Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Tady je krátká videopozvánka na aktuální sérii setkání pro freelancery Na volné noze Na cestě. Vydařené meetupy v Ostravě a Praze už máme za sebou. Tři další v Brně, Opavě a Olomouci nás ještě čekají.
Michelle Losekoot je spoluautorkou bestselleru Jak na sítě, do kterého vměstnala své bohaté zkušenosti se správou sociálních sítí. V současnosti se stále více profiluje jako tvůrce dobrého obsahu a její tvůrčí proměna byla tématem našeho nového rozhovoru.
Sledujte na našem podcastu a YouTube:
Naše oblíbené nakladatelství Jan Melvil Publishing spustilo Vyšší Melvilí — projekt, v jehož rámci budou vycházet online kurzy zaměřené na důležité poznatky z knih, které v Melvilu vydávají. Samozřejmě v podání expertů na dané téma. Součástí jsou videa, webináře, ale taky ukázky z knih a interaktivní úkoly.
„Přiznáváme, naše kurzy nejsou jednoduché. Stojí jistý čas a úsilí, ale o to víc vám poznatky a návyky zůstanou v hlavě a vy je nezapomenete praktikovat i v reálném životě,“ píše na webu spoluzakladatel Tomáš Baránek.
Venku už jsou první tři kurzy:
V novém byznysovém médiu Newstream vyšel hodinový rozhovor Kataríny Krajčovičové s Robertem Vlachem o budování dobrého jména a osobních značek freelancerů, volně navazující na knihu Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové.
Čínštinář Pavel Dvořák byl hostem úspěšného podcastu U Kulatého stolu, kde mluvil o specificích života a práce v Číně — mj. taky o tom, jak tvoří videa na YouTube, který je v zemi omezený.
„Kritice čínského systému se nevyhýbám, pokud je tam něco, co je třeba kritizovat. Politické téma je ale vždy tenký led, a to nejen ze strany Číny.“
Eliška Šestáková je zamilovaná do tzv. personal knowledge managementu. Propaguje metodu zettelkasten, která je popsána v knize Jak si dělat chytré poznámky od Sönkeho Ahrense. Hodně čte, píše, učí informatiku na ČVUT a její vášní je pomáhat lidem lépe se učit a organizovat své znalosti.
Sledujte na našem podcastu a YouTube:
Americká autorka Sarah Duran, která píše skvělé články pro Freelancers Union, natočila s Robertem Vlachem interview pro svůj podcast The Hustler’s Manifesto. Konverzace se točila kolem témat Robertova bestselleru The Freelance Way a zejména pak cenotvorby na volné noze.
Jedna z klíčových myšlenek, která v rozhovoru zazněla, je jak cenotvorba ovlivňuje celkovou subjektivní zkušenost freelancerů s podnikáním. Robert poukázal na to, že pokud nás nějaká práce nebaví, může to být i tím, že ji děláme přepracovaní a pod cenou. Dělat tutéž práci v plně odpočatém stavu nebo za mnohem lepší peníze pak může být pocitově radikálně odlišná zkušenost.
Poslouchejte na Spotify či YouTube:
Vydávání knih na volné noze — nejen o tom je 10. epizoda našeho podcastu.
Barbora Baronová je literární dokumentaristka a nezávislá nakladatelka. Začínala jako copywriterka, ale díky asertivní cenotvorbě a zkušenostem ze světa si postupně našla cestu k vlastní tvorbě. Knihy, které vydává pod značkou wo-men, získaly řadu významných ocenění u nás i v zahraničí.
Sledujte na našem podcastu a YouTube:
Kreativní inkoust je nová facebooková skupina pro tvůrčí lidi s ambicí napsat knihu. Skupina má už přes 1.700 členů a slouží hlavně ke sdílení zkušeností. Natáčejí také rozhovory se zavedenými spisovateli, které jsou volně k dispozici na YouTube.
Dva naši členové se potkali na videu — Pavel Minář byl hostem premiérové epizody z nové série rozhovorů s experty, kterou moderuje Adam Bárta. Mimo toho, že Pavel mluvil o Google Workspace, a jak začal natáčet edukační videa na YouTube, vzpomněl taky na svou cestu k IT i co ho před 11 lety přivedlo na volnou nohu.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.