Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Freelancer musí růst nejen jako odborník, ale také jako podnikatel a investor — zejména má-li časem co investovat. Česká investiční konference 2019 je akce, kterou pořádají Lenka Rož Schánová a Daniel Gladiš právě s takovým dobrým záměrem.
Účastníci mohou vidět, jak uvažují profesionální akcioví investoři a správci portfolií, mohou s nimi diskutovat během přestávek či networkingu, a pokud se zdrží do druhého dne, mohou také absolvovat kvalitní workshopy. Zkrátka není to o tom, jaké akcie si koupíte, ale jak se o nich učíte přemýšlet. Vynikající odborná konference, která se letos koná 11.–12. listopadu v Praze.
Podnikání je někdy takové Fear Safari — plné strachů a obav. A jak ve svém článku napsala Alice Kavková: „Proplout úspěšně tou džunglí a nenechat se nikým a ničím sežrat, to chce kuráž.“
Konferenční sezóna v plném proudu. Pokud pracujete v gastronomii, nebo dokonce přímo s kávou, nenechte si letos ujít listopadovou Wave Coffee Conference 2019, kterou pořádají Petra Střelecká a Adam Obrátil v legendární brněnské kavárně Industra Coffee.
Akce pro všechny baristy, kavárníky a milovníky kávy má opět vynikající lineup řečníků včetně Jezevec Petr Pouchlý a Michelle Losekoot, spoluautorky novopečeného bestselleru Jak na sítě. Zbývá jen nasednout na vlnu a nechat se unášet kávovými výpary.
Jak na sítě je 1. původní česká kniha o skutečně profesionální správě sociálních sítí. Její autorky Eliška Vyhnánková a Michelle Losekoot pořádají už léta stejnojmenné školení Jak na sítě, samy jsou na volné noze a patří k nejvyhledávanějším expertkám v oboru. Tutový knižní tip a nejspíš i další velký bestseller pro Melvil.
Grafička Naďa Moyzesová a její cesta k (božímu) nápadu. Co ta vaše, máte to podobně?
Naše členka, lektorka pro rukodělné podnikání a autorka projektu Tvůrci v praxi Bohdana Goliášová právě získala ocenění Živnostník roku 2019 v Jihomoravském kraji. Společně s dalšími vítězi tak postupuje i do celorepublikového finále, které proběhne 12. prosince v Praze. Gratulujeme!
„Postupem let se kolem mě nabalila několikatisícová komunita rukodělných tvůrců a já jsem se stala jakousi jejich neoficiální mluvčí. A protože tvůrci to v podnikání nemají jednoduché, založila jsem pro ně vzdělávací platformu Tvůrci v praxi.“
PS: Už brzy začneme na videoblogu vydávat sérii rozhovorů právě s rukodělnými tvůrci, kterou pro nás Bohdana moderovala.
Filip Molčan je programátor, založil několik IT společností, rok strávil v Silicon Valley. Svůj byznys teď ale dělá primárně z malé roubenky v Českém Švýcarsku a pro Forbes Česko nedávno popsal svůj přístup k digitálnímu minimalismu.
„Můžete si samozřejmě říci, že do toho půjdete mnohem drsněji, smažete všechny sociální sítě, chytrý telefon vyměníte za hloupý a místo e-mailů začnete posílat koresponďáky. Realita je ale taková, že bez technologií se většině z nás funguje velice nepohodlně. Proto se zkuste zaměřit na ty technologie, které vám opravdu přinášejí zásadní vylepšení vašeho života. Mně to zabralo.“
Braňo Frk se po úspěšné kariéře v akademické sféře poměrně nedávno přesunul z Prešova do Prahy a na volnou nohu, jak ale vysvětluje, byl to přechod logický a pozvolný. Sám o sobě mluví jako o „learning designerovi“, což je téma ve střední Evropě poměrně nové – pomáhá designovat vzdělávací programy a technologie zejména pro firmy.
V našem rozhovoru sdílí nejen řadu zajímavých zkušeností o vlastním byznysu, ale přibližuje i téma nutnosti vzdělávat se celý život, a to smysluplně. Podívejte se taky na jeho firmu Oppus.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
22 těžce vybojovaných, militantně optimistických rad od naší členky Alice Kavkové, za které byste jinde platili buď zlatem, anebo vlastní krví a potem.
22 těžce vybojovaných, militantně optimistických rad, za které byste jinde platili buď zlatem, anebo vlastní krví a potem.
Číst dálOchrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.