Novinky ze světa podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 781-790 z celkem 1851 novinek

Chytrá práce je udržitelná

Logotvůrce Tomáš Vachuda prezentuje v přednášce pro náš think-tank klíčové myšlenky, které mu pomohly změnit přístup k práci — mít více energie, pracovat podstatně méně hodin, ale přitom zvládat stejný počet zakázek, jako dříve.

Video můžete brát i jako teaser Tomovy chystané knihy mj. právě o energii, výkonnosti a efektivitě: „Většina lidí se soustředí na efektivitu práce, hledají různé nástroje, učí se procesy… Málokdo se ale soustředí na člověka, který ten výkon vykonává, tedy na sebe. A na to, zda jsou vůbec schopni efektivně pracovat.“

Sledujte na našem podcastu či YouTube:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

WebExpo a Robert Vlach

WebExpo zařadilo téma podnikání na volné noze do letošního nabitého programu. Robert Vlach přednášel o evropských freelancerech a kde je hledat, a dnes pokračuje debatou.

Tip: Náš seznam evropských zdrojů pro freelancery najdete zde.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Objevení balanční desky

Lukáš Marcinka coby sportovec hledal prostředek pro udržování fyzičky, zlepšení rovnováhy a posílení středu těla. Dobré zkušenosti měl s balanční deskou, podle jeho slov jí ale vždy něco chybělo. Rozhodl se proto vyrobit vlastní.

Na projektu pracoval z počátku až po zaměstnání a celé víkendy, jakmile ale začaly objednávky přibývat, pustil se do podnikání naplno. Dnes má svou vlastní značku Woodboards a tvoří desky pro dospělé i děti. Přečtěte si jeho příběh.

„Návrhy různých tvarů a velikostí jsem postupně z papíru přenášel do reality, testoval je a prezentoval na sportovních akcích. Hodně jsem stál o názory a recenze sportovců, o to, jak se na jednotlivých balančních deskách cítí.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Pickey — Platit za obsah je normální

Další tip pro autory, kteří chtějí monetizovat svou tvorbu. Denisa Hrubešová a David Slačálek v tomto článku popisují jak rozjeli platformu Pickey, kde si mohou uživatelé (podobně jako např. na Patreonu) na měsíční bázi předplácet obsah od tvůrců videí, podcastů, fotografií nebo textů. Ostrý start měla služba začátkem září.

„Nechceme být jen platformou. Chceme v Česku aktivně bojovat za myšlenku, že je normální platit za obsah. Posloucháme tvůrce, kteří jsou na naší platformě aktivní, a snažíme se implementovat funkce, které jim pomohou se soustředit pouze na to, co je jejich hlavním cílem.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Freelance Business Month

Už 1. října začíná Freelance Business Month — jedna z nejkvalitnějších a jednoznačně nejdelší akce pro freelancery v Evropě. Kompletně v angličtině a online.

Mezi přednášejícími je plno skvělých hostů a program je rozdělený do 5 oblastí. Věnují se počátkům podnikání na volné noze, rozvoji vlastního byznysu, ale taky budoucnosti freelancingu v evropském i celosvětovém kontextu.

Prvních 1000 lístků je zdarma. Registrovat se můžete na webu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Seniorita v podnikání

„Čím dál častěji jsem netrpělivá a štvou mě amatéři,“ začíná své zamyšlení na blogu naše členka Alice Kavková — o senioritě v podnikání a osobním rozvoji.

„Nároky na to, s kým je pro nás přínosný se potkat, abychom mohli růst a něco se přiučit, rostou… Nechápeme, že někdo přečte moudrou knihu a nic z ní neaplikuje na život. Do podnikání.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Daniel Gamrot: Finanční plán

„Mým úkolem dnes je představit způsob, jak sám sebe udržuju v klidu v rámci financí,“ říká lektor osobní produktivity Daniel Gamrot v úvodu přednášky pro náš nedávný think-tank. V krátké ukázce popsal svou jednoduchou tabulku a jak mu pomáhá udržet si dobrý přehled v příjmech, nákladech i klientech.

Sledujte na našem podcastu či YouTube:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Tomáš Baránek otevírá klub

Máte rádi chytré knihy z Melvilu? Tohle vás nejspíš nadchne.

Zakladatel Melvilu Tomáš Baránek rozjíždí na svém blogu Lifehacky klub pro předplatitele, které zve na pravidelné Q&A online setkání. Řeší se na nich různé vychytávky pro práci, zdraví či osobní růst (některé předjímají i témata příštích knih). Je to vzácná příležitost se Toma doptat na bezpočet lifehacků, které osobně vyzkoušel.

To nejlepší na konec: Členství stojí jen €20 ročně a společnost je vybraná, poznáte další spřízněné geeky a nadšence. Cena/výkon naprosto top. Info zde.

P.S. Tomáš bude dnes jedním z vzácných hostů našeho think-tanku na téma Chytré podnikání & inovace. Těšíme se moc.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Chytré podnikání & inovace

Za chvíli startuje třetí letošní online setkání think-tanku Na volné noze, tentokrát na téma Chytré podnikání & inovace Čekají nás tři nabitá odpoledne se šesticí úžasných hostů:

  • Adam Dunovsky, spolutvůrce vynikajícího podcastu Brocast a vlastní značky Aroha
  • Markéta Ubíková, digitální koučka a lektorka, zakladatelka boží komunity Volnonožci F≈M
  • Tomáš Baránek, zakladatel Melvilu, geek a autor blogu Lifehacky o chytrých inovacích
  • Petra Dolejšová, skvělá právnička, specialistka na právo v marketingu, designu aj.
  • Zuzana Bílková, majitelka proslulé beskydské manufaktury Besky na vlněné lůžkoviny
  • Dušan Janovský, tvůrce legendárního webu Jak psát web aj., expert na vyhledávače

Kratší příspěvky budou mít také Filip Dřímalka, Dominika Špačková, Daniel Gladiš, Michael Petrus, Nina Hanáková, Tomáš Vachuda, Mira Vlach, Aleš Drobek, Lucie Nová, Dan Šácha, Robert Vlach a další.

Pozvánky na think-tank posíláme všem našim členům a absolventům školení. Jste na volné noze? Přidejte se.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Michaela Weikertová 3. místo v soutěži

Skvělá zpráva. Naše členka, copywriterka a obsahová konzultantka Michaela Weikertová, obsadila 3. místo v soutěži Živnostník roku 2021 v Ústeckém kraji. Máme radost a gratulujeme!

„Nikdy by mě nenapadlo, že tam se svou abstraktní profesí patřím. Myslela jsem, že živnostník roku je truhlář nebo výrobce kozích sýrů. Pletla jsem se. Porota u nás v Ústeckém kraji mě zařadila mezi regionální vítěze. Nejsem úplně medailový typ, ale byla to mě příležitost podívat se z odstupem na celých těch 6 let na volné noze. Cítím velký vděk.“

Podívejte se na přehled dalších oceněných.

PS: Na videoblogu Na volné noze jsme nedávno vydali záznam přednášky, kde Míša mluvila právě o svém přechodu ze zaměstnání k vlastnímu podnikání, o tom, co jí pomohlo, nebo jak přistupuje k cenotvorbě.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí