Kristýna Maková

copyeditorka a konzultantka webového obsahu

Jsem copyeditorka – pomůžu vám vyladit a zacílit texty pro webové stránky, prezentace, blogy i vaše projekty. Upravím existující texty tak, aby lépe ladily s vaší autenticitou a odpovídaly účelu, který mají plnit. Věnuju se také obsahovému ideamakingu a překladům z „oborštin“. Konzultuju obsah webových stránek. Ráda vám poradím v oblasti obsahových strategií, publikačních plánů, PR i copywritingu nebo vašich vlastních textů.

Co všechno pro vás můžu udělat?

 • Copyeditorské práce – Upravím již existující texty tak, aby více odpovídaly zvolenému účelu a cíli. Pomůžu tomu, aby texty, které vám někdo napsal i ty, které jste vytvořili sami, byly originální a srozumitelné. Zachovám autenticitu, kterou jim vdechnete a zároveň jim pomůžu se dostat do kýžené formy. Vyladěné pro váš web nebo blog.
 • Překlady z oborštin do srozumitelnější češtiny, tedy například právničtiny, marketingštiny, ajťáčtiny a dalších – Ráda pomůžu i vašim textům k tomu, aby jim snáz porozuměli lidé mimo váš obor a odbornost, vaši klienti nebo spolupracovníci.
 • Poradenství a konzultace – Obsahové strategie i publikační plány pro webové stránky a blogy. Styl prezentace, který sedne vám nebo vašemu projektu. I s tím vám můžu poradit.
 • On-line program základů obsahového marketingu – Vytvořila jsem on-line program základů obsahového marketingu pro ty, kteří si chtějí ujasnit, jak smysluplně a udržitelně pracovat s obsahem tak, aby podpořil jejich podnikání, značku i prodeje.
 • Lektorování – Vedu kurzy obsahové správy webových stránek a copywritingu, a to onlinenaživo. Od jara 2017 pořádám kurzy psaní pod hlavičkou CopyAkademie (podrobnosti najdete níže na stránce).

Mám přes 15 let praxe, dobré reference a zkušenosti z dalších souvisejících oborů.

Mohlo by vás zajímat

Content marketing aneb Jak vám může strategie usnadnit tvoření obsahu pro váš projekt Madasped: S kým spolupracujeme? Pravdivá osobní prezentace je základ podnikání Rozhovor pro portál Objevit.cz

Kurzy psaní a CopyAkademie

Od jara 2017 pořádám kurzy psaní pod hlavičkou CopyAkademie. Soubor kurzů na základě konceptu, který v sobě spojuje teoretické s praxí. To, co se zúčastnění dozvědí, si můžou zároveň vyzkoušet. Získají okamžitou zpětnou vazbu od spolukurzistů i od lektorky (tedy ode mě). Odnášejí si inspiraci, na které pak můžou dál stavět. Přesvědčit se o tom můžete přímo z referencí u jednotlivých kurzů.

Konzultace obsahového ideamakingu a content marketingu

Spolupráce začíná tím, že vyplníte dotazník, ze kterého se o vás dozvím, co potřebuju vědět. Vy mi řeknete, co potřebujete a s čím chcete pomoct. A na to se zaměří moje i vaše pozornost. Naše spolupráce tak bude smysluplná a efektivnější. A vy budete její skutečnou součástí, protože o vás to celé je a bez vás se to neobejde.

 • Balíček 3 konzultací v délce 20 minut (tj. celkem 60 minut), ze kterých vzejdou nová témata a snad i nové tvůrčí nadšení pro vaše psaní a další práci na obsahu: 3500 Kč.
 • Balíček 3 konzultací v délce 60 minut (tj. celkem 180 minut), při kterých podrobněji probereme, jak radostně, tvořivě a zároveň efektivně můžete pracovat s obsahem, o čem můžete psát, ale třeba i natáčet a mluvit v audiích nebo videích, a co vás třeba ještě může dál inspirovat: 10500 Kč.
 • Balíček Mrknu na to, obsahová analýza vašeho webu, funkční propojení a tematické návaznosti obsahu a jednotlivých stránek, s přihlédnutím k SEO. Výstupem je stručný dokument obsahující také doporučení, co je možné zlepšit, posunout o krok dál nebo upravit tak, aby váš obsah fungoval jako první krok péče o klienty a návštěvníky: 19900 Kč.
 • Balíček Dáme vašemu obsahu strukturu a kontext, objevíme v něm vaši jedinečnost a autenticitu. Obsahová strategie pro váš projekt se vzorovým publikačním plánem na 3–6 měsíců (propojujícího váš obsah i se sociálními sítěmi): 65000 Kč.
 • Doplňková služba: Balíček Když se chcete jen tak zeptat, 6 krátkých 10minutových konzultací (tj. celkem 60 minut) na témata, která aktuálně potřebujete probrat, ale nepotřebujete zrovna rozsáhlejší nebo obsáhlejší konzultaci. Jsem vám k dispozici a těším se. Ptejte se!: 3500 Kč.

Ceník služeb

Průvodcovské služby, zážitkové procházky a akce: Praha křížem krážem

Od roku 2014 buduju a rozvíjím projekt Praha křížem krážem, který začal tím, že jsem občas o víkendech provázela turisty pro Národní kulturní památku Vyšehrad. Už jako malá holka jsem obdivovala průvodce na hradech a zámcích a toužila mít taky ty obrovské svazky klíčů, díky kterým bych mohla pouštět lidi na zajímavá místa, která je nadchnou nebo ohromí. Těší mě, že můžu druhým pomoct objevovat krásné, vyprávět jim, co je zajímá a o čem možná ani netušili, nebo jim udělat radost zajímavými zážitky.

Od listopadu 2019 jsem se tomu začala věnovat intenzivněji, a tak organizuju a realizuju komentované a zážitkové procházky a akce po Praze, se zaměřením na individuální programy na míru i akce pro veřejnost nebo firmy. Navazuju kontakty s jinými projekty a spolupráce s dalšími průvodci tak, abych pomohla lidem zprostředkovat zajímavé, někdy i netradiční zážitky, jak v Praze, tak i mimo ni, a to třeba i v on-line prostoru, díky zajímavému obsahu na webu a sociálních sítích.

Své zkušenosti s on-line marketingem, copywritingem a obsahovými strategiemi, o které jsem se dělila a dělím s účastníky kurzů CopyAkademie.NET tu zužitkovávám nejen při propagaci aktivit, které organizuju, ale ráda také podpořím, třeba konzultací, projekty kolegů v oboru nebo i v jiných souvisejících oblastech, ať už v cestovním ruchu nebo při propagaci zážitkových a kulturních akcí.

Můj příběh

V roce 2007 jsem začala pracovat v zahraničním vysílání Českého rozhlasu jako webeditorka a později i redaktorka, odtud mám zkušenosti s webovým prostředím v několika světových jazycích. Na volné noze píšu a pomáhám s weby už od roku 2012, nejprve paralelně při zaměstnání, od listopadu roku 2015 pak již zcela volnonožně.

Postupem času a s přispěním některých kolegů freelancerů jsem se začala úzce specializovat právě na copywriting a content management. Tvořila jsem texty pro webové stránky, propagační materiály i tiskové zprávy, někdy i na základě rozhovorů, které byly dobrou příležitostí pro mé klienty i k tomu, aby zrekapitulovali svou dosavadní pracovní dráhu nebo nahlédli z trochu jiného úhlu pohledu své aktuální směřování.

Spolupracovala jsem i s webdesignéry, marketingovými stratégy a grafiky při samotném tvoření webových stránek. Někdy jsem pomáhala lidi a projekty dávat dohromady nebo společně s kolegy a klienty nacházela a pojmenovávala cílovou skupinu. Ráda lidi občas propojuju, a to i své klienty s kolegy a dalšími kontakty. Ať žije networking!

V současné době se zaměřuju na copyeditorské práce a konzultace webového obsahu. Budete-li chtít, můžu vám mluvit i do obsahových strategií, třeba s přihlédnutím k PR. Pracuju s již vytvořeným obsahem a upravuju ho tak, aby splňoval to, co má, a ladil se záměrem, pro který byl vytvořen. Texty dokážu obohatit i díky širokému všeobecnému rozhledu a pokročilé znalosti webového prostředí.

Profesní historie, úspěchy a milníky

 • 2020–dosud, zakladatelka a ideamakerka v projektu Českem křížem krážem
 • 2015–dosud
  • copyeditorské práce, konzultace webového obsahu, obsahových strategií, PR strategií, publikačních plánů a copywritingu
  • lektorování kurzů copywritingu a psaní pro (vlastní) webové prezentace, od roku 2017 pod hlavičkou CopyAkademie
 • 2014–dosud, průvodkyně, zakladatelka a ideamakerka v projektu Praha křížem krážem
 • 2018, leden–srpen, PR podpora projektu PRIM (Podpora rozvoje informatického myšlení)
 • 2018, leden–prosinec, konzultace obsahové strategie a spoluvytváření obsahu stránek iMyšlení.cz
 • 2015–2016, lektorování kurzů editace webového obsahu v CMS WordPress
 • 2012–2019, copywriting, obsahové analýzy webových stránek, správa a editace webových stránek, ideamaking, konzultace obsahových strategií webových stránek a publikačních plánů, jazykové lokalizace webového obsahu
 • 2010–2011, lektorka PC kurzů a jazykových kurzů v o.s. Baobab (dobrovolnická práce)
 • 2007–2015, webeditorka a redaktorka Zahraničního vysílání Českého rozhlasu, tvorba projektových stránek a jejich lokalizace do několika jazykových verzí ve spolupráci s redaktory a překladateli (čeština, ruština, angličtina, španělština), spolupráce na správě stránek pro krajany – krajane.net, vysílání pro menšiny O Roma Vakeren a facebookového profilu krajanského a romského vysílání
Kristýna Maková

Kontakty

Mobil:776 015 544
Email:chcipsat@copyakademie.net
Web:www.copyakademie.net
www.kristynamakova.cz
(tj. adresa této stránky)
Facebook:copyakademie.net
Instagram:travellingcopywriter
LinkedIn:kristynamakova
Účet:4542775036/5500 (Raiffeisen)
IČ:88790363 (neplátce DPH)
DIČ:CZ8462053050

Doporučení
z první ruky

Měl jsem to štěstí, že jsem s Kristýnou spolupracoval na textech pro klienta provozujícího advokátní službu, kde dokázala přepsat komplikované právní formulace do lidsky srozumitelné řeči. Z testování víme, že po této i dalších úpravách klienti daleko lépe chápou, co služby obsahují a co získají, pokud je využijí. Talent, nebo skvěle provedené řemeslo? Nevím, ale je mi jasné, že služeb Kristýny opět rád využiji. Doporučuji ji vřele všem co tápou, jak mít na webu čtivé texty nebo si neví rady s obsahovou strategií.

Jirka Chomát

mentor a podnikatel změn v e-commerce