Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Behavior Gap je výborný týdenní newsletter, kde Carl Richards v doprovodu jednoduchých náčrtků sdílí vybrané postřehy a srozumitelně přibližuje témata kolem správy osobních financí, ale i podnikání a dalších oblastí.
Emaily jsou vždy krátké, čtivé a rozhodně vám dají dobré podněty k zamyšlení. Stojí za odběr.
Nový Brocast na téma vyjednávání — Adam a Tomas Dunovští a jejich host Martin Konečný.
P.S. Pokud zbožňujete knihu Nikdy nedělej kompromis, tak to snad raději ani neposlouchejte — anebo možná právě proto.
Přejeme příjemný poslech na Spotify nebo YouTube:
Zakládající člen Na volné noze Mira Vlach v podcastu Zážeh o supr metodě OKR, která je vhodná i pro freelancery. 3, 2, 1…
Přejeme příjemný poslech na Spotify nebo YouTube:
Na odborném serveru Keramikum vyšla nová rozsáhlá recenze knihy Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové.
„Kniha se zabývá freelancingem, podnikáním sám na sebe. Většina z nás keramiků podniká jako OSVČ a to velmi svobodně, a tak do této kategorie rozhodně patříme. Nejsme jako řemeslníci úplně typičtí volnonožci, nicméně obsah knihy na nás sedí jak ulitý,“ píše v úvodu autor recenze Václav Kugler.
Knihu si můžete objednat v tištěné, elektronické či audio podobě přímo u vydavatelství Jan Melvil.
Knihy jsou důležité pro osobní i profesní rozvoj, umíte si na ně ale najít čas? A udržet při čtení pozornost? Michelle Losekoot v dalším výborném textu píše: Jak jsem se naučila znovu číst.
„Za všechno, co v pětatřiceti vím a umím, vděčím knihám. Čtení je moje soukromá vysoká, která nikdy nekončí. Chci a potřebuju hodně číst. Chci, protože mi to dělá dobře, a potřebuju, protože jsem knowledge worker, živím se tím, že prodávám lidem nápady. A musím si na ně v hlavě budovat stavební materiál.“
Robert Vlach v tomto článku shrnul to absolutně nejdůležitější, co by měl o freelance ekonomice vědět každý nezávislý profesionál.
„Freelancing je kapitálově nenáročný. Drtivá většina volnonožců začíná s našetřenou rezervou na účtě a s vybavením, které už využívají pro osobní potřebu: počítač, mobil, auto, domácí kancelář apod. Jak je to možné? Ten nejcennější kapitál se ukrývá v nás samých.“
Trojnásobný držitel ocenění Daňař roku Petr Frisch o danění příjmů z akcií ve skvělém podcastu Jak investovat, který točí Lenka Schánová — jestli investujete část svých peněz do akcií, tuhle epizodu si rozhodně poslechněte, je totiž skvělá:
Marketérka a specialistka na cenotvorbu Madla Čevelová v nové přednášce pro náš think-tank ukazuje, že určení cen v podnikání není pouze otázkou čísel.
„Naši schopnost si říct o peníze a ustát si nastavenou cenu před zákazníkem ovlivňují zejména psychologické faktory.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Přihlásili jste se letos k paušální dani nebo to zvažujete pro příští rok? Michal Kašpárek téma nedávno rozebral v komentáři pro Seznam Zprávy, kde mj. píše: „Paušální daň život podnikatelům nezjednodušuje, ale komplikuje.“
Alice Kavková z rodinného deskovkářství 4 Kavky v novém článku píše, proč se v podnikání vyplatí tvořit vlastní obsah.
„S obsahem je to tak, že když ho děláte hodně a jste vidět a slyšet a jste lidem užiteční v oboru, ve kterým i něco vyrábíte a prodáváte, tak se vám pak to něco líp vyrábí a prodává. Protože třeba k nám přijde půlka lidí jen skrzeva obsah o moderních deskovejch hrách, přes vyhledávače na netu a tak. Nemusíme si je kupovat slevami nebo drahou reklamou.“
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.