Videa k tématům kolem podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 81-90 z 415 novinek v kategorii

Google Bard AI v Česku

Dnes je ten velký den, kdy k nám byl zaveden… ano, AI nástroj Google Bard, který je přímou konkurencí ChatGPT od OpenAI, je konečně dostupný už i v Česku a českém jazyce! Pro vyzkoušení se stačí přihlásit pod vaším Google účtem (Gmail či Google Workspace).

Tip: Pro úvod do uplatnění umělé inteligence v pracovní praxi koukněte na náš rozhovor s Janem Romportlem, AI newslettery Miloše Čermáka a Elišky Vyhnánkové či Uměligenci Davida Grudla.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

Jak si udržet dobrý zrak a zdravé oči

Pracujete každý den na počítači nebo počítáte denní čas strávený na mobilu v hodinách? Pak byste měli vědět něco o udržování dobrého zraku a zdraví očí.

Před několika měsíci jsme se s vámi podělili o skvělý díl podcastu profesora neurobiologie na Stanfordu Andrewa Hubermana o tom, jak si zlepšit zrak.

Nyní se k tomuto tématu vrátil s novou epizodou nazvanou Jak zlepšit zdraví očí a oddálit ochabování zraku, do které si pozval svého přítele a kolegu, profesora a vedoucího katedry oftalmologie na Stanfordu, Dr. Jeffreyho Goldberga.

V epizodě diskutují o tom, jak udržovat a posilovat zdraví očí v průběhu života, o výhodách a nevýhodách brýlí včetně toho, zda byste měli nosit brýle na čtení, o používání a rizicích kontaktních čoček, co zvážit před laserovou operací očí LASIK, o průhledných plovoucích skvrnkách v očích (tzv. floaters), o syndromu suchého oka, o významu slunečního záření a ochrany před UV zářením a o konkrétních cvičeních pro zlepšení zraku a zdraví očí.

Na epizodu se můžete podívat na YouTube:

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

#4 Lucie Šimůnek

Prázdninový cestovatelský speciál je zde!

Lucie Šimůnek je cestovatelka na volné noze. Uspořádala 13.000 km dlouhou expedici v tuk-tuku napříč Jižní Amerikou, podnikla dvě cesty kolem světa a natočila desítky reportáží pro Objektiv ČT.

Sleduje na našem podcastu a YouTube:

Kontinuální cenotvorba

Rychlý tip jak přistupovat k cenotvorbě při dlouhodobé spolupráci freelancerů s klienty — Robert Vlach a Dan Tržil v ukázce z nového rozhovoru pro Danův Byznyscast:

BYZNYScast: Robert Vlach

Robert Vlach byl hostem zatím nejdelší epizody BYZNYScastu Dana Tržila. Řeč byla o podnikání na volné noze. Jak jinak!

Ale pozor: První hodinová část je volně k dispozici na Spotify i YouTube, kde končí položenou otázkou — a právě na ni (i mnohé další) pak najdete odpověď v druhé hodince, která je k dispozici pro Danovy předplatitele na Pickey.

Dan Tržil je přední český expert na téma podcastingu, zakladatel portálu České podcasty a producent řady úspěšných klientských i autorských podcastů, jako je Proti proudu či nový BYZNYScast. Nejlepší rozhovory vydal v knize Proti proudu.

Robert Vlach je podnikatelský poradce, zakladatel portálu Na volné noze a autor mezinárodního bestselleru The Freelance Way vydaného v roce 2022 předním světovým vydavatelstvím HarperCollins s překladem do dalších 5 jazyků. Česky kniha vyšla pod názvem Na volné noze u Jan Melvil Publishing a prodalo se jí už přes 20.000 výtisků.

Jak pomáhat na Ukrajině

Jak pomáhat lidem, kteří bojují za svobodný svět?

Každá pomoc se počítá a pomáhat může každý, shodují se zakladatelé projektu Válka online Pavel Houba a Honza Tofl v nově zveřejněné závěrečné části dlouhého 4hodinového rozhovoru s Robertem Vlachem o tom, jaké formy proukrajinské pomoci podporují a proč. Projekt na pomezí občanské publicistiky a OSINTu rozvíjí s kamarády jako bokovku při zaměstnání, na volné noze…

Video ze srazu v K10

O víkendu jsme uspořádali členský sraz pro 100 freelancerů v krásném coworkingu Impact Hub Praha K10.

Report s fotkami a ohlasy účastníků najdete brzy na blogu. Tady je zatím půlminutové video z páteční části od fotografky a videotvůrkyně Zuzany Havlínové:

Další akce z jarní série setkání Na volné noze Na cestě se konají 7.6. v Liberci a 20.6. v Plzni — jste srdečně zváni!

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

Na cestě → Liberec

Liberec svolává volnonožce! Přijďte s námi strávit příjemné odpoledne prací, povídáním o podnikání a navazováním kontaktů s jinými profíky na volné noze — už ve středu 7. června od 13 do 18 hod. v krásném prostředí coworkingu Lipo.ink.

Zapojit se můžete také do debaty o podnikání s Robertem Vlachem.

Účast je zdarma a nemusíte se nikam předem hlásit — stačí zakliknout účast na Facebooku či LinkedIn a dorazit v dobré náladě.

Podrobnosti viz Na volné noze Na cestě: Jaro 2023.

Medvěd (The Bear)

Seriálů o drobném podnikání je zatraceně málo a i těch pár je dost romantických a odtržených od reality.

Medvěd (The Bear) je bezkonkurenční výjimkou, stejně jako Clarksonova farma na svém vlastním „poli“. Tady je krátká citace z minirecenze od Roberta Vlacha:

„Medvěd je jedním z nejlepších televizních kusů, jaké jsem KDY viděl.

Vypráví fiktivní příběh světoznámého šéfkuchaře, který zdědil po svém bratrovi zadluženou restauraci v Chicagu a rozhodl se dát výpověď, aby z ní udělal skvělý podnik.

Jeho střet s realitou je však krutý. Zaměstnanci na sebe neustále řvou a házejí si klacky pod nohy. Všechno je staré, rozbité, špinavé. V podniku vládne totální chaos.

Dá se to vůbec spravit?

Přinejmenším jeden člověk si myslí, že ano…“

Medvěda najdete na Disney+ (2022) a ČSFD (82 %), případně tady je trailer:

Umělá inteligence vs. autorské právo

V kontextu nástupu umělé inteligence je dobré věnovat se taky právní stránce a přesně o tom, konkrétně ve vztahu k autorskému právu, mluvila před pár dny advokátka Petra Dolejšová.

Během hodinového streamu, který cílí primárně na kreativní profesionály, Petra odpovídala na dotazy mj. k tomu, jak lze výstupy AI nástrojů aktuálně využít.

„Jedna myšlenka. Říkala jsem, že aby to bylo autorské dílo, musí to vytvořit člověk, ne stroj, ne AI. A teď si představte třeba několik desítek let zpátky, kdy jsme neměli foťáky. A najednou z foťáku vylezla fotka. Taky to byl obrovský problém a říkalo se: Bude to mít autorská práva? Vždyť to nevytvořil člověk. Vytvořil to ten foťák…“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí