Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Nedávno se na Masarykově univerzitě rozběhl už 5. ročník jedinečného kurzu podnikání na volné noze Od UČO k IČO.
Přihlásit se sice mohli jen studenti MUNI, na našem YouTube kanále a na SoundCloudu si každopádně můžete pustit záznamy 20 skvělých přednášek z minulých let.
Tady je malý výběr:
Nová epizoda Tvůrcastu od Martina Kavky a Forendors je celá o dlouhých podcastech včetně toho našeho, který natáčíme Na volné noze! Martin má jako vždy skvělý přehled v trendech, které hýbou světem online tvůrců, a vysvětluje, proč se dlouhé Xhodinové rozhovory těší stále větší oblibě. Částečně tak jde o volné pokračování povídání s Robertem Vlachem, které Martin připravil pro únorové Newslettery.cz.
Už v pondělí 14. října proběhne v Opavě inspirativní setkání Hrdinové podnikání, kde se 3 hosté podělí o svůj podnikatelský příběh. Tentokrát mezi nimi bude i zakladatel Na volné noze Robert Vlach a také naše členka, sýrařka a provozovatelka rodinné biofarmy Menšík Markéta Menšíková. Jde o náhradní termín za odložené setkání, které mělo proběhnout v polovině září.
Součástí akce bude i networking, takže pokud to do Opavy nemáte daleko, je to zároveň dobrá příležitost, jak poznat další podnikatele a lidi z okolí.
Vstupenky si můžete koupit online.
Tady je naše Otázka týdne:
Co ti nejvíc pomáhá k úspěchu na volné noze?
Zapojte se a podívejte se, jak na ni odpověděli kolegové na LinkedIn a na Facebooku (rozklikněte si komentáře).
Přijďte s námi strávit příjemný čas navazováním kontaktů s jinými profíky na volné noze, povídáním o podnikání a prací — už 21. října od 13 do 18 hod. v inspirativním prostředí olomouckého prostoru Telegraph.
Zapojit se můžete také do debaty o podnikání s Robertem Vlachem.
Účast je zdarma a nemusíte se nikam předem hlásit — stačí zakliknout účast na Facebooku nebo LinkedIn a dorazit v dobré náladě.
Pokud se s nástroji umělé inteligence teprve seznamujete a chtěli byste své znalosti prohloubit, koukněte na termíny školení, které pořádají Miloš Čermák a Senta Čermáková v rámci svého projektu Inspiruj se. Jejich nejoblíbenější, cenově přístupné školení AI Masterclass se koná pravidelně v Praze, ale 15. října bude např. i v Ostravě.
Miloš mj. píše o AI newsletter a často o používání AI mluví v rozhovorech — nedávno třeba s Danem Tržilem či loni v našem podcastu Na volné noze, na který už tento měsíc navážeme novou epizodou!
Koukněte na fotky z našeho mezinárodního setkání freelancerů v belgických Antverpách tento týden 💙
Setkání spolupořádala naše evropská freelance komunita Freelancing.eu ve spolupráci s místním coworkingem Silversquare a Elinou Jutelyte jako zahájení jejího Freelance Business Month i října coby měsíce freelancerů. Zároveň šlo o zatím poslední zastávku naší šňůry setkání Freelancers On the Road po zastávkách v Madridu, Barceloně, Lublani, Drážďanech, Sofii a Bratislavě.
Na programu byl networking, prohlídka celého coworkingu a dlouhá debata s Robertem Vlachem o podnikání na volné noze — včetně mnoha skvělých otázek, postřehů a doporučení od jejích účastníků!
Byl tam třeba Ind, který dorazil až z Paříže, dále jeden Kanaďan, Američan i lidé z dalších zemí, včetně jedné účastnice z Albánie (!), a samozřejmě mnoho místních freelancerů z Belgie a blízkého Nizozemska.
Celé se to odehrálo v krásně navržených prostorách Silversquare Antwerp Tower s výhledem na centrum města. Ostatně fotky mluví samy za sebe 😍
Jak využít AI v praxi? Patrick Zandl sdílí na svém webu praktické články, jak pracovat s umělou inteligencí a nástroji jako ChatGPT nebo Claude — nedávno např. připravil text k tomu, jak pomocí AI nastudovat téma a připravit lepší článek nebo návod na programování s AI, když sami programovat neumíte.
„Programování má oproti mnoha jiným tvůrčím postupům zásadní nevýhodu: něco o tom musíte vědět. Pokud si otevřete vývojové prostředí, musíte tušit, jak za sebe skládat příkazy a dokud to neuděláte správně, nic nefunguje. To ale AI mění,“ píše Patrick v úvodu.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.