Náš podcast vydáváme na YouTube a Spotify. Odebírat jej ovšem můžete i přes SoundCloud, RSS, Apple iTunes, Audiotéku, Audiolibrix a další platformy.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
„Nabízejte klientům menu, ze kterého si mohou vybrat.“ Kouzelník se slovy Roman Věžník vykopává třetí copywriterskou sérii pořadu Copýtko.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Hodně důležité téma pro většinu lidí, kteří na volné noze tráví hodiny za počítačem. Michael Petrus a Tomas Sobel tuhle problematiku nedávno podrobně rozebrali v živém streamu svého pořadu Kreativní Kreatury — společně s hostem, ilustrátorem a designérem Honzou Doležálkem, který se vlivem pracovního prostředí na zdraví zabývá dlouhé roky. Video sice tradičně cílí hlavně na kreativce, spousta doporučení je ale obecných a stojí za to si je poslechnout.
Přejeme příjemný poslech na Spotify nebo YouTube:
Michal Volf zachraňuje byty i obytné domy. Jako architekt se totiž už přes 7 let specializuje na jejich rekonstrukce. Působil na Ministerstvu pro místní rozvoj a nově je navíc členem Komise památkové péče hl. města Prahy, která má mj. za cíl kultivovat veřejný prostor.
„Jak jsem sbíral zkušenosti, našel jsem zalíbení v přetváření architektury. Rekonstrukce jsou o tom, že se snažíš zachovat a restaurovat nějaký objekt, lépe ho využít nebo mu dát úplně novou náplň,“ popisuje Michal v rozhovoru s Robertem Vlachem.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Janě Poncarové to prostě píše. Na volné noze dokázala skloubit snad všechny hlavní směry psané tvorby — jako novinářka přispívá do odborných médií, je copywriterka, založila malou obsahovou agenturu a ještě k tomu napsala úspěšný román Podbrdské ženy. A jak Jana prozradila v rozhovoru s Robertem Vlachem, už pracuje na další knize.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Olga Pohl je na volné noze přes 20 let. Dlouhou dobu se věnovala překladům z angličtiny, dnes podniká jako textařka a pod názvem COPYherna vede tvůrčí workshopy. Proč se rozhodla pro změnu oboru, ale taky jak přistupuje k naceňování své práce a v čem vidí nejvyšší přidanou hodnotu spolupráce s copywriterem? O tom a řadě dalších témat Olga mluví v novém dílu kariérního podcastu Lucie Václavkové.
„Práce mi musí dávat smysl. Musím vidět, že když vkládám do nějakého projektu svou energii a nadání, přinese to lidem užitek.“
Přejeme příjemný poslech na Spotify:
Jak se ze studenta sociální práce stal přední český SEO expert na volné noze — Pavel Cody Ungr v novém podcastu Proudly: „Sám sobě bych poradil, abych začal o deset let dříve.“
Šárka Štrossová je známá v široké on-line komunitě jako hlavní organizátorka konference WebExpo (letos 20.-22. září). S Adamem Zbiejczukem si povídala nejen o tom, co obnáší její práce, ale také o digitálním nomádství, zkušenostech s komunitami freelancerů nebo proč je pro nás pořád důležitější nezakrnět a neustále se vzdělávat:
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Robert Vlach autor knih Na volné noze a The Freelance Way byl hostem vysoce uznávaného 21st Century Creative podcastu Marka McGuinnesse. K dispozici je i přepis rozhovoru.
Přejeme příjemný poslech na Spotify:
Mark je jedním z předních světových odborníků v oblasti podpory kreativních podnikatelů a profesionálů — založil legendární blog Lateral Action, napsal několik užitečných knih pro kreativce a do svého podcastu si zve nejlepší světové tvůrce a experty. Aktuálně běží již čtvrtá sezóna podcastu a jeho archiv je nedocenitelným zdrojem skvělých příběhů a postřehů Markových hostů, z nichž mnozí jsou také freelanceři.
Jan Tichy je skutečně tichý člověk — a může si to dovolit, protože za něj mluví portrétní fotografie, které dělá pro špičkové profesionály, umělce či firmy jako Albatros Media, Moët Hennessy a mnohé další. Začínal přitom jako ajťák, ale nakonec změnil profesi a skončil u fotografie: „Našel jsem to, kde se propojuje, co mě těší, zároveň s tím, čím jsem schopný se uživit,“ říká v přátelském rozhovoru s Robertem Vlachem.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
„Zjistil jsem, že jsem asi nejstarší freelancer v České republice.“ G Suite konzultant Pavel Minář se v Las Palmas potkal s Karlem Dytrychem z Freelo a tak spolu jako správní digitální nomádi rovnou natočili podcast — v podstatě o celé Pavlově profesní dráze, o procesech a mimo jiné taky o rakouském odborovém svazu zdravotních sestřiček, kde Pavel kolem roku 1992 položil základy svého vyhlášeného lektorského umění.
Přejeme příjemný poslech na Spotify:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.