Novinky ze světa podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 161-170 z celkem 1857 novinek

Kreativní inkoust

Kreativní inkoust je nová facebooková skupina pro tvůrčí lidi s ambicí napsat knihu. Skupina má už přes 1.700 členů a slouží hlavně ke sdílení zkušeností. Natáčejí také rozhovory se zavedenými spisovateli, které jsou volně k dispozici na YouTube.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Cenotvorba freelancerů

Robert Vlach bude letos hostem Freelance Business Month, největší mezinárodní online akce pro nezávislé profesionály.

V pátek 20. října od 18 hod. bude odpovídat na dotazy freelancerů z celého světa ohledně cenotvorby a cenového vyjednávání. Q&A session on freelance pricing and business negotiations je pro účastníky zdarma a přihlásit se můžete jednoduše přes Zoom.

Případně můžete také využít bezplatný vstup na celou konferenci, nebo zakoupit plný vstup s 25% slevou.

Jak na soustředění

Míváte problém soustředit se na jednu věc bez vyrušování? Dan Gamrot tomu věnoval jeden z nedávných příspěvků na blogu, kde popsal jednoduché cvičení, které s tím může pomoct.

„Kdysi mi někdo řekl, že stav naší pozornosti určuje kvalitu našeho života. Pro mě to byl boží zlom. V tu chvíli jsem nepomýšlel na práci. V hlavě jako první naskočily situace, ve kterých jsem já ve své nepozorné roli šmudlal při hraní si s Oliverem nějaké nesmysly na telefonu. U rozhovorů nenaslouchal, ale přemýšlel o tom, co odpovím, až druhý člověk konečně utichne. A taky ty, kdy jsem měl být pár minut sám se sebou. A děsně mě to nudilo.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Chytré poznámky

Tvoříte a publikujete profesní obsah? Pak by vás neměla míjet kniha Jak si dělat chytré poznámky o metodě zettelkasten, kterou česky vydal Melvil v roce 2021.

Sönke Ahrens ji sice napsal primárně pro studenty, akademiky a autory literatury faktu, ale velmi ji ocení také profesní autoři, kteří píšou, přednášejí nebo třeba jen tvoří krátká videa či příspěvky na sítě. Kniha je stručná, čtivá, vědecky založená a ryze praktická — viz také nová audiorecenze v podcastu Co čtu:

Krok vpřed v cenotvorbě

Udělejte krok vpřed k lepší cenotvorbě s mimořádnou 38% slevou na AHAbook — praktickou eknihu Romana Věžníka o aha-momentech v cenotvorbě (nejen) pro copywritery. Sleva platí do konce října při uvedení kódu KROKVPRED v objednávce.

Profesní cesta Pavla Mináře

Dva naši členové se potkali na videu — Pavel Minář byl hostem premiérové epizody z nové série rozhovorů s experty, kterou moderuje Adam Bárta. Mimo toho, že Pavel mluvil o Google Workspace, a jak začal natáčet edukační videa na YouTube, vzpomněl taky na svou cestu k IT i co ho před 11 lety přivedlo na volnou nohu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Oborová školení k doporučení

Tady je naše Otázka týdne:

Které oborové školení nebo kurz podle tebe stojí za doporučení kolegům?

Zapojte se a podívejte se, jak na ni odpověděli kolegové na LinkedIn a na Facebooku (rozklikněte si komentáře).

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

AI konference

Na 4.11. se v pražském Operu chystá sympatická konference Lamaday.ai o základech používání umělé inteligence včetně praktických AI workshopů. Úvodní přednášku bude mít Petr Koubský a mezi přednášejícími jsou i známí čeští freelanceři Petra Dolejšová a David Grudl.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Jak na podnikání & Jak začít podnikat

Finmag začal online vydávat články na téma Jak na podnikání a Jak začít podnikat. V rámci českých médií jde o následováníhodný a poměrně ojedinělý počin. Jen víc takových!

„Zatím jdeme po povrchu, ale [oba] seriály už mají na papíře poměrně rozvětvený seznam témat, která jdou postupně do větších a větších detailů. Vydržte, jen začínáme,“ slibuje v newsletteru šéfredaktor webu Finmag.cz Michal Hron.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Mistrovský kurz: Jak začít podnikat

V sérii Mistrovský kurz, která běží na Dvojce Českého rozhlasu, přibyla nová epizoda, kde náš člen, ilustrátor Michael Petrus sdílí své zkušenosti a tipy k tomu, jak začít podnikat na volné noze.

„Nejdříve si položte otázku, proč vůbec chcete jít na volnou nohu? Co od toho očekáváte časově, finančně, náplní práce. Jaké to pro vás má mít benefity. A jaké to pro vás má mít benefity i v osobním životě. Kolik vydělávat, co dělat, pro koho dělat, ale nastavte si k tomu i ideální pracovní dobu.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí