Novinky ze světa podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 191-200 z celkem 2029 novinek

Jak léčit perfekcionismus

Jedno z témat, které jsme probírali v podcastu s Tomášem Vachudou, byl perfekcionismus. Tom s jeho negativními projevy sám dlouho bojoval a teď k tomu vydal velmi obsáhlý článek s vševypovídajícím názvem: Jak léčit perfekcionismus.

„Většina lidí umí včas zastavit. Všimnou si hranice, za níž už jsou dostatečně blízko dokonalosti a nemá už smysl ladit poslední pomyslná procenta. Ta vložená energie, čas, nebo peníze, už prostě nepřinesou úměrný posun k lepšímu. Jenže pak jsme tu my. Perfekcionisté. My neumíme zastavit. My hranice nevidíme. Žádné nemáme. Vidíme jen cíl: dokonalost. Té chceme dosáhnout. Stůj co stůj.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Zuzana Bílková o řemesle

Finmag vydal před Vánoci fantastický článek o naší dlouholeté člence Zuzaně Bílkové a jejím podnikání v řemeslné výrobě vlněných přikrývek: Vlna není jen mrtvý plast, říká podnikatelka. V Beskydech oživuje téměř zapomenuté řemeslo.

Tip: Zuzčiny vlněné přikrývky a polštáře jsou i úžasný dárek (nejen) na zimu. Jejich eshop Besky.cz funguje i mezi svátky a zakoupený dárkový poukaz vám na požádání pošlou obratem na email.

Blízká setkání s Michelle Losekoot

Michelle Losekoot byla hostem pořadu Blízká setkání na Českém rozhlasu. Ve velmi příjemném rozhovoru mluvila o své nedávno vydané knize Ztracenné a v souvislostí s tím i o tom, jestli je možné být dobrý v několika profesích.

„Jsem součástí lomítkové generace, což znamená, že nemáme často jen jednu profesi, ale děláme toho několik. Jsem marketér/tvůrce obsahu/autor.“

A pokud jste ho ještě neslyšeli, můžete navázat naším 4hodinovým podcastem, který jsme s Michelle natočili před pár týdny — o její tvůrčí proměně a projektech.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Na cestě: Fotky z Opavy

Poslední letošní scuk volnonožců se povedl. Máme radost a sdílíme pár momentek ze včerejší akce Na volné noze Na cestě v Opavě.

V prostorách LoveCoWorku se nás sešlo přes 30 a vedle příjemných setkání a prohlídky celého prostoru jsme si užili taky našlapanou podnikatelskou diskusi — ve druhé části speciálně zaměřenou na téma cenotvorby.

Děkujeme všem za účast a týmu LoveCoWorku taky za pohostinnost a spolupráci ​🩵

Příští setkání ze série Na cestě se koná ve středu 17.1.2024 v Olomouci.

Budoucí pozvánky najdete v našem newsletteru.

Kolik hodin spánku je ideál

Tady je naše Otázka týdne:

Kolik hodin spánku potřebuješ pro dobrý životní pocit a co ti nejčastěji brání spát takhle vydatně?

Zapojte se a podívejte se, jak na ni odpověděli kolegové na LinkedIn a na Facebooku (rozklikněte si komentáře).

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Walter Isaacson: Elon Musk

Pokud stojíte o předvánoční last-minute tip na knihu pro sebe nebo jiného podnikatele, nový životopis Elona Muska od Waltera Isaacsona rozhodně nabízí mimořádný čtenářský zážitek. Ten navíc umocňuje skvěle načtená audiokniha.

Přednosti knihy vyjmenovává audiorecenze v podcastu Co čtu:

LoveCoWork v Opavě

V pondělí 18.12. se koná naše setkání Na volné noze Na cestě v opavském coworkingu LoveCoWork.

LoveCoWork je příjemný a inspirativní coworkingový prostor pro setkávání i práci profesionálů s veškerým potřebným kancelářským vybavením. V 55tisícové Opavě nabízí pohostinné zázemí freelancerům, kteří hledají místo pro práci nebo příležitost potkat se občas s kolegy a zajímavými lidmi.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Knihařka na volné noze

Jana Gutteková chtěla původně studovat sochařinu. Rodiče ale říkali, že ji sochy neuživí a tak se dala na grafiku a posléze obalový a knižní design. Dnes už řadu let podniká jako knihařka, v řemesle, které si zamilovala.

Ve vlastní knihovazačské dílně teď např. opravuje staré knihy, které si lidé chtějí uchovat jako vzpomínky. Svou práci a cestu k ní přiblížila v obsáhlém rozhovoru pro online Magazín Doklidu.

„Byla jsem čerstvě po škole, vůbec jsem netušila, jak se komunikuje se zákazníkem a dodavateli, co je to faktura. Prvních pět let bylo strašných. Kdybych to řemeslo tolik nemilovala, tak bych se na to vyprdla.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Na cestě: Momentky z Brna

Včera v Brně to bylo nabité! Koukněte na Facebooku na momentky z další zastávky naší (pod)zimní šňůry setkání Na cestě. V parádních prostorech coworkingu Clubco se nás sešlo kolem 120 volnonožců.

Spousta nových kontaktů a zkušeností, příjemná prohlídka celého Clubca a k tomu dvě hodnotné a velmi otevřené podnikatelské debaty — s Robertem Vlachem a skvělým Broňou Sobotkou, coby naším speciálním hostem.

Děkujeme taky týmu Clubco za pohostinnost a spolupráci 🧡

Příští setkání ze série Na cestě se koná už v pondělí 18.12. v Opavě.

Budoucí pozvánky najdete v našem newsletteru.

#13 Tomáš Vachuda

Logotvůrce Tomáš Vachuda vytvořil na volné noze stovky log a je mj. spoluautorem loga Českého hokejového svazu. Pracoval ale až 100 hodin týdně a nevyhnutelně vyhořel. Následoval radikální profesní obrat, který přibližuje jeho nová kniha Časotvorba. Dnes je z něj zapálený tvůrce (volného) času a vtipkuje, že kdyby si Elon Musk dopřával pracovní přestávky, už jsme dávno na Marsu.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí