Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Ivana Minářová se jako vůbec první projektantka v Česku začala věnovat chytrým technologiím v domácnosti a bydlení. Píše o nich mj. na webu Geniální dům. Teď si osvědčené tipy i příběh jejího podnikání můžete poslechnout z první ruky v rozhovoru.
„Vždy doporučuji začít drobnostmi, jako jsou třeba chytré termostatické hlavice, případně ovládání kotle v rodinném domě, a postupně zjišťovat, co potřebujete.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Honza Křivonožka má unikátní příběh — přestože vystudoval Matfyz a na škole se věnoval Environmentálnímu modelování, podniká jako kamnář. Dokonce tak úspěšně, že se stal Živnostníkem roku 2017 v Moravskoslezském kraji:
„Ke kamnům jsem se dostal poprvé na Slovensku v Zaježové, kde jsem působil jako dobrovolník. Byl tam špičkový kamnář, od kterého jsem se učil, viděl jsem jeho díla a dávalo mi to ohromný smysl. V té době jsem si říkal, že tohle řemeslo je pro Matfyzáka super. Je to zajímavá kombinace rukodělné práce i výpočtů. Tohle se jednou musím naučit a budu to umět.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Daniel Fiala si splnil sen mnoha vývojářů — jeho projekt Databazeknih.cz je dnes nejvýznamnější web svého druhu v Česku, má aktivní komunitu uživatelů a denně generuje přes 60 tisíc návštěv. Není divu, že za něj Dan nedávno získal taky ocenění v soutěži Křišťálová Lupa.
„Dělal jsem stránky pro menší podnikatele, ale tím, že jsem teprve začínal, neměl jsem 24hodinové vytížení, takže jsem se ve volných chvílích pustil do vlastního projektu. Pak to ale nabralo tak rychlý spád, že to nakonec vytlačilo malé zakázky a stal se z toho hlavní cíl.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Pátý díl naší série Copýtko je na světě. A jako host tentokrát na dotazy o copywritingu odpovídá Maru Kortanová, autorka textů mj. pro první Marketing Festivaly a taky jedna z hlavních tváří Pábení:
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Dobrodružka Lucie Radová se nedávno vrátila z expedice tuk-tukem napříč Jižní Amerikou. Patří mezi nejvýraznější české cestovatelky své generace, píše úspěšný blog Luckycesta a protože je (logicky) sama na volné noze, měla v tématu naší debaty jasno: „Cestování není jen kratochvíle, ale i pobídka k osobnímu či profesnímu růstu.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Michal Kurfürst se jako jeden z mála českých producentů věnuje primárně nahrávání audioknih. Produkoval mj. řadu velmi úspěšných titulů nakladatelství Melvil včetně 30hodinové nahrávky Na volné noze a jeho knihy patří v žánru non-fiction k těm nejlépe hodnoceným — za audioknihu Nikdy nedělej kompromis byl dokonce nominován na ocenění Český bestseller. Literatura faktu přitom podle něj není jednoduchý žánr: „Přečíst knihu o osobním rozvoji tak, aby to nebylo nudné, to chce opravdu dobrého herce.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Kateřina Fragnerová patří mezi několik málo profesionálů v Česku, kteří pomáhají rozvíjet nové i stávající podniky, ať už jsou to restaurace, pekárny nebo hotely. Radí v ekonomice a navrhuje koncepty tak, aby se hosté rádi vraceli a personál pracoval s chutí — mezi její úspěšné projekty patří např. Naše Toustárna, Penzion a restaurace Dvorce nebo Antonínovo pekařství:
„Co bych všem doporučila, je dobře si to rozmyslet. Mít malý hotel, bistro nebo kavárnu je náročná práce, i když na druhou stranu taky krásná. Je důležité uvědomit si, co to přinese co do času a spotřeby vlastní energie, a zároveň, jaké možnosti ten který prostor má. K tomu je třeba přistupovat s velkým respektem.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Eva Škorničková je přední česká expertka na GDPR, která dnes o ochraně osobních dat přednáší po celém světě a její web se stal pilířem osvětové kampaně k novému nařízení.
Nedávno pro náš blog napsala výborný článek Freelanceři kontra GDPR a během rozhovoru v uvolněné atmosféře našeho srazu Na volné noze v Praze vyprávěla o své cestě z diplomacie a nadnárodních korporací až na volnou nohu: „Jestli jsem si v korporaci myslela, že jsem byla přetížená a že jsme toho měli hodně, tak ta efektivita byla nulová oproti tomu, co zažívám teď.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.