Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Dovolené v plném proudu! Pokud míříte někam do světa jako digitální nomádi, tenhle tip nejspíš oceníte: Aplikace Airalo vám umožní koupit si lokální eSIM kdekoli online a surfovat jako místní. Je to rychlé a levné, stačí mít telefon s podporou eSIM.
Kdybyste si chtěli přes víkend pustit nějakou dobrou přednášku, tahle vás bude rozhodně bavit!
Jan de Graaf je německý byznys konzultant pro evropský obchod s Asií, zejména s Čínou, kde strávil 15 let. A v tomhle výborném povídání z našeho online setkání Freelance Friends, která pořádáme v rámci evropské komunity Freelancing.eu, se podělil o svou kariérní cestu a popsal bohaté kulturní zázemí svého úspěšného podnikání na volné noze — včetně řady perliček a specifik spojených právě s byznysem v Číně:
Robert Vlach a Miloš Čermák v novém rozhovoru probrali spoustu témat kolem podnikání na volné noze — zkušenosti s anglickým vydáním knihy Na volné noze, postřehy z rozjezdu nové freelance platformy Freelancing.eu i jak se žije a podniká evropským volnonožcům. Přejeme příjemný poslech.
Dá se uživit tvorbou podcastů a jak k nim přistupovat? Mistr podcastingu Dan Tržil v novém hodinovém rozhovoru o svém podnikání, videích a podcastech, ale taky o digitálním nomádství a co mu cestování dalo: „Pro mě to byl způsob, jak se posouvat v životě a podnikání a do toho si užít benefity, že jsem v nových zemích, naučím se nové jazyky atd.“
„Mě to na tý volný noze prostě baví,“ říká nadšeně Lukáš Hejlík, známý herec a tvůrce skvělých projektů Gastromapa Lukáše Hejlíka a Listování. V této přednášce pro náš think-tank otevřeně přiblížil, jak přistupuje k tvorbě svých projektů a co to obnáší po produkční i ekonomické stránce.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
RemoteUkraine (nověji Employ Ukraine) je mezinárodní charitativní projekt, který pomáhá ukrajinským uprchlíkům najít práci a zakázky včetně těch na volné noze. Může jít o práci na dálku nebo osobně, na částečný či plný úvazek. A najímat lze z jakékoliv země.
Pokud víte o někom, komu by mohla být služba prospěšná, neváhejte odkaz sdílet. Nebo můžete zveřejnit vlastní nabídku.
Registrace je pro obě strany zdarma a vybrané profesionály můžete oslovit i napřímo. Platforma už má přes 3500 registrovaných uživatelů napříč obory (IT, marketing, obchod, průmysl…).
Pracuj v přírodě je vůbec první český projekt, který mapuje přírodní pracoviště pro práci na dálku.
Místa objevují Lída Maršálková a Josef Rousek, no a hned v první velké recenzi píšou, proč milují beskydské pracovní útočiště pro vývojáře, kreativce, umělce a digitální nomády Retreat.
Hledáte klidné místo, kam byste se zašili s prací? Broumovský klášter nabízí working retreat — coworking s ubytováním v renovovaných mnišských celách.
Máte už plány na zimu? Poblíž města Zadar v Chorvatsku vznikla vesnička pro digitální nomády. V ceně, která začíná cca na 3.000 Kč za týden, máte ubytování v montovaném domě u moře, sdílený coworking a třeba taky společný program a akce, které organizuje komunitní manažer — výlety, jogging, kurzy, apod. Součástí je i wifi, která pokrývá celý areál. Dorazit ale můžete i v karavanu a využít připravený prostor pro kempování.
Jedním z cílů projektu je mj. pomoci zaplnit volné ubytovací kapacity mimo hlavní turistickou sezónu. Digital Nomad Valley Zadar je zatím otevřená od 10.10.2021 do 31.03.2022 a kdyby vás to lákalo, registrovat se můžete na webu.
Dnešní článek ve Forbesu s Robertem Vlachem o zimním pracovním útočišti volnonožců a digitálních nomádů v Las Palmas de Gran Canaria: „Nejlepší čas, kdy začít plánovat, je teď.“
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.