Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Právě dnes startuje na Masarykově univerzitě už 5. ročník kurzu podnikání na volné noze Od UČO k IČO, který je nejen v českém, ale i evropském univerzitním prostředí naprosto ojedinělý svým záběrem.
Kurz vzniká pod záštitou Na volné noze a ve spolupráci s Robertem Vlachem. Každý běh kurzu představuje 10 zkušených českých nezávislých profesionálů a profesionálek, kteří sdílejí svůj podnikatelský příběh a pohled na jedno velké podnikatelské téma. V aktuálním semestru to budou Kateřina Fragnerová, Víťa Válka, Iva Köhler, Vladimír Klaus, Zuzana Bílková, Daniel Gladiš, Radka Legerská, Martin Kavka, Michala Janatová a Robert Vlach mj. okomentuje čerstvé výsledky velkého průzkumu, jak se daří českým freelancerům. V úvodní debatě se představí tři lektoři z uplynulých let, Hana Jadavan, Nina Hanáková a Petr Pouchlý. Celý kurz opět moderuje skvělý Honza Valtr.
Hlásit do kurzu se mohou pouze studenti MUNI, nicméně 20 sestříhaných přednášek z prvních semestrů je veřejně k dispozici na našem podcastu a YouTube.
Markéta Ubíková je jedním slovem hybatelka. Rozbíhala ostravskou neziskovku Čisté nebe, freelance komunitu Volnonožci F≈M ve Frýdku-Místku i s ní spojený coworking CowoLibre. Zabývá se podporou podnikání žen a má za sebou 4 roky veřejné služby jako místní zastupitelka. Je také lektorkou Google Workspace a nedávno se vrátila z cesty po Americe, která jí tak trochu obrátila život vzhůru nohama.
Sledujte na našem podcastu a YouTube:
Další série našich otevřených setkání pro freelancery je zde! Potkejme se v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci nebo Liberci. Nově se můžete i předem registrovat na veřejný seznam účastníků.
Číst dálBojujete s tvůrčím blokem? Martin Kavka se ve svém posledním newsletteru podělil o šest ryze praktických tipů, díky kterým se mu daří přes podobný stav dostat.
„Zjistil jsem, že – alespoň mně – docela zabírají časová omezení. Znáte to, když máte připravit přednášku za den, zvládnete to. A když na ni budete mít měsíc, budete ji piplat měsíc. Problém s tvůrčím blokem může být zkrátka v tom, že si nedáváte žádnou uzávěrku. A tak to dělám – omezuju se.“
Jak vypadaly začátky podnikání Karla Dytrycha, našeho člena a zakladatele aplikace Freelo? V Robotím podcastu od Fakturoidu Karel vzpomíná na svoje první zakázky a sdílí zkušenosti a ponaučení, které posbíral napříč různými projekty.
Co (ne)dělat, když potenciální zákazník neprozradí svůj rozpočet? V prvé řadě se vyhněte tomu, že dáte svůj návrh dřív než budete mít dostatek informací, říká nezávislý konzultant Matthew Fenton a ve výborném článku nabízí několik cenných doporučení z vlastní praxe.
Náš člen, AI video maker David Spáčil stojí za originálním projektem Pravidla se změnila, v jehož rámci teď spolu s kolegy pořádá i stejnojmennou mezinárodní AI konferenci pro kreativce a markeťáky.
Akce proběhne 16.-17.10. 2024 v brněnském KUMSTu a nabídne přednášky, workshopy i networking. Mezi hosty jsou např. světoví videomakeři Tim Simmons a Olivio Sarikas, expertka na AI právo Agnieszka Hajos-Iwańska nebo grafický designér Petr Sýkora. Mimochodem celou akci moderuje další náš člen, digitální evangelista Filip Goszler.
Součástí konference je zároveň AI Film Festival, přehlídka nejlepších filmů vytvořených s pomocí umělé inteligence. Přihlásit můžete i vlastní AI dílo.
Online formulář pro přihlášení vašeho AI videa do soutěže i vstupenky na konferenci najdete na webu Pravidla se změnila.
Tady je naše Otázka týdne:
Jakou máš zkušenost s videokurzy v rámci svého sebevzdělávání?
Zapojte se a podívejte se, jak na ni odpověděli kolegové na LinkedIn a na Facebooku (rozklikněte si komentáře).
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.