Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Volnonožci ve Zlíně můžou chodit pracovat do nového coworkingu. Po Praze, Ostravě a Brně se do sítě hubů přidává i Impact Hub Zlín.
Sedmipatrový cowork má přes 5000 m² a najdete ho v budově Silo II na adrese třída Tomáše Bati 829. Na úvod si můžete tradičně vyzkoušet den zdarma. Slavnostní otvíračka je v plánu na čtvrtek 16. června.
Tady je naše Otázka týdne:
Kde se ti nejlépe pracuje?
Zapojte se a podívejte se, jak na ni odpověděli kolegové na LinkedIn a na Facebooku (rozklikněte si komentáře).
„Coworking je spolu-práce, nikoli jen židle a stůl ve sdílené kanceláři.“ Robert Vlach v tomto článku píše, v čem je coworking přínosný pro nás nezávislé profesionály a proč se na něj více zaměřit, pokud jste to dosud neudělali.
V Ostravě funguje Fajna dilna, kousek za Brnem můžete se svými kutilskými nápady vyrazit do řemeslného ateliéru Hobbylab.
Tenhle „rukodělný coworking“ je připravený na tvůrce — plně vybavený stroji i nářadím. A když nevíte, jak na to, můžete se přihlásit na některý z kurzů, kde vás seznámí se základními postupy.
Hledáte klidné místo, kam byste se zašili s prací? Broumovský klášter nabízí working retreat — coworking s ubytováním v renovovaných mnišských celách.
Pokud pracujete v coworkingu, výzkumníci z Centra pro výzkum pracovního prostředí při VŠE na vás mají velkou prosbu.
Chybí jim pár desítek odpovědí do rozsáhlého výzkumu práce v coworkingu a moc by jim pomohlo, kdybyste vyplnili krátký dotazník. Nezabere to ani 8 minut a výsledky nám napoví, jak se freelancerům v coworcích daří.
Ostravská Fajna dilna se profiluje jako „řemeslný inkubátor“ — zkrátka coworking pro práci rukama.
Je fakt obří a boží. Mrkněte na fotky a videa.
„Celé moje podnikání je o lidech a o kontaktech,“ říká Markéta Ubíková — koučka a lektorka digitálních dovedností, která pomáhá zejména ženám s osvojováním nových technologií a orientací v digitálním a online světě.
V této velké rekapitulační přednášce pro náš think-tank popisuje svou kariérní cestu od neziskových projektů jako Čisté nebe, pro zlepšení znečištěného ovzduší na Ostravsku, až po založení úspěšné lokální komunity Volnonožci F≈M ve Frýdku-Místku, která dnes propojuje freelancery z celého regionu.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
V Česku je dnes už přes 100 coworkingů, kde mohou volnonožci pracovat ve sdíleném prostoru s dalšími profesionály. A pořád vznikají další — nejvíce jich je v Praze, stále častěji se ale otevírají i v menších městech.
Přehled všech míst najdete v našem aktualizovaném online seznamu. Pokud víte o dalších, dejte nám vědět v komentářích, rádi je přidáme.
Máte už plány na zimu? Poblíž města Zadar v Chorvatsku vznikla vesnička pro digitální nomády. V ceně, která začíná cca na 3.000 Kč za týden, máte ubytování v montovaném domě u moře, sdílený coworking a třeba taky společný program a akce, které organizuje komunitní manažer — výlety, jogging, kurzy, apod. Součástí je i wifi, která pokrývá celý areál. Dorazit ale můžete i v karavanu a využít připravený prostor pro kempování.
Jedním z cílů projektu je mj. pomoci zaplnit volné ubytovací kapacity mimo hlavní turistickou sezónu. Digital Nomad Valley Zadar je zatím otevřená od 10.10.2021 do 31.03.2022 a kdyby vás to lákalo, registrovat se můžete na webu.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.