Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Máří Mikšaníková > Doporučení

Doporučení z první ruky

Máří Mikšaníková — ilustrátorka se specializací na humoristické a industriální ilustrace

Zobrazuji č. 110 z celkem 15 doporučení prezentace Máří Mikšaníková:
Mgr. Adéla Rúčková Moravcová
Máří Mikšaníkovou a její tvorbu znám již několik let a jsem nadšená především z jejího úžasného smyslu pro humor. Ve svých ilustracích dokáže vtipnou výtvarnou zkratkou popsat nejrůznější témata – nevyhýbá se ani těm odborným, která umí přetavit do pochopitelné a zábavné formy. Máří je velmi kreativní ilustrátorka, která své nápady rozhodně nedrží při zemi!

Mgr. Adéla Rúčková Moravcová

ilustrátorka
Od Máří Mikšaníkové mám ilustrace v bakalářské práci v oboru geomikrobiologie, která byla obhájena na Přírodovědecké Fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Její kresby komixového rázu oživují přirozeným způsobem text. Oceňuji zejména schopnost porozumění náplni práce v této poměrně úzké specializaci, vystižení pointy a převedení této pointy do obrázku. Děkuji Máří za spolupráci a doporučuji!

Kateřina Burkartová

studentka Přírodovědecké fakulty UK v Praze
Máří pro mne kreslila ilustrace do jedné odborné publikace a řadu obrázků do popularizačních článků, přednášek i k jiným příležitostem (např. do disertační práce). Vytvořila pro mne například i zdařilý plakát upozorňující na vzdělávací programy pro speleology (viz její portfolio). Někteří účastníci akce, kde byl použit, byli přistiženi, jak ho po skončení nenápadně loupou ze stěn a odnášejí domů, což v době elektronických médií není úplně běžné. Na jejím stylu mi vyhovuje to, že má silný cit pro věcnou správnost, je ochotná upravovat obrázek podle připomínek, přitom dokáže i do vážné ilustrace zakomponovat alespoň drobný humor. Úspěšně jsme vyzkoušeli kreslení odborných témat podle slovního popisu i mého (dost neumělého) náčrtku. Přitom sehrálo pozitivní roli také to, že Máří má nakoukané různé přírodní jevy i industriální a postindustriální prostředí (např. opuštěné doly), takže často automaticky chápe, co požaduju. Doufám, že naše spolupráce bude pokračovat.

Lukáš Falteisek

Máří namalovala nápaditý obrázek na památku prvního výzkumu jeskyně Martina. Našla se pochodeň stará 9 200 let a prajeskyňář od Máří je jak živý. I se v něm někteří kolegové našli.

Ladislav Pecka

Nechali jsme si od Máří nakreslit vtipně laděné cedulky (panáčka a panenky) na dveře zaměstnaneckých toalet v knihkupectví, a ne jednoho člověka to pobavilo. Celkově obrázky sklidily velký úspěch. Je skvělé narazit na někoho s takovým potenciálem a smyslem pro humor. Touto cestou ještě jednou děkujeme!

Pavla Ždímalová

Máří navrhla a vytvořila vtipnou a skvěle výstižnou ilustraci obálky pro moji knihu „Povídky z baru aneb Woody, pudy a jiný prudy“, dokonce s vlastním originálním fontem! Fakt super a velký dík! :) Přeji této nadané a kreativní ilustrátorce hodně úspěchů!

Pavel Vorel

www.dobre-knihy.cz/povidky-z-baru-aneb-w…
Máří pro mě skvěle nakreslila mayský motiv na trička ke konci světa v roce 2012. Také se bavím nad jejími sarkastickými kreslenými vtipy.

Jiří Fomín

jiri@fomin.cz ~ 775 104 949
Máří vytvořila pro Offroadsafari motiv triček pro naše hosty i průvodce. Díky ní jsem se stal i komiksovou postavou. Komunikace s ní je promptní a zadání dokáže velmi rychle pochopit a bez mnoha korekcí máte k disposici přesně to co žádáte. Jednoznačně doporučuji.

Martin Bareš

zakladatel Offroadsafari.cz
www.offroadsafari.cz ~ martin@offroadsafari.cz ~ 605 231 697
Využijte zkušenost ilustrátorky s dlouholetým pohybem nejen v podzemí, ale i tam, kde se normální člověk nemá šanci dostat. Díky tomu můžete očekávat dílo, které se bude od ostatních lišit nejen tím, že se bude jednat o dané téma, ale hlavně tím, že do kresby může dát i to co prožila anebo někde viděla. Nemusí se tak pracně namáhat s příběhem, který musí sama vymýšlet.

Pavel Chaloupka

hornickemuzeum@volny.cz ~ 774 376 038
Velice nápaditá ilustrace vyhlídkového místa na Tetíně, která ukrývá bájného ptáka Kuhána, sedla do naší brožurky jako poslední kostička k puzzle.

Luboš K.

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS