Náš podcast vydáváme na YouTube a Spotify. Odebírat jej ovšem můžete i přes SoundCloud, RSS, Apple iTunes, Audiotéku, Audiolibrix a další platformy.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Jakub Horák patří k nejznámějším osobnostem českého reklamního světa — a to nejen díky politickým kampaním (v parlamentních volbách pomáhal Pirátům a v prezidentských Mirkovi Topolánkovi). Napsal také několik knih, vymyslel slogan „Pomáhat a chránit“ a v Praze založil Eccentric Club, kde, stejně jako na svém FB profilu, propojuje zdánlivě nespojitelné osobnosti.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Tereza Kosnarová Venerová patří k nejznámějším UX researcherům v Česku a proto je to obvykle ona, kdo vede rozhovory. Tentokrát si ale s Adamem Zbiejczukem prohodili role a tak se sama rozpovídala na téma uživatelského výzkumu. Kdo jej potřebuje, jaký je jeho přínos, jak poznat dobrého výzkumníka a také, jak se v této oblasti vzdělávat. Přečtěte si i článek, kde Tereza rozpracovala svou mind-mapu, kterou si k příležitosti natáčení připravila.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Václav Blahout se díky sportu dostal k marketingu a jak se pak věnoval marketingu, dovedlo ho to zpět ke sportu. Celou svou profesní kariéru zvládl jako stoprocentní volnonožec, protože nikdy nebyl zaměstnancem — a i přesto spolupracoval třeba s Českým olympijským výborem, kde se staral o sociální sítě olympijského týmu. Dnes pomáhá propojovat sportovce, sociální sítě a značky na vlastní platformě GNRS.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
V prvé řadě přední expert na sociální média, jinak ale taky výborný moderátor — Adam Zbiejczuk si do své třetí série rozhovorů opět pozval čtyři zajímavé hosty a tady je první z nich.
Ondřej Ženka ve své kariéře na volné noze skloubil dvě navzájem se dobře propojující povolání: má psychoterapeutickou praxi a zároveň funguje jako poradce v oblasti HR. V našem rozhovoru jsme se bavili nejen o tom, kde mají čeští HR manažeři největší mezery, ale třeba i o tom, jak si poradit s work-life balance, když chcete být freelancer.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Bohdana Goliášová spojila svou profesní dráhu na volné noze s rukodělnou tvorbou. Sama vyrábí krásné šperky, její doménou je ale poradenství a lektorování ostatních tvůrců, kterým pomáhá nakopnout vlastní byznys. Založila projekt Tvůrci v praxi, má vlastní online kurz, připravila bezplatný videoseriál a nově taky natáčí podcast, kde probírá základní témata rukodělného podnikání.
„Čeští tvůrci, a obzvlášť ti rukodělní, jsou skupina, která potřebuje podporu v podnikání úplně nejvíce. V naší společnosti je dlouhá historie nepeněžní výměny rukodělných výrobků a lidi nebyli zvyklí za ně platit. A zároveň ani sami tvůrci nejsou zvyklí si říkat o peníze.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Ilustrátor, art director a konzultant Michael Petrus popsal v přednášce pro náš think-tank, jak může vypadat spolupráce s novými klienty a proces zakázky v kreativním oboru, od prvního kontaktu až k post-servisu — z pohledu freelancera i kreativního studia.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Úkolová cena za projekt či zakázku představuje zejména pro méně zkušené freelancery velice těžký oříšek. Vyjdou-li z nepřesného odhadu času či náročnosti, výsledkem může být cenový úlet v desítkách procent a práce třeba i pod cenou vlastních nákladů.
Proto jsme poprosili zkušeného webmistra Honzu Biena, aby na našem think-tanku Na volné noze v Brně představil svůj vyladěný systém individuálního naceňování zakázek. Věřte, že každá minuta investovaná do sledování tohoto videa se vám v budoucnu 100× vrátí.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Na baskytary Aleše Vychodila dnes hrají hudebníci po celém světě a některé z nich už jste nepochybně slyšeli — patří mezi např. Keith Duffy z The Corrs, britští Jamiroquai nebo Jerry Meehan, který hraje mj. pro Robbieho Williamse. K řemeslu se Aleš dostal jako aktivní muzikant, když pro sebe hledal baskytaru, která by splnila jeho požadavky. Nakonec si ji nechal vyrobit na zakázku a to byl začátek jeho nové kariéry na volné noze.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.