Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Kristýna Maková

Kristýna Maková

copyeditorka a konzultantka webového obsahu

Kristýna Maková

Jsem copyeditorka – pomůžu vám vyladit a zacílit texty pro webové stránky, prezentace, blogy i vaše projekty. Upravím existující texty tak, aby lépe odpovídaly účelu, který mají plnit. Konzultuju obsah webových stránek. Ráda vám poradím v oblasti obsahových strategií, publikačních plánů, PR i copywritingu nebo vašich vlastních textů.

Co všechno pro vás můžu udělat?

 • Copyeditorské práce – Upravím již existující texty tak, aby více odpovídaly zvolenému účelu a cíli. Pomůžu tomu, aby texty, které vám někdo napsal i ty, které jste vytvořili sami, byly originální a srozumitelné. Zachovám autenticitu, kterou jim vdechnete a zároveň jim pomůžu se dostat do kýžené formy. Vyladěné pro váš web nebo blog.
 • Překlady z právničtiny, marketingštiny, ajťáčtiny a dalších oborštin do srozumitelnější češtiny – Ráda pomůžu i vašim textům k tomu, aby jim snáz porozuměli lidé mimo váš obor a odbornost, vaši klienti nebo spolupracovníci.
 • Poradenství a konzultace – Obsahové strategie i publikační plány pro webové stránky a blogy. Styl prezentace, který sedne vám nebo vašemu projektu. I s tím vám můžu poradit.
 • Lektorování – Vedu kurzy obsahové správy webových stránek a copywritingu, a to onlinenaživo. Od jara 2017 pořádám kurzy psaní pod hlavičkou CopyAkademie (podrobnosti najdete níže na stránce).

Mám přes 12 let praxe, dobré reference a zkušenosti z dalších souvisejících oborů.

Mohlo by vás zajímat:

Madasped: S kým spolupracujeme?Pravdivá osobní prezentace je základ podnikáníRozhovor pro portál Objevit.cz

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kurzy psaní a CopyAkademie

Od jara 2017 pořádám kurzy psaní pod hlavičkou CopyAkademie. Soubor kurzů na základě konceptu, který v sobě spojuje teoretické s praxí. To, co se zúčastnění dozvědí, si můžou zároveň vyzkoušet. Získají okamžitou zpětnou vazbu od spolukurzistů i od lektorky (tedy ode mě). Odnášejí si inspiraci, na které pak můžou dál stavět. Přesvědčit se o tom můžete přímo z referencí u jednotlivých kurzů.

Ceník služeb

Průvodcovské služby, zážitkové procházky a akce: Praha křížem krážem

Od roku 2014 buduju a rozvíjím projekt Praha křížem krážem, který začal tím, že jsem občas o víkendech provázela turisty pro Národní kulturní památku Vyšehrad. Už jako malá holka jsem obdivovala průvodce na hradech a zámcích a toužila mít taky ty obrovské svazky klíčů, díky kterým bych mohla pouštět lidi na zajímavá místa, která je nadchnou nebo ohromí. Těší mě, že můžu druhým pomoct objevovat krásné, vyprávět jim, co je zajímá a o čem možná ani netušili, nebo jim udělat radost zajímavými zážitky.

Od listopadu 2019 jsem se tomu začala věnovat intenzivněji, a tak organizuju a realizuju komentované a zážitkové procházky a akce po Praze, se zaměřením na individuální programy na míru i akce pro veřejnost nebo firmy. Navazuju kontakty s jinými projekty a spolupráce s dalšími průvodci tak, abych pomohla lidem zprostředkovat zajímavé, někdy i netradiční zážitky, jak v Praze, tak i mimo ni, a to třeba i v on-line prostoru, díky zajímavému obsahu na webu a sociálních sítích.

Své zkušenosti s on-line marketingem, copywritingem a obsahovými strategiemi, o které jsem se dělila a dělím s účastníky kurzů CopyAkademie.NET tu zužitkovávám nejen při propagaci aktivit, které organizuju, ale ráda také podpořím, třeba konzultací, projekty kolegů v oboru nebo i v jiných souvisejících oblastech, ať už v cestovním ruchu nebo při propagaci zážitkových a kulturních akcí.

Můj příběh

V roce 2007 jsem začala pracovat v zahraničním vysílání Českého rozhlasu jako webeditorka a později i redaktorka, odtud mám zkušenosti s webovým prostředím v několika světových jazycích. Na volné noze píšu a pomáhám s weby už od roku 2012, nejprve paralelně při zaměstnání, od listopadu roku 2015 pak již zcela volnonožně.

Postupem času a s přispěním některých kolegů freelancerů jsem se začala úzce specializovat právě na copywriting a content management. Tvořila jsem texty pro webové stránky, propagační materiály i tiskové zprávy, někdy i na základě rozhovorů, které byly dobrou příležitostí pro mé klienty i k tomu, aby zrekapitulovali svou dosavadní pracovní dráhu nebo nahlédli z trochu jiného úhlu pohledu své aktuální směřování.

Spolupracovala jsem i s webdesignéry, marketingovými stratégy a grafiky při samotném tvoření webových stránek. Někdy jsem pomáhala lidi a projekty dávat dohromady nebo společně s kolegy a klienty nacházela a pojmenovávala cílovou skupinu. Ráda lidi občas propojuju, a to i své klienty s kolegy a dalšími kontakty. Ať žije networking!

V současné době se zaměřuju na copyeditorské práce a konzultace webového obsahu. Budete-li chtít, můžu vám mluvit i do obsahových strategií, třeba s přihlédnutím k PR. Pracuju s již vytvořeným obsahem a upravuju ho tak, aby splňoval to, co má, a ladil se záměrem, pro který byl vytvořen. Texty dokážu obohatit i díky širokému všeobecnému rozhledu a pokročilé znalosti webového prostředí.

Profesní historie, úspěchy a milníky

 • 2015–dosud
  • copyeditorské práce, konzultace webového obsahu, obsahových strategií, PR strategií, publikačních plánů a copywritingu
  • lektorování kurzů copywritingu a psaní pro (vlastní) webové prezentace, od roku 2017 pod hlavičkou CopyAkademie
 • 2014–dosud, průvodkyně, zakladatelka a ideamakerka v projektu Praha křížem krážem
 • 2018, leden–srpen, PR podpora projektu PRIM (Podpora rozvoje informatického myšlení)
 • 2018, leden–prosinec, konzultace obsahové strategie a spoluvytváření obsahu stránek iMyšlení.cz
 • 2015–2016, lektorování kurzů editace webového obsahu v CMS WordPress
 • 2012–2019, copywriting, obsahové analýzy webových stránek, správa a editace webových stránek, ideamaking, konzultace obsahových strategií webových stránek a publikačních plánů, jazykové lokalizace webového obsahu
 • 2010–2011, lektorka PC kurzů a jazykových kurzů v o.s. Baobab (dobrovolnická práce)
 • 2007–2015, webeditorka a redaktorka Zahraničního vysílání Českého rozhlasu, tvorba projektových stránek a jejich lokalizace do několika jazykových verzí ve spolupráci s redaktory a překladateli (čeština, ruština, angličtina, španělština), spolupráce na správě stránek pro krajany – krajane.net, vysílání pro menšiny O Roma Vakeren a facebookového profilu krajanského a romského vysílání

Kontaktní informace

Kristýna Maková
Mydlářka 1967/8
Praha 6 –⁠ Dejvice
160 00
Mobil:776 015 544
Email:kristyna.makova@seznam.cz
Web:www.kristynamakova.cz
Facebook:Facebook copyakademie.net
LinkedIn:LinkedIn kristynamakova
Účet:4542775036 / 5500 (Raiffeisen)
:88790363 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Jakub Kadeřávek
Kristýna připravovala texty pro můj nový web. Nejvíc ze všeho oceňuji to, že se před tvorbou do hloubky zajímala o to, jaké mají texty plnit cíle. Kromě obsahové tvorby textů mi udělalo radost i to, že texty jsou psané tak, jak bych je říkal já. Po dvou měsících od spuštění webu mohu ještě potvrdit, že fungují a oslovují správné klienty. Výborná je také komunikace s Kristýnou – je stručná, jasná a přehledná.
webmaster a specialista na WordPress

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS