Náš podcast vydáváme na YouTube a Spotify. Odebírat jej ovšem můžete i přes SoundCloud, RSS, Apple iTunes, Audiotéku, Audiolibrix a další platformy.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Jestli se chcete dobře naladit do nového týdne, pusťte si podcast s Alicí Kavkovou. Energicky a vesele v něm totiž vypráví o svém podnikání s retrohrami 4 Kavky, jak se jí daří dobývat český herní trh a kdo jsou to „jelita a rychlokvašky.“
Ivan Kuckir vytvořil vlastní grafický editor Photopea, který si měsíčně otevře přes 7 milionů uživatelů po celém světě. Málokdo z nich přitom tuší, že za tímhle komplexním nástrojem, který směle konkuruje zavedeným programům, stojí jeden kluk z Česka. Ivan jeho vývojem strávil tisíce hodin a v přednášce pro náš think-tank ukazuje, že i freelancer může vytvořit produkt se skutečně světovým dosahem. Program mimochodem běží v prohlížeči a je zdarma.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Co je špatně se sociálními sítěmi a jak Adam Zbiejczuk vnímá nedávný, hodně propíraný Netflix dokument The Social Dilemma? O tom je z velké části výborný rozhovor v podcastu Jak na sítě Elišky Vyhnánkové. Další velké téma je pak TikTok a jeho reklamní možnosti.
Přejeme příjemný poslech na Spotify nebo YouTube:
Adam Zbiejczuk patří bez debat k největším českým expertům na sociální sítě. Byl u vstupu mBank do ČR, několik let spolupracoval na sítích pro BMW a celkově má za sebou desítky úspěšných projektů včetně pořádání vlastní mezinárodní social media akce Babel Camp.
V přednášce pro náš think-tank se mj. vrací ke svým začátkům a popisuje, jak téma zahraniční spolupráce a polské kořeny do jisté míry formovaly jeho profesní dráhu, nebo jak důležité je pro tento typ spolupráce znát lokální kontext dané země.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Karel Dytrych učí freelancery a týmy pracovat v online prostředí efektivně. Má na to koneckonců i skvělý nástroj Freelo a zkušenosti z desítek úspěšných projektů — a právě podněty z reálných problémů a zásady pro týmovou komunikaci a spolupráci byly hlavním tématem jeho praktické přednášky na našem ostravském think-tanku.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Filip Blažek je výjimečný profesionál, který se v oblasti grafického designu a typografie pohybuje už téměř 30 let. V roce 1997 spustil první webové stránky zaměřené na typografii a o deset let později se podílel na založení české Unie grafického designu. Začínal lepením plakátů po Praze, dnes je vyhledávaným odborníkem v Česku i zahraničí.
„Písmo mě fascinovalo od základní školy. Nedávno jsem našel stoh svých sešitů a zjistil, že tam mám nadpisy provedené v různých fontech. Už tehdy jsem napodoboval existující typy písem. A to mi zůstalo,“ říká Filip v rozhovoru s Robertem Vlachem.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Nina Hanáková je průkopnice výuky angličtiny bez učebnic, vede úspěšný projekt Nina English a organizuje taky hodně originální zážitkové kurzy pro ženy.
Na volné noze působí jako lektorka už 16 let a to se přitom, jak říká v rozhovoru s Robertem Vlachem, vyučováním angličtiny vlastně nikdy živit nechtěla: „Začala jsem učit kurzy, ve kterých jsme se soustředili na to, co všechny bavilo až poté, co ta výuka skončí.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Olga Rochowanská je osobní stylistka a konzultantka na volné noze, která už přes 12 let pomáhá ženám a mužům vybírat ideální oblečení pro osobní i profesní život.
Mezi svými klienty má úspěšné manažery a sportovce, stejně jako řadu nezávislých profesionálů, a v rozhovoru s Robertem Vlachem mimo jiné říká: „Nešvarem je, že lidé nakupují věci jako jednotlivosti, které nezapadají do jejich šatníku. Nevědí, co je jejich základní stavební kámen, na co navazovat, aby to fungovalo v různých teplotách a obdobích.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Další výborný rozhovor v novém podcastu Elišky Vyhnánkové Jak na sítě — tentokrát s naším členem, realitním makléřem Michalem Součkem. Hodně podnětné povídání na téma budování osobní značky a prodávání na sociálních sítích, a samozřejmě taky dobrý vhled do realitního trhu nejen pro další realiťáky na volné noze.
Přejeme příjemný poslech na Spotify nebo YouTube:
Petr Novák je špičkový konzultant a odborník na tvorbu digitálních produktů. Stojí za projekty jako Travel Bible nebo Fitplan, a v nové přednášce detailně popisuje, jak vzniká jeho další úspěšný produkt — online kuchařka Paleosnadno. Pokud sami nějaký tvoříte nebo spolupracujete na zakázkách ve větším týmu, tohle je video přesně pro vás.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.