Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Lukáš Srbecký > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Lukáš Srbecký — EFT terapeut a NLP kouč

Zobrazuji č. 110 z celkem 17 doporučení prezentace Mgr. Lukáš Srbecký:
Lukáš patří do velmi úzkého okruhu kolegů, kteří mají moji plnou důvěru a kterých si nesmírně vážím. Proč? Zejména pro jeho profesionální a zodpovědný přístup, který doplňuje vysokou úrovní odbornosti. Jeho práce je zároveň protkána nezaměnitelným smyslem pro humor, kterým dokáže citlivě pomoci zvládat i těžká témata. Ráda tak Lukáše doporučuji svým známým i klientům, u kterých vím, že pro ně jako mužský element může udělat více než já sama. Proč jej doporučuji také svým kolegům? I ti nejlepší profesionálové v oblasti osobního rozvoje jsou jen lidé, kteří se o to více musí věnovat své osobní hygieně a pracovat se sebou sama. Mít odvahu podívat se na své vlastní stíny a touhu posouvat se v životě dál. Jen tak mohou být přínosem pro druhé. Jsem ráda, že právě s Lukášem se můžeme vzájemně věnovat našim osobním tématům, společně bořit vlastní hranice a být tak profesně plně k dispozici – takoví, jací skutečně jsme, v plné přirozenosti :)

Mgr. Daniela Kalvodová

koučka, terapeutka a lektorka v oblasti osobního rozvoje
www.nlpkoucink.cz
Jako fyzioterapeutka pracuji převážně s tělem. Nicméně tělo jako takové je jen část člověka, do které se promítá jeho psychika, charakter osobnosti, zkušenosti, traumata a formuje se podle života, který vedeme. Ačkoliv se považuji za psychosomaticky nahlížející terapeutku a řeším s klientkami i jejich duševní „bolesti“, mám jisté limity. A právě proto jsem ráda za metodu EFT a práci Lukáše Srbeckého, se kterým spolupracuji a doporučuji jeho služby vždy, když už nemohu nabídnout více. Má doporučení jsou na základě osobních a v mnoha ohledech obohacujících zkušeností, kdy jsem řešila vlastní zdravotní potíže psychosomatického rázu a myšlenkové programy, které ovlivňovaly negativně můj život. Na metodě EFT se mi líbí to, že jde ke kořenům problému a hned se pracuje s emocemi, které se dostanou na povrch. A i když to mnohdy není snadné, postavit se svým stínům, vždy jsem od Lukáše odcházela s pocitem lehkosti a vnímala jsem po nějaké době posun v situacích, které mne dříve stresovaly či mi způsobovaly zdravotní potíže.

Mgr. Pavla Zachová

fyzioterapeutka se specializací na gynekologické potíže
www.fyziofemina.cz
S Lukášem Srbeckým pracuji na svém osobním rozvoji a odstranění životních bloků již několik měsíců. Díky této práci se v mém životě spustily výrazné změny jak v osobní rovině tak v profesní oblasti. Pozoruji, jak se mění moje sebehodnota a láska k sobě. Pracuji se sebou již mnoho let, potkala jsem hodně terapeutů a lidí, kteří ovlivnili můj posun. Na práci s Lukášem mě však překvapila rychlost, s jakou se věci dějí. Jeho práce je až krystalicky čistá. Oceňuji jeho citlivé vedení, nepodsouvání vlastních názorů a poučování. Rovněž mě přesvědčila na jeho metodách systematická zpětná kontrola rozpuštěných bloků, to je něco, s čím jsem se doposud nepotkala. Některá naše sezení jsou velmi emotivní a nelehká, po kterých následuje reakce čištění na fyzické rovině. I to je pro mě důkazem, že je práce efektivní a smysluplná. Když vstoupíme do mé složité a těžké minulosti a já si myslím, že už to nedám, dokáže Lukáš situaci humorem sobě vlastním odlehčit a uvolnit. A to mě na něm baví. Sama jsem Lukáše, jako terapeuta, doporučila svým přátelům i mým klientům. Jeho citlivého, empatického a přitom velice profesionálního přístupu si velice vážím.

Martina Černá

masérka a terapeutka
Před technikou EFT jsem prošel Očištěním Vědomí, Holotropním dýcháním, Rodinnými konstelacemi, „klasickými“ sezeními u psycholožky, používal meditace i afirmace. Každá z těchto záležitostí mi svým způsobem jistě pomohla, ale v mém životě stále zůstávalo mnoho negativních pocitů, postojů, přesvědčení a bolesti. Vzhledem k velkému počtu témat s Lukášem spolupracuji již od února 2016. Díky pokroku a množství pozitivních změn, která vnímám nejen já, ale i mé okolí, mě oslovil, jestli bych se chtěl podělit o svůj příběh. Ve volném odpoledni jsem tedy usedl k počítači a snažil se dát těch pár odstavců dohromady. Chtěl jsem napsat o původním stavu, jak jsem to nezvládal, co všechno se změnilo, o problémech, které mě trápily před EFT. Upřímně říkám, že to byl skoro nadlidský úkol. Nemohl jsem si na nic vzpomenout! Přestože jsem věděl, že pokaždé, kdy jsem do poradny šel, musel nějaký problém existovat, marně jsem si lámal hlavu jaký. Myslím si,že to je ta nejlepší vizitka EFT terapie pod vedením Lukáše Srbeckého. Dle mého názoru: Pokud je člověk nemocný nebo se léčí, stále o dané záležitosti ví a vnímá ji. Pokud se uzdraví, problém zcela zmizí, jako by nikdy nebyl. Na závěr tedy přikládám výčet svých bývalých neduhů, ale zdůrazňuji, že je to jako bych psal o životě někoho druhého, cizího: nízká sebedůvěra a sebehodnocení, problémy v rodinných, partnerských i pracovních vztazích, strach ze selhání, neschopnost udržet finanční rozpočet, nestřídmost v alkoholu, pocity prázdnoty, zbytečnosti a nespokojenosti se životem. Osobně jsem naprosto přesvědčen o účinku metody EFT a stejně tak o terapeutických schopnostech Lukáše Srbeckého. Tímto zároveň Lukášovi děkuji za všechny změny a nové možnosti, které mi dříve zůstávaly skryté a nedostupné.

Milan Gabriš

Brno
K Lukášovi jsem se dostala na základě mnou posouzené situace, že už si nevím se sebou sama rady, jsem nespokojená, mám úzkostné stavy nejasné příčiny a nevím, jak mám v životě pokračovat tak, abych byla spokojená já i moje okolí. Po mnoho let jsem si svoji osobní psychoanalýzu dělala sama, ale v danou chvíli jsem naznala, že jsem na to krátká a že potřebuji odbornou pomoc. Sama pracuji v lékařském oboru s vysokým nárokem na vlastní psychickou stabilitu a pomoc druhým. Navštívila jsem proto zkušeného psychiatra, který mi doporučil léky na zlepšení nálady. Tento postup se mi však nezamlouval, potřebovala jsem zpracovat něco ve svých psychických pochodech, potřebovala jsem určitý celostní přístup. Moje potíže, se kterými jsem se dostala na konzultaci k Lukášovi plynuly z mých dlouhodobě nastavených postojů a nevyřešených událostí již od dětství. Teprve po opakovaných konzultacích jsem si začala uvědomovat, co se děje v mé hlavě, co mimo ni a jaký vliv měly na mé postoje události v dětství (rozvod rodičů, výchova prarodiči, úmrtí v rodině, preference potřeb ostatních před sebou sama) a v dalším životě. Měla jsem strach se projevit, prosadit svůj názor, strach z osobních kontaktů s lidmi, strach z budoucna, návaly pláče, nezvládala jsem svoje emoce doma, nápor v práci, chtěla jsem od všeho utéct, popadaly mě myšlenky na nejhorší možné řešení (útěk od rodiny a práce, sebevražedné myšlenky). Práce na sobě prostřednictvím eft terapie pro mne znamenala průlom v nahlížení na moji vlastní osobu, na mou práci, dosavadní rodinný život, na možnost změnit svoje postoje, cítit se uvolněněji a umět lépe zpracovat svoje pocity. Lukáš byl průvodcem po této cestě vskutku precizním… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

MUDr. Jitka N.

Brno
Nechápala jsem proč, ale téměř vždy, když jsem řídila auto, mě zachvátila hrozná úzkost, bušení srdce, ochabující končetiny, silné pocení. Když tento stav trval už více jak půl roku, rozhodla jsem se jednat. Narazila jsem na Lukáše, což bylo to nejlepší, co se mi v životě mohlo stát. Lukáš již při první schůzce pojmenoval můj problém. Panické ataky. Už jen díky zjištění toho, co se děje, se mi ulevilo. Naučil mě pracovat s EFT. Postupně jsme spolu zbourali vše, co se mě hluboce dotýkalo z minulosti, všechna traumata byla pryč. Nejdůležitější pro mě je nyní to, že mě Lukáš naučil říkat NE! Ukázal mi, jak se vyrovnat se stresovými situacemi. Že nejdůležitější jsem já a moje osobní pohodlí. Naučil mě jak odmítat vše negativní kolem mě a udržovat si pozitivní věci. Umím teď to, o čem jsem zatím jen četla. A mnohem víc. Díky poznání, přiznání a učení odezněly panické ataky, vyčerpání, bolesti. A to zejména díky empatickému přístupu Lukáše. Je to velmi vnímavý, z vlastních zkušeností čerpající muž. Nikdy neodmítne, vždy ochotně pomůže. Jsem šťastná, že mi přišel do cesty. Tolik mi pomohl. Vím, že i nyní se na něj mohu kdykoliv obrátit, už na to nikdy nebudu sama. Lukáši, děkuju!!!

Barbora R.

Letovice
Mé problémy, jak je vnímám zpětně, po tom, co jsem poznal Lukáše, trvaly celých 10 let. Staly se součástí mého života. Někdy mi bylo špatně jednou za čas, jindy každý den. Situace se ale zhoršovala, už nestačily výmluvy o těžké řeholi duševního vývoje. V krizových okamžicích jsem začal vyhledávat léčitele, později i lékaře, přišla antidepresiva, ještě větší úzkosti, volání 155, už jsem nemohl dál. Čím dál častěji přicházely i myšlenky na sebevraždu… Přestože jsem si plně uvědomoval vážnost situace, odmítal jsem se stát pacientem klasické medicíny polykajícím doživotně hrst prášků. Akutně jsem začal hledat alternativu. Tímto hledáním „něčeho“ jsem strávil mnoho času, pročetl jsem nemálo odborných článků i „dobrých rad“, ale zaujal mne až Lukášův příspěvek, konkrétně věta „Je neskutečné, kolik dnešních lidí se nechce uzdravit.“ Tato slova se stala prvotním impulzem k objednání se na terapii EFT, o které jsem nevěděl takřka nic. Chtěl jsem to však zkusit a možná více otestovat terapeuta, jestli na něj nebudu příliš velké sousto :) Mým primárním problémem, se kterým jsem za Lukášem přišel, byl panický atak. Strach mě začal ochromovat v každé situaci, ať již v zaměstnání nebo doma. Bál jsem se, že se mi udělá špatně, nechtěl jsem být sám, protože pak nebyla pomoc nablízku, trpěl jsem na každé návštěvě, abych se neztrapnil, když se složím. V takových momentech se mi špatně dýchalo, pociťoval jsem bolesti a tlak na hrudníku, srdeční arytmii, mnohdy jsem měl pocit, že mám infarkt. Vše doprovázelo motání hlavy a pocit na omdlení. Díky Lukášovi a jeho jedinečnému a profesionálnímu přístupu mohu dnes, po pár měsících říci, že se cítím téměř zdravý… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

Lukáš H.

Praha
Můj problém trvá vlastně již od dětství. Proudí ze vztahu nebo spíš nezájmu mé matky, otřesných podmínek, ve kterých jsme žili, šikany od ostatních dětí z vesnice a později spolužáků. Tady někde se rodil problém v mém jádru. Nebyl jsem schopen si dostatečně věřit, mít se rád, otevřeně mluvit o své rodině, tedy především o matčině straně. Následoval ošklivý rozvod mých rodičů a trvalo dlouho, než jsem se konečně dostal do péče otci. S pubertou se problémy již jen prohlubovaly, nikdy jsem neměl moc kamarádů, a když už jsem nějakého měl, měl jsem takový strach, že ho ztratím, že jsem se mu snažil zavděčit za každou cenu i na úkor sebe sama. Často jsem měl paranoidní představy, že mě někdo pomlouvá, například když jsem viděl, že se naproti mně v autobuse někdo směje, automaticky jsem si myslel, že se smějí mně. V pubertě se to snad ještě dá pochopit, ale když je vám 28 let, už je to minimálně divné. Všechny tyto problémy se mi nikdy nedařilo plně zvládat. S nástupem do prvního zaměstnání se vše dramaticky zhoršilo. Snaha zapadnout do kolektivu byla tak úporná, že jsem si spíš sám škodil. Paranoidní představy, že mě všichni pomlouvají, se násobily s každým večírkem, na který jsem nedostal pozvání. A s každou stresovou situací se přidal blok a neschopnost řešit daný problém. Výbuch hněvu a následná sebekritika a podceňování. Myslel jsem, že se změnou zaměstnání začnu prostě znovu s čistým štítem a vše bude dobré. Práce však byla mnohem náročnější, nedařilo se mi ji zvládat na 100 %, takže problémy v kolektivu na sebe nenechaly dlouho čekat. Začal jsem se každou noc budit zpocený a nervózní z toho, co mě další den v práci čeká a jak zvládnu práci, kterou nevím, jak mám udělat, a nikdo mi neporadí… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

Pavel M.

Brno
Do terapie jsem šel s očekáváním, že mi pomůže vyřešit alespoň nějaký z mých mnoha zdravotních problémů, se kterými se po řadu let neúspěšně potýkala řada lékařů i alternativních terapeutů. Po mých předchozích zkušenostech jsem byl docela skeptický. Ale takovou změnu, která se udála v mém životě po pouhých několika měsících EFT terapie jsem nečekal ani v mých nejoptimističtějších představách. Jsem rád, že jsem díky Lukášově empatickému přístupu překonal počáteční skeptický postoj a absolvováním celé terapie získal to, co předčilo i moje nejsmělejší sny. Přestože celý proces byl nesrovnatelně příjemnější, než většina procedur současné medicíny, bolesti a letité fyzické zdravotní problémy zmizely po dvou měsících. Ale nejen to. Během tohoto zvláštního procesu se celý můj život změnil neuvěřitelným způsobem. Měl jsem pocit, že jsem se znovu narodil. Všechna břemena nastřádaná v předchozím období byla najednou pryč a já jsem se poprvé v životě cítil opravdu svobodný, sebejistý a s velkou důvěrou v budoucnost. Ale nejlepší ze všeho byl znovu nabytý pocit klidu a harmonie, jaký jsem do té doby viděl jen u spontánních dětí. Těžko se to popisuje, protože toto je prostě potřeba zažít na vlastní kůži. Kdyby mi někdo před začátkem mého terapeutického procesu ukázal to, co jsem právě sepsal, tak bych mu neuvěřil, že jsem to psal já. Tak moc jsem se změnil já i celý můj život. A jediné čeho tu lituji je, že jsem tuhle terapii neabsolvoval o mnoho let dřív.

Lukáš A.

Brno
Zhruba rok a čtvrt jsem řešil potíže (častý pocit dušnosti, tlaky na přední straně krku, pocit odulého měkkého patra, tlaky na hrudi), se kterými jsem si nevěděl rady a do dneška v podstatě nevím, co je způsobovalo. Pocit tlaku na přední straně krku (migrující), případně tlaky na hrudi bez nějaké diagnózy. Měl jsem za sebou četná vyšetření na různých pracovištích (namátkou ORL, endokrinologie, plicní, alergologie, X dalších) včetně alternativních způsobů jako bylinky nebo akupunktura. Tu svoji „diagnózu“ jsem však stále neměl. Nicméně až EFT mi skutečně pomohla a to velmi rychle. Vím, zní to neuvěřitelně, ale jedná se o skutečně velmi efektivní pomoc. Nejlepší na ní je, že ji můžete provozovat prakticky kdekoliv, nepotřebujete k ní nic kupovat atd., pomáhá takřka okamžitě. Lukáš je navíc velmi sympatický (i empatický) člověk a dodnes si říkám, jaké jsem to měl vlastně štěstí, že jsem zkusil EFT terapii (a zkusil ji právě tady). Dnes nejen že tyto problémy již nemám, ale v podstatě i kdyby se vrátily, tak už budu vědět, čím si pomoct sám (tady je důležitý ten prvek nebát se toho, že by se problémy vrátily, což potom vytváří začarovaný kruh). Nezbývá mi, než doporučit dalším lidem, především těm, kteří podobně jako já už zkusili lecjakou léčbu, a přesto jim nic nezabralo.

Filip V.

Brno
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS