Novinky ze světa podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 661-670 z celkem 1137 novinek

Podnikání nejenom pro maminky

Jaká jsou finanční rizika podnikání a na co dalšího si dát pozor? Dominika Špačková sdílí na YouTube kanále Maminkatelky krátká videa ze svých kurzů, nejen pro ženy a podnikající maminky — najdete v nich mj. doporučení a tipy, jak se vyhnout největším chybám a podnikat s minimálním riskem a respektem k rodině i k sobě.

Všechna videa najdete i na webu Maminkatelky.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Daniel Gladiš: Buffettův model investování

„Téměř každý z nás se může pokusit o něco podobného,“ říká v 9minutové přednášce pro náš think-tank Daniel Gladiš, autor dvou bestsellerů o investování do akcií a zakladatel investičního fondu Vltava — a myslí tím přístup k investování volného kapitálu podle legendárního investora Warrena Buffetta. Výborný námět k zamyšlení nad vlastním finančním řízením nejen pro freelancery.

Sledujte na našem podcastu či YouTube:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Problém přetékajícího inboxu

Přetéká vám emailová schránka, seznam článků k přečtení nebo máte nástroj pro správu poznámek plný neroztříděných úkolů? Eliška Šestáková sdílí několik tipů, jak PPI (problému přetékajícího inboxu) předcházet, případně jak tento stav řešit.

„Okolí každého inboxu okupují temné síly, které jakmile do něj začnete vkládat věci, začnou hladově přitahovat další.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Vytvořil jsem návyk a uběhl maraton

Nedávno psal o běhání Miloš Čermák, teď podobné téma zpracoval v tomto článku lektor osobní produktivity Daniel Gamrot — jak ale Dan píše: „Nemusí to být nutně běhání, prakticky si za toto téma dosaďte cokoliv, co vám dává smysl.“ Jde totiž o postupné budování návyku a kroky, které vám v tom mohou pomoct.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Freelance Friends setkání

Tímto vás všechny srdečně zveme 19. ŘÍJNA od 15 do 20 hod. na přátelské setkání Freelance Friends, které pro vás pořádáme v rámci Freelancing.eu a Evropského týdne freelancerů — v angličtině a zdarma. Potkáte tři mimořádné freelancery, kteří se podělí o své příběhy a postřehy z podnikání:

Mark McGuinness je světoznámý kouč kreativních profesionálů, autor několika knih a producent podcastu 21st Century Creative. Mluvit bude mj. o budování nových zdrojů příjmu. Mark je skutečná oborová celebrita a tato příležitost vidět jej naživo online je docela ojedinělá.

Bára Baronová je oceňovaná autorka a nezávislá vydavatelka, jejíž knihy vlastní známé světové knihovny, muzea i soukromí sběratelé. Podělí se o některé těžce odpracované podnikatelské lekce, které jí přinesly mezinárodní úspěch, aniž by přišla o svou uměleckou integritu.

Adam Zbiejczuk je jedním z nejlépe propojených social-media expertů ve Střední Evropě. Jeho česko-polské kořeny mu mnohokrát pomohly v hledání nových klientů, pořádání akcí i propojování lidí napříč sousedícími, ale překvapivě odlišnými zeměmi a kulturami. Poslechněme si jeho zkušenosti s mezinárodní prací ve vysoce lokalizovaném odvětví sociálních médií.

Na závěr každé ze tří přednášek dáme prostor dotazům, ale klidně se můžete připojit jen pasivně, jako posluchači. Na konci celé akce se ještě můžete zdržet na hodinový online networking. Akce se zúčastní freelanceři z celé Evropy a zejména v případě Báry a Adama tak půjde o dobrou příležitost vidět, jak o svém podnikání hovoří anglicky úspěšní čeští profesionálové s mezinárodním přesahem.

Chcete se přidat zdarma a potkat v přátelské atmosféře jiné volnonožce z blízka i daleka? Vyplňte za 20 vteřin krátký registrační formulář — a je to. Zadání extra údajů je čistě dobrovolné.

Akce proběhne přes Zoom 19. října od 15 do 20 hod. (našeho středoevropského času) a info pro přihlášené účastníky budeme rozesílat zhruba týden předem. Těšíme se na viděnou online.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Omyly o práci na volné noze

3 populární omyly spojované s prací na volné noze rozebírá Robert Vlach v novém článku, který si opět můžete poslechnout i v podcastu. Přejeme příjemný poslech:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

3 populární omyly o práci na volné noze

Mýlit se je lidské a v podnikání to platí jakbysmet. Pojďme tedy probrat typické omyly spojované s prací na volné noze a co si z nich lze pozitivního do podnikání odnést.

Číst dál

SumUp — Platební terminál

Platební terminál SumUp poslední dobou trenduje mezi prodejci na akcích — dobrý tip např. pro rukodělné tvůrce, kteří vyrážejí na trhy a hledají jednoduché řešení pro přijímání plateb. Je kompatibilní s telefony a tablety (iOS i Android), má NFC pro bezkontaktní platby a dá se jednoduše připojit přes Bluetooth.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Vyjednávání o cenách

Vyjednávání o cenách tvůrčí práce — výborný stream kreativního dua Michael Petrus a Tomáš Sobel, který si teď můžete pustit ze záznamu na YouTube.

„Licitování o cenách s klienty je o technikách vyjednávání, komunikaci, ale hlavně o tom poslouchat své klienty. Doporučit, vymyslet a zpracovat řešení v kontextu potřeb i rozpočtu tak, aby byly obě strany spokojené. Nedělejte dlouhé tanečky, ušetřete svůj čas i energii a jděte rovnou na věc.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Chytrá práce je udržitelná

Logotvůrce Tomáš Vachuda prezentuje v přednášce pro náš think-tank klíčové myšlenky, které mu pomohly změnit přístup k práci — mít více energie, pracovat podstatně méně hodin, ale přitom zvládat stejný počet zakázek, jako dříve.

Video můžete brát i jako teaser Tomovy chystané knihy mj. právě o energii, výkonnosti a efektivitě: „Většina lidí se soustředí na efektivitu práce, hledají různé nástroje, učí se procesy… Málokdo se ale soustředí na člověka, který ten výkon vykonává, tedy na sebe. A na to, zda jsou vůbec schopni efektivně pracovat.“

Sledujte na našem podcastu či YouTube:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí