Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Bára Baronová uspěla na volné noze jako nezávislá vydavatelka, jejíž knihy vyhledávají čtenáři i knihovny, muzea a sběratelé po celém světě. Své zkušenosti z volné nohy nově shrnula ve výborné anglické přednášce pro naši evropskou komunitu Freelancing.eu:
Chystáte se napsat knihu? Spisovatelka a propagátorka biopotravin Hanka Zemanová v tomto klipu z nedávno vydané přednášky popisuje, jak vznikala její veleúspěšná první Biokuchařka a co obnášela spolupráce s nakladatelstvím:
Hanka Zemanová je úspěšná spisovatelka, která je na volné noze 20 let a prodala přes 85 tisíc knih. V této nové úžasné přednášce vlastně úplně poprvé poodhalila podnikatelské pozadí své práce.
Sledujte na našem podcastu a YouTube:
Robert Vlach byl hostem nejnovější epizody Brocastu. Má přes 3 hodiny a kromě povídání o životě na volné noze obsahuje i hromadu knižních tipů.
Přejeme příjemný poslech na Spotify nebo YouTube:
Proč naše budoucnost závisí na knihovnách, čtení a snění — argumentuje světoznámý spisovatel Neil Gaiman ve výborné a silné přednášce, která se týká i většiny z nás, profesionálů na volné noze, kteří pracujeme hlavou, tvoříme a těžíme ve své profesi z nových informací a podnětů.
Gaiman mj. uvádí, jak důležité je čtení fikce, která mnohdy vyvolává nespokojenost se světem, ve kterém jsme vyrostli, a pozitivně tak podporuje touhu měnit jej k lepšímu. Píše o nezbytnosti zachování knihoven coby míst svobody myšlenek, komunikace a celoživotního vzdělávání. A vyzdvihuje taky roli knih pro děti.
„My všichni – dospělí i děti, spisovatelé i čtenáři – máme povinnost snít. Máme povinnost si představovat. Je snadné předstírat, že nikdo nemůže nic změnit, že se nacházíme ve světě, v němž je společnost obrovská a jednotlivec zanedbatelný: jen atom ve zdi, zrnko rýže v rýžovém poli. Pravda je ale taková, že jednotlivci svůj svět znovu a znovu mění, jednotlivci tvoří budoucnost a dělají to tak, že si představují, že věci mohou být jinak.“
Přednášku si můžete přečíst i v textovém přepisu pro The Guardian.
Před rokem jsme na našem YouTube kanále spustili minisérii rozhovorů o finančním sebeřízení a úsporném přístupu k životu i podnikání.
A prvním hostem nemohl být nikdo jiný než designér Víťa Válka, který se právě těmito tématy zabývá už řadu let. Ve společném povídání s Robertem Vlachem kluci mj. probrali:
Celý rozhovor je i na Spotify i YouTube:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.