Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Kristýna Maková

Kristýna Maková

copywriterka, copyeditorka a ideamakerka

Kristýna Maková

Jsem copywriterka a copyeditorka – píšu cílené texty na míru, upravuju existující texty tak, aby lépe odpovídaly účelu, který mají plnit, analyzuju obsah webových stránek a navrhuju řešení obsahové strategie, tvořím a spravuju webový obsah. Co všechno pro vás můžu udělat?

 • Copyeditorské práce – Upravím již existující texty nebo texty, které jste sami vytvořili tak, aby odpovídaly zvolenému účelu a cíli. Zachovám autenticitu, kterou jim vdechnete, a zároveň dostanou tu správnou formu. Vyladěné přesně pro váš web i blog.
 • Obsahová strategie a správa obsahu – Vytvořím obsahovou strategii a publikační plán pro váš web. A celý plán můžu i zrealizovat, budete-li chtít.
 • Korektury a úpravy textů – Upravím už existující texty tak, aby byly originální a zároveň srozumitelné. Spolupracuju také s profesionální korektorkou Katkou Palátovou, která v textech nenechá ani tečku na místě, kam nepatří.
 • Jazyková lokalizace webového obsahu – Zařídím profesionální překlady webového obsahu do několika více i méně světových jazyků (angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština, slovenština, maďarština, polština, čeština). Pomůžu s jazykovou lokalizací vašeho webového obsahu s přihlédnutím k zásadám multilingual SEO.
 • Analýza webového obsahu – Provedu důkladnou obsahovou analýzu vašich webových stránek – s důrazem na jejich logickou strukturu, přehlednost, textovou srozumitelnost a celkové vyznění obsahu, a to s přihlédnutím k právním otázkám souvisejícím s publikovaným obsahem (autorské právo) a s přesahem do UX/UI a SEO/MSEO.
 • Poradenství a konzultace – Ve všech oblastech, kterými se zabývám, poskytuju konzultace a poradenství.
 • Lektorování – Vedu kurzy obsahové správy webových stránek a copywritingu, a to onlinenaživo. Od jara 2017 pořádám kurzy psaní pod hlavičkou CopyAkademie (podrobnosti najdete níže na stránce).

Pomáhám najít svým klientům styl prezentace, který jim nejlépe sedí. Podílím se na obsahové strategii webu, tvorbě publikačních plánů, a pak i samotném psaní textů. Často tak spolupracuju i s webdesignéry, marketingovými stratégy a grafiky při samotném tvoření webových stránek. Vše pomáhám propojovat a společně hledáme a pojmenováváme tu správnou cílovou skupinu.

Mám přes 10 let praxe, dobré reference a zkušenosti z mnoha dalších souvisejících oborů.

Mohlo by vás zajímat:

Pravdivá osobní prezentace je základ podnikáníRozhovor pro portál Objevit.cz

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kurzy psaní a CopyAkademie

Od jara 2017 pořádám kurzy psaní pod hlavičkou CopyAkademie. Soubor kurzů na základě jedinečného konceptu v sobě spojuje teoretické s praxí. To, co se kurzisté dozvědí, si můžou zároveň vyzkoušet. Získají vždy cennou zpětnou vazbu od spolukurzistů i od lektorů (tedy ode mě a mých kolegyň a kolegů). Odnášejí si inspiraci, na které pak můžou dál stavět. Přesvědčit se o tom můžete přímo z referencí u jednotlivých kurzů.

Ceník služeb:

 • osobní konzultace: 2.000 Kč za hodinu
 • copywriting, copyediting: 2.000 Kč za hodinu
 • obsahové analýzy a obsahové strategie webových stránek (s přihlédnutím ke content marketingu a SEO)
  • jednostránkový web: od 9.000 Kč
  • vícestránkový web: od 16.000 Kč
  • publikační plány pro prezentační webové stránky a blogy: od 15.000 Kč
 • kurz tvorby obsahu webových stránek: více informací a přihlášky zde
 • video kurz Jak na copywriting: více informací zde

Nejsem plátcem DPH.

Můj příběh

Začínala jsem v roce 2005 jako asistentka produkční ve vydavatelství časopisů. Od roku 2007 jsem pracovala v zahraničním vysílání Českého rozhlasu jako webeditorka a redaktorka, odtud mám zkušenosti s webovým prostředím v mnoha světových jazycích. Na volné noze píšu už od roku 2012.

Velmi přínosná je pro mě spolupráce s Honzou Bienem, a to především díky tomu, že jsem se postupem času stala jednou z jeho mentee, ačkoliv se každý z nás věnuje jinému oboru. I díky němu jsem se začala úzce specializovat právě na copywriting a content management. Vždy s radostí textuju weby kompletně navržené a realizované Zbyškem NádeníkemJakubem Kadeřávkem. Vřele mohu doporučit i online marketingového stratéga Michala Krutiše, se kterým jsem v posledních letech spolupracovala na několika zajímavých projektech, a e-commerce stratéga Jirku Chomáta, díky kterému už vím, co znamená #PodnikamZmeny.

Texty pro webové stránky, propagační materiály i tiskové zprávy píšu často na základě rozhovorů, které vedu podle propracovaného scénáře. Natáčím je na diktafon a přepisuju. Z rozhovorů vytahuju to podstatné, a tomu pak dávám formu. To proto, aby byly texty, které za vás mluví, opravdu originální a autentické. Díky tomu spolu bude ladit vaše osobní nebo firemní, psané i webové prezentace. A vaši zákazníci a klienti získají pocit, že vás vlastně znají. Takto vedené rozhovory jsou i pro vás dobrou příležitostí zrekapitulovat svou dosavadní pracovní dráhu a ujasnit si své současné směřování.

Výsledkem jsou originální texty, které jsou opravdu vaše, mají obsah, který zaujme, a formu, která se bude hezky číst. Texty dokážu obohatit i díky širokému všeobecnému rozhledu a pokročilé znalosti webového prostředí v několika světových jazycích (přes 10 let praxe).

Profesní historie, úspěchy a milníky

 • 2015–dosud
  • copywriting, copyeditorské práce, ideamaking, obsahové strategie webových stránek a publikační plány
  • lektorování kurzů copywritingu a psaní pro vlastní webové prezentace (od roku 2017 pod hlavičkou CopyAkademie)
 • 2015–2016, lektorování kurzů editace webového obsahu v CMS WordPress
 • 2012–2015, copywriting, obsahové analýzy webových stránek, správa a editace webových stránek na volné noze
 • 2010–2011, lektorka PC kurzů a jazykových kurzů v o.s. Baobab (dobrovolnická práce)
 • 2009–dosud, absolvované kurzy: Tvorba webových stránek pomocí CSS (Gopas), Postprodukce v módní a reklamní fotografii (S. Petera, J. Stehlík), Adobe Photoshop pro pokročilé (Gopas), Čeština pro PRisty (PR klub)
 • 2007–2015, webeditorka a redaktorka Zahraničního vysílání Českého rozhlasu, tvorba projektových stránek v několika jazykových verzích (čeština, ruština, angličtina, španělština), spolupráce na správě stránek pro krajany – krajane.net a facebookového profilu krajanského vysílání
 • 2005, zkušenosti s produkcí katalogu výrobků ve firmě ATOZ Marketing Services (externě)

Kontaktní informace

Kristýna Maková
Jeseniova 1575/69
Praha 3 – Žižkov
130 00
Mobil:776 015 544
Email:kristyna.makova@seznam.cz
Web:www.kristynamakova.cz
Facebook:Facebook copywriterkanacestach
LinkedIn:LinkedIn kristynamakova
Účet:4542775036 / 5500 (Raiffeisen)
:88790363 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Jakub Kadeřávek
Kristýna připravovala texty pro můj nový web. Nejvíc ze všeho oceňuji to, že se před tvorbou do hloubky zajímala o to, jaké mají texty plnit cíle. Kromě obsahové tvorby textů mi udělalo radost i to, že texty jsou psané tak, jak bych je říkal já. Po dvou měsících od spuštění webu mohu ještě potvrdit, že fungují a oslovují správné klienty. Výborná je také komunikace s Kristýnou – je stručná, jasná a přehledná.
webmaster a specialista na WordPress

2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS