Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Nový email Hey od tvůrců Basecampu testuje Tomáš Baránek a své první zkušenosti už shrnul v rozsáhlé recenzi pro Lupa.cz.
Tvůrci Basecampu spouštějí novou emailovou službu HEY. V některých ohledech je revoluční, v jiných vysoce inovativní. Emailového klienta přetvořili od základů pro 20. léta přidáním povolovací clony pro nové odesilatele, redesignem inboxu na Imbox (im- jako important, důležitý), scelením četby newsletterů formou nekonečné zdi, ochranou soukromí blokováním šmírovacích pixelů, přidáváním osobních poznámek či výstřižků, zasíláním libovolně velkých příloh a mnohem, mnohem víc.
14 dní na zkoušku je zdarma, pak se platí $99 ročně za @HEY.com adresu (kromě těch prémiových) a přidání vlastních domén je v plánu do budoucna. Mrkněte na stránku s představením služby na nebo ještě lépe na úvodní video zakladatele Jasona Frieda:
Jak šetřit data, když jste připojení přes mobilní hotspot? Pokud často pracujete venku nebo na cestách a nemáte po ruce dobrou WiFi, může vám pomoct nástroj TripMode (pro Windows i Mac). Umožňuje totiž jednoduše nastavit, jaké aplikace v počítači mohou na internet — nestane se tím pádem, že vám např. hned po připojení nechtěné aktualizace vyčerpají celý limit:
Daniel Gamrot ve svém novém videu ukázal, jak funguje TripMode v praxi:
Pokud pracujete v rušném prostředí nebo často cestujete a chcete se maximálně soustředit na práci, výbornou pomůckou jsou sluchátka s funkcí Noise Cancelling (aktivním potlačením okolního hluku), které utlumí zvuky a ruch kolem vás. Na trhu jich dneska seženete celou řadu, co do kvality potlačení hluku ale podle recenzí i našich zkušeností vede řada od Sony a zatím poslední model WH-1000XM3.
Sluchátka jsou bezdrátová a s mobilem nebo počítačem se párují jednoduše přes bluetooth. V balení každopádně dostanete taky klasický kabel s 3,5 jackem, který si k nim můžete připojit, kdyby třeba došla baterka — na jedno nabití vydrží zhruba 30 hodin. Ovládání je dotykové a nabízí mj. i praktickou funkci, kdy po přiložení dlaně na pravé sluchátko utlumí přehrávanou hudbu a posílí zvuk z okolí, když třeba potřebujete něco rychle vyřídit a nechcete sluchátka vypínat nebo sundat z hlavy.
Nepatří sice k těm nejlevnějším, nějakou dobu už se ale prodávají, takže je dneska v některých obchodech seženete klidně o třetinu levněji. Nedostatek pro někoho pak může být taky slabší mikrofon, když chcete sluchátka využít k volání. Do kavárny, coworku nebo na cesty do vlaku a letadla každopádně super volba.
Pokud jste se pustili do natáčení vlastních videí a používáte Mac, náš člen, Apple konzultant a lektor Martin Světlík, včera spustil nový web Jak na iMovie — přehledného průvodce střihem videa včetně bezplatného online kurzu na YouTube. Může se hodit.
Coggle je superjednoduchý nástroj pro rychlou tvorbu myšlenkových map a správu poznámek. Běží v cloudu, dobře využívá klávesové zkratky a má taky praktický prezentační režim, který se bude hodit hlavně lektorům — v základní verzi je zdarma.
Pavel Minář ke Coggle natočil vlastní video, kde představil jeho užitečné funkce:
Textové expanze pro rychlé psaní často používaných slov, frází nebo celých odstavců — tyhle nástroje vám ušetří spoustu času a Pavel Minář v novém videu ukazuje, jak se dají v praxi využít.
Přejeme příjemný poslech na YouTube:
Milanote je oblíbený nástroj hlavně pro kreativce, který slouží dobře jako virtuální nástěnka k zapisování poznámek, k tvorbě myšlenkových map nebo pro přehledné uspořádání podkladů k projektům. V základní verzi zdarma — hned na hlavní stránce se mimochodem můžete podívat na ukázky využití podle profesí.
Návrhář a konzultant webů na volné noze Zbyšek Nádeník dělal uživatelská testování z 90 % osobně. Teď všechny přesunul online a v článku popisuje, jak na to.
„Současná situace mě přesvědčuje v tom, že i po jejím skončení u vzdáleného testování zůstanu a budu jej dělat rozhodně na více než 10 %.“
Pustili jste se do natáčení videí z domova? Tomáš Jaroš se živí navrhováním studií (podílel se třeba na DVTV, Seznam Zprávy atd.) a v článku shrnul řadu výborných tipů a rad k tomu, jak si takové domácí studio vyladit a na co si dát pozor.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.