Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Blog > Školení, které spojilo stovku lidí

Školení, které spojilo stovku lidí

4. 5. 2014, napsal Robert Vlach

Koncem dubna jsme v Praze uspořádali velké školení rozšířené o blok expertů. Povedlo se nad očekávání dobře a pokud jste nemohli být osobně u toho, tady je fotoreportáž.

Skupinová fotka účastníků školení
Skupinová fotka ze školení (označení a ohlasy účastníků viz náš Facebook)

Když padlo rozhodnutí přesunout naše podnikatelské školení na rok 2014 do Prahy, počítali jsme s běžnou kapacitou 25 osob. Zájem však překonal očekávání, takže jsme nakonec potřebovali přednáškový sál na VŠE pro 109 lidí. Osobně neznám lektora, který by tak velké skupiny vedl, ale rád spojuji lidi, proto jsem se rozhodl ten krok do neznáma udělat. Počtu účastníků jsme přizpůsobili složení bloku expertů, metodiku, přípravu společenského večera i složení produkčního týmu. Jaký byl výsledek, o tom asi nejlépe svědčí ohlasy účastníků:

„Ještě jednou moc díky za skvělou akci! Zpětně bych ji přirovnala k luxusnímu, středně propečenému hovězímu steaku. Lehce opečený napovrch (příjemné prostředí a skvělý servis), ale uvnitř téměř syrový (realistické informace bez snahy něco lakovat narůžovo). Naplněný skvělými chutěmi (od podnikatelské abecedy přes teoretický základ až po praktické rady a tipy), chutně okořeněný (pestrá směsice účastníků s nejrůznějším zaměřením) a s lákavou oblohou (v podobě bloků expertů, kteří tomu dali tu správnou tečku). Odjela jsem nacpaná k prasknutí. Ale vím, že až tuhle porci informací strávím, posune mě o pořádný kus dál v mé cestě na volnou nohu. Těším se na další chod!“ — Kateřina Kalačová
„Na školení úspěšného podnikání na volné noze jsme byli, tuším, jen tři překladatelé. Příště jich určitě bude více, protože školení doporučím všem svým kolegyním a kolegům jako naprostou nezbytnost. (A také studentům překladatelství, pro které čas od času přednáším, ti by měli jít povinně.) Odnesl jsem si spoustu inspirace a tipů, které hodně změnily můj pohled na podnikání na volné noze. Všechny části školení včetně přednášek expertů byly nesmírně přínosné a povzbudivé. Neméně užitečné bylo i setkání s freelancery z jiných oborů. Za tento dokonalý koktejl mnohokrát děkuji. Jeho účinky budou zcela jistě silné a dlouhodobé.“ — Miroslav Pošta

Další termín o víkendu 13.–14. září v Praze bude zase komornější, pro 25 lidí. I proto jsem rád, že se Danovi podařilo tuhle neopakovatelnou akci zachytit na fotkách:

Seznamovací kolečko
Úvodní seznamovací kolečko všech účastníků zabralo asi čtvrt hodiny.
Tradice drobného podnikání
Víte, že podnikání na volné noze je dědicem starobylé tradice drobného podnikání?
Účastníci školení
Mezi účastníky mírně převažovaly ženy.
Svět podnikání na volné noze
Svět podnikání na volné noze je obrovsky pestrý.
Kniha o kariérní strategii
Doporučení nejlepší knihy o kariérní strategii nemohlo chybět.
Řeč čísel
Řeč čísel…
Holky a jejich občerstvení
…a Klára s Janou, které občerstvily každou unavenou hlavu.
Jan Řezáč
1. den vyvrcholil blokem expertů — Jan Řezáč a jeho úvod do osobního brandingu.
Pavel Minář
Pavel Minář nás dostal svým příběhem o přechodu ze zaměstnání na volnou nohu.
Margit Slimáková
Margit Slimáková povídala o výživě prospívající práci a zdravém životním stylu.
Filip Dřímalka
Filip Dřímalka se postaral o velké finále přehlídkou nejlepších aplikací a webových služeb.
Zahájení společenského večera
Zahájení společenského večera v Era světě se Znalcem vínMilanem Sedláčkem.
Společenský večer s degustací a rautem
Následovala neformální společenská zábava s degustací vína a bohatým rautem.
Hosté večera
Po špičkovém výkonu se přišli uvolnit také naši vzácní hosté z bloku expertů.
Den druhý
2. den nebyla žádná únava znát a pokračovali jsme praktickými tématy.
Diskuse o přestávkách
Časově to bylo fakt našlapané, některé diskuse pokračovaly i o přestávkách.
Eva Illésová
Blok expertů druhého dne zahájila Eva Čapková Illésová přednáškou o sociálních sítích.
Mira Vlach
Mira Vlach nejenže řídil celý průběh školení, ale také o projektovém řízení přednášel.
Margareta Vojtková
Margareta Vojtková mluvila velmi otevřeně o mediálním PR.
Adéla Jansová
Adéla Jansová nás motivovala k profesionální spolupráci s neziskovkami.

Poděkování

Tato akce byla výsledkem hladké spolupráce mnoha skvělých profesionálů. Především bych chtěl poděkovat hostům, kteří vystoupili v bloku expertů a poodhalili roušku svého podnikání. Miluše Očková z VŠE nám obrovsky pomohla s rezervací prostor, které patří k nejmodernějším v Praze. Šárka Hastrmanová z Era světa nám umožnila uspořádat krásný společenský večer, na který Milan a Zdena Sedláčkovi dodali vynikající valtická vína a obří raut, který se nedal sníst. Mira Vlach a celý podpůrný tým ve složení Klára Kawuloková, Jana Zvaríková, Dan Šácha a Luboš Moravec si zaslouží velký dík za osobní nasazení. Za mnohé také vděčíme všem účastníkům a partnerům, kteří se podíleli na propagaci a produkci této akce — přátelé, díky!

Milí přátelé na volné noze! Tímto vás všechny srdečně zveme v úterý 19. října od 15 do 20 hod. na přátelské setkání Freelance Friends, které pořádáme v rámci naší evropské komunity Freelancing.eu a Evropského týdne freelancerů — v angličtině a zdarma. Tři mimořádní freelanceři, Mark McGuinness, Bára Baronová a Adam Zbiejczuk, se s námi podělí o své příběhy a postřehy z podnikání. Přidat se můžete snadno během 20 vteřin vyplněním přihlášky.

Odběr novinek emailem

Nejlepší možností, jak sledovat novinky o podnikání na volné noze, je stručné upozornění na nové články v našem blogu emailem, společně s dalšími tipy a aktualitami. Zadejte svou emailovou adresu pro odběr novinek přibližně jednou měsíčně:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.


Chcete být úspěšní? Přidejte se!

Pro nezávislé profesionály pořádáme unikátní školení úspěšného podnikání na volné noze a můžete u nás také levně inzerovat svou práci široké veřejnosti. Sdružujeme stovky odborníků mnoha profesí a desítkám z nich jsme již pomohli rozjet úspěšné podnikání.

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS