsem jeho způsob myšlení i práci už ze školení ve Valticích a bylo mi jasné, že supervize někoho takového mi výrazně prospěje. Robert detailně rozebral mé podnikání, zcela otevřeně zkritizoval nedostatky a předložil možná řešení. Jeho profesionální, vysoce analytický a pečlivý přístup je rozhodně obdivuhodný. Spolupráce s Robertem mi především ušetřila spoustu času, zbavila mě tápání a mnoha pochybností. Ujasnila jsem si, co je pro mě důležité, a zabývám se teď jen podstatnými věcmi. Na mé podnikání to má samozřejmě velký a pozitivní vliv. Příjemné je i vědomí toho, že znám někoho, kdo mi kdykoliv kvalifikovaně poradí v ekonomických a podnikatelských záležitostech. Robert je výjimečný profesionál a moc ráda ho doporučuji!

Margareta Vojtková
specialistka komunikace a PR, editorka podcastů

Robert je odborník ve svém oboru a pracuje hodně efektivně. Robert mile překvapuje od začátku spolupráce: Termín úvodní konzultace nabídne téměř ihned, ne až za půl roku. Robert se se svými výstupy ozývá v řádu hodin po předložení podkladů a přitom kvalita výstupu je zachována. Robert má vybudovanou síť podnikatelských kontaktů, což považuji za velkou přidanou hodnotu spolupráce. Robert umí být velkorysý a nabídne Vám hodnotný dárek, který vůbec nečekáte. Robertův přístup k práci je mi i celkovou inspirací — jak vést podnikání a přitom nezapomínat na zdravý životní styl. Naše spolupráce se mi líbí!

JUDr. Lucie Radkovičová
advokátka pro online podnikání, e-commerce a IT
www.radkovicova.cz lucie@radkovicova.cz 608 260 440

Roberta Vlacha doporučuji každému, kdo v začátcích podnikání tápe. Chci vydělávat a realizovat se v něčem, co mne baví. Nápad jsem měla, ale nikoho, kdo by jej opravdu kriticky zhodnotil. Víte, jak to myslím? Ne mne jen poplácat po ramenou a říct: „Dobrý, to dáš, když se budeš snažit.“ Potřebovala jsem někoho, kdo se na to podívá se zkušeností a více odborně. Nevěděla jsem ani, jestli chci s.r.o., živnost, nebo jak se v tom celém vyznat. Nejprve jsem od Roberta dostala emailem spoustu otázek. Už při psaní odpovědí mi začínalo být jasné, kde to mám na tenkém ledě. Potom přidal rešerši odborných článků, které se podobnou problematikou zabývaly, a můj původní záměr mi poradil nasměrovat trochu jinam. Přidal hromadu tipů, kterými se pozvolna prokousávám a celý projekt tím ladím. Stále jsem na začátku, ale cítím mnohem jistěji, že to, do čeho se pouštím, má smysl a šanci se chytit. S Robertem budeme určitě nadále spolupracovat. Ušetřil mi dost času a pravděpodobně i peněz. Jsem ráda, že vím, na koho se obrátit.

Jana Gál
Medical Travel Consultant — vyhledávám pro klienty z celé Evropy nejvhodnější řešení medicínských zákroků v ČR

Po 17 letech podnikání jsme se, díky rutině a dalším nepříznivým okolnostem, dostali do slepé uličky. Náhoda nám pomohla. Získali jsme kontakt na Roberta Vlacha. Nejdříve jsem se z jeho pohledu na věc zhroutila. Pak mi naprosto neomaleně zadal několik domácích úkolů. Po určité době jsem si pomalu připouštěla, že by ten „mladý kluk“ mohl mít i pravdu. Začala jsem mu alespoň naslouchat. Přiměřená a přímá kritika. Věcné, konstruktivní i netradiční řešení problémů, zcela průzračné a objektivní hodnocení situace, potřebný nadhled, smysl pro humor, diskrétní jednání, naprostá profesionalita. Přesně to potřebujeme a oceňujeme. A náhodě? Děkujeme. P.S. Ale proč to tu vlastně píši, vždyť chci, aby nám spolupráce s ním ještě nějakou dobu vydržela a ne, aby si dělal čas na vás.

Mgr. Romana Havránková
marketingová manažerka a koordinátorka pro vztahy s veřejností SŠG Ostrava
romana.havrankova@gmail.com