Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Když pevná vůle nestačí, můžete si pomoct appkou. WasteNoTime je rozšíření do prohlížeče (Chrome a Safari), které sleduje a měří váš čas strávený na internetu. V rámci něj pak umožňuje např. blokovat vybrané „rušivé“ stránky, třeba jako Facebook, kterým se dá nastavit i denní příděl času, přes který vás nástroj nepustí.
Jan Březina fotí a cestuje po celém světě, pod nickem Alisczech natáčí videoblog o produktech Apple, pořádá workshopy a je mj. taky spoluzakladatel startupu a stejnojmenné aplikace pro fotografy Fripito.
„Pokud se chcete focením živit, je strašně důležité přestat uvažovat v hranicích České republiky. Není k tomu nejmenší důvod. Zaletět nafotit zakázku do Barcelony stojí 1.000 Kč, zajet do Ostravy vlakem stojí taky tisíc, tak proč fotit jen v Česku. Pojďme se na to dívat globálně, pak je ten trh zajímavý.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
„Lidi mi říkaj: Tobě určitě sebevědomí nechybí. Ale to není pravda. Každý máme nějaké pochybnosti či nejistoty. A bez ohledu na to, jak skvělí a úspěšní jste, vždy zde bude něco, co vám nadělá starosti.“ — Sir Paul McCartney v odpovědi na otázku, jaký je největší omyl o jeho osobě
Skvělé interview pro 60 Minutes.
Pokud se vám líbil rozhovor s logotvůrcem Tomášem Vachudou, neměla by vám uniknout ani promakaná myšlenková mapa, kterou si k němu v rámci přípravy vypracoval. To se jen tak nevidí.
Jindřich Fáborský dal dohromady parádní seznam všech českých a slovenských podcastů, které se věnují marketingu — hned několik z nich má ale přesah i do dalších oborů a podnikání obecně. Třeba jako ten náš.
V podpoře podnikání kreativních profesionálů je Mark McGuinness světoznámý pojem. Básník, který se vypracoval v uznávaného kreativního kouče, nyní shrnul svých 21 let zkušeností s koučováním tvůrců a umělců z celého světa do bezplatné [e]knihy 21 Insights for 21st Century Creatives.
Je pozoruhodná obsahem podepřeným letitou profesní zkušeností, bohatým a přitom pro mezinárodní čtenářstvo přístupným jazykem (básník se nezapře), ale také ukázkovým marketingovým pojetím — hledáte-li inspiraci jak udělat špičkový profesní ebook, rozhodně věnujte pozornost závěrečným kapitolám, v nichž Mark nevtíravě představuje sebe a svou nabídku, včetně ikonických projektů LateralAction.com a The 21st Century Creative podcast. Povinný download pro kreativní profesionály, k dispozici i pro Kindle, iBooks a Google Play.
Pavel Lasák rozvíjí coby ajťák poměrně úzkou profesní specializaci, je totiž lektor a konzultant Microsoft Excel. Svou dovednost dokázal během pár let překlopit v plnohodnotný byznys na volné noze, učí na vysoké škole a jeho web Jak na Excel má přes 100 tisíc návštěv měsíčně.
„Začínal jsem s individuální výukou a tam jsem pochopil, že lidem předávám hodnotu, která jim ušetří neskutečné množství času. Úkoly, které dělali hodinu dvě, se dají zvládnout třeba za 10 minut.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Na tuto otázku odpovídali Finmagu Robert Vlach, Roman Týc, Lukáš Kovanda, Tomáš Studeník z FuckUp Nights Prague, Jan Majer z Psychologie.cz a Jan Müller z Flowee.
Co myslíte, může holič na volné noze změnit svět? Možná ano. Pusťte si minidokument BBC o zázračném materiálu Starlite, který vynalezl dámský kadeřník a nevědec Maurice Ward, a berte to jako teaser na Noc vědců, která dnes probíhá po celém Česku.
Tak schválně, na kolika místech máte zálohované své důležité soubory? Michal Valášek Altair se v další trefné přednášce obul do tématu, které spousta lidí řeší teprve ve chvíli, kdy už je pozdě. Hlavní bod videa? Jak si dokumenty ochránit tak, aby přežily i nečekané nehody.
„Pro zálohování existuje jedno pravidlo, říká se mu 3-2-1. A to radí, že od svých důležitých dat byste měli mít tři kopie uložené na dvou různých typech médií a nejméně jednu z nich mít mimo dům, resp. mimo místo, kde jsou ty ostatní.“
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.