Novinky ze světa podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 801-810 z celkem 1865 novinek

Jan Tölg — vývojář webů

„Neměl jsem dost výkonný stroj na to, abych na něm mohl hrát hry, tak jsem začal programovat. A už mi to zůstalo,“ vzpomíná náš člen Jan Tölg na dobu, kdy se dostal k prvnímu počítači. Dnes podniká jako vývojář webů a je spoluzakladatelem vývojářského studia Involve, kde se spolu s kolegy stará o kompletní vývoj a rozvoj malých i velkých online projektů. Mezi referencemi má mj. značky jako Frenkee, Angloamerická univerzita, ČD Travel nebo Zásilkovna.

Coby nezbytný předpoklad pro svou profesi vnímá Honza schopnost komunikovat, řešit komplikace na rovinu a umět se vžít do zákazníkovy role a co nejlépe tak pochopit jeho požadavky: „Samozřejmostí je pak čistý a čitelný kód, díky kterému jsou naše aplikace bezpečné, rychlé a dlouhodobě udržitelné.“

A jak zároveň dodává, v týmu vždy dbají na to, aby bylo při spolupráci vše transparentní: „Od první schůzky až po dokončení projektu bude mít zákazník přehled o tom, co se na jeho projektu děje a za co platí. Klienta, pokud bude chtít, pustíme do našeho interního task manageru a bude tam mít o všem přehled. Můžeme pak napřímo řešit konkrétní věci a zbytečně se nepálí čas.“ Na ukázky Honzovy práce se můžete podívat v jeho prezentaci na webu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Praktické funkce v Excelu

Další knižní zářez našeho člena. Pavlovi Lasákovi, což je top lektor a konzultant pro Microsoft Excel, vyšla kniha Praktické použití funkcí v Excelu.

Řada profesionálů na tenhle program stále nedá dopustit a Pavel v příručce mj. zohlednil nejčastěji opakující se dotazy, vysvětlil je na příkladech a popsal, jak s funkcemi pracovat. Nedávno mimochodem získal od Microsoftu prestižní ocenění MVP (Most Valuable Professional). Už popáté v řadě.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Kolik si říct za svou práci

Kolik si říct za svou práci? V komentáři na Forbes Česko se marketérka a specialistka na cenotvorbu Magdalena Čevelová zamýšlí nad tím, jak by se měl člověk nechat správně finančně ohodnotit: „Cena má ve skutečnosti jen dva limity: jedním je hodnota, kterou vnímá zákazník, druhým naše schopnost si říct o peníze.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Překladatelé nebudou mít co žrát

„Že překladatelé nebudou mít co žrát? Klid, umělá inteligence na ně nemá,“ píše Vojtěch Dobeš v článku pro Finmag. V textu blíže rozebírá nedostatky nových překladačů, jako DeepL nebo CUBBITT, ale taky přínosy a jak mohou tyto nástroje překladatelům i dalším profesionálům v práci pomáhat.

„Už když se před lety objevil překladač Google Translator, začala se spousta lidí domnívat, že konec překladatelů se blíží. Jeho schopnosti sice toto očekávání nenaplnily, ale nedávno přišel o mnoho dokonalejší DeepL Translator a předpovědi o konci překladatelského řemesla se vrátily. S umělou inteligencí to ale není nikdy tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Tomáš Baránek: Prožívejte každý okamžik

Jak knihy a lifehacking změnily život Tomáše Baránka? Spoluzakladatel našeho oblíbeného nakladatelství Jan Melvil Publishing v tomto rozhovoru mj. přibližuje přístup k výběru nových titulů, stejně jako aktuální „životaměniče“, které mu pomáhají v práci i osobní rovině, a na co si dát při zavádění podobných novinek pozor.

„Žijeme každou knihou rok až dva, vstupují do našich životů a obýváku. Je proto vyloučené, abychom si za tak intimní souputníky našich životů vybírali tituly, které nás nebaví, nebo které jsou odborně či vědecky na vodě.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Zamilujte se do angličtiny

Bronislav Sobotka, nadšený učitel angličtiny z Brna a náš člen, dneska podepsal přes 1400 knih Zamilujte se do angličtiny. Tolik se totiž sešlo předobjednávek jeho neprůstřelného návodu, jak se naučit anglicky a užít si to. Wow!

Pokud plánujete v budoucnu např. podnikat v zahraničí a chcete zapracovat na své angličtině nebo vás jen zajímá Broňův podnikatelský příběh, o kterém v knize taky píše, určitě si ji nenechte ujít. Koupit se dá na webu Jan Melvil Publishing, kde najdete i ukázku k prolistování. Nahrává se i audio verze. Máme za Broňu velkou radost a gratulujeme.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Peníze musí pracovat

Peníze musí pracovat. Platí to i pro finanční rezervu freelancera?

Odpověď hledá Robert Vlach v novém článku Rezerva na druhou na blogu Na volné noze, který si opět můžete poslechnout i jako autorský podcast:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Rezerva na druhou

Peníze musí pracovat. Platí to i pro finanční rezervu freelancera?

Číst dál

Nový newsletter už v pondělí

Nový newsletter rozešleme v pondělí. Najdete v něm exkluzivní text „Freelancerů jako šafránu?“, nový článek na blogu i výběr nej novinek ze světa podnikání na volné noze.

Přihlaste se k odběru teď a už v pondělí se můžete těšit na emailovou nálož inspirace.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Miloš Čermák: Proč každý den běhám

Proč každý den běhám? Stručná historie jedné posedlosti — výborný text Miloše Čermáka o běhání a budování pravidelného rituálu. Běhání je koneckonců mezi volnonožci, kteří mají náročnou duševní práci, oblíbený způsob odreagování i stimulace myšlení. Třeba vás příspěvek inspiruje k tomu, abyste se do toho pustili taky.

„Běhání v běžné dny je rituál, který umožňuje prožít ‚kvalitní čas‘ sám se sebou. Ono to zní legračně, ale je to jedna z nejdůležitějších věcí na mém běhání. Vlastně všechno důležité promýšlím při běhu, někdy si povídám sám se sebou, promýšlím si nové psaní či jinou práci, nebo jen tak vyběhnu, s ‚vypnutou‘ hlavou, a čekám, co mě napadne a čemu se budu věnovat.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí