Novinky ze světa podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 1841-1850 z celkem 1865 novinek

Dobré jméno v oboru

Profesní kariéra jednotlivce bývá zpravidla výrazně delší nežli doba trvání většiny firem působících ve stejném oboru. Profesionál by proto měl o své dobré jméno pečovat bez ohledu na to, je-li právě na volné noze, podniká a nebo je sám zaměstnán. Ačkoliv u českých zaměstnanců není dosud budování dobrého jména zvykem, ve světě jde o běžnou praxi, na níž v konečném důsledku vydělají všichni.

Číst dál

Nové služby pro cizince

Nezávislí profesionálové, kteří nehovoří česky, mohou nyní jednoduše prostřednictvím portálu Na volné noze inzerovat svou práci v České republice. Služba, která rovněž zahrnuje nezbytné odborné poradenství, individuální školení a informace o podnikání v naší zemi, je nabízena na samostatné webové stránce Freelancing in the Czech Republic, která je pouze v anglickém jazyce. Druhotným cílem této iniciativy je také posílení a navázání nových kontaktů se zahraničím.

Jištění zakázek a pohledávek

Někteří nezávislí profesionálové mívají problémy dostat za svou práci zaplaceno, což se nezřídka týká až poloviny jejich zakázek. Příčinou takto nízké úspěšnosti nebývá ani tak neuspokojivá kvalita odvedené práce jako spíše chybné vyjednávání se zákazníkem.

Číst dál

Reportáž z prvního setkání registrovaných uživatelů

Historicky první setkání registrovaných uživatelů portálu Na volné noze se konalo koncem května na Bílém Kříži v Moravskoslezských Beskydech. Průběh celého víkendu, během nějž se v přátelské atmosféře sešlo přes třicet účastníků, zachycuje slovem i obrazem tato reportáž.

Číst dál

Týmová spolupráce přes internet

Internet je ideálním prostředím pro skupinovou spolupráci. Kvalitních a přitom bezplatných prostředků je ovšem k dispozici tolik, že laik o nich často ani neví, natož aby se v nabídce orientoval. Tento text nabízí přehled základních možností skupinové komunikace a nadto přidává i několik tipů pro pokročilejší uživatele internetu a větší týmy s potřebou lepší organizace společné práce.

Číst dál

Ochranná známka

Od dubna roku 2006 jsou název a logo portálu Na volné noze registrovanou národní ochrannou známkou, která garantuje jeho provozovateli výhradní právo poskytovat pod touto značkou různé služby. Obdobně může své duševní či nehmotné vlastnictví chránit každý nezávislý profesionál a v tomto článku bude dále popsáno jak.

Číst dál

Hospodaření s časem

Času máme všichni omezené množství a to jak v životě vůbec, tak i v každém dni, týdnu či roce. Proto je velice důležité umět s touto vzácnou komoditou dobře hospodařit, přičemž základy tohoto umění, známého též jako tzv. Time Management, lze snadno zvládnout prostřednictvím lepší osobní disciplíny.

Číst dál

Základ zdraví

Pevné zdraví je vskutku největším bohatstvím a v případě profesionálů na volné noze, kteří za sebe jen těžko hledají náhradu, to platí dvojnásob. Vysoká kvalita našeho zdravotnictví způsobuje, že je často opomíjena velmi důležitá tematika péče o vlastní zdraví, a přitom právě toto sebeléčení je skutečným základním pilířem dobrého zdraví a dlouhověkosti.

Číst dál

První setkání registrovaných uživatelů

Vůbec první setkání registrovaných uživatelů portálu Na volné noze se uskuteční o posledním květnovém víkendu tohoto roku v Beskydech. Celá akce bude mít volný neformální průběh, přičemž jejím hlavním účelem bude posílení vzájemné spolupráce a dobrých vztahů, jakož i relaxace s lehkou horskou turistikou a večerním posezením u dobrého vína či čaje. Přizváni budou ovšem i všichni nováčci, kteří se do té doby na portále zaregistrují.

Skupinová spolupráce

U velkých zakázek je prakticky vyloučeno, že by je dokázal pokrýt jediný člověk, byť by byl velmi schopný. Většina zákazníků v takových případech osloví nějakou firmu, aniž tuší, že je zde ještě velmi dobrá a často výrazně levnější alternativa v podobě koordinované spolupráce skupiny profesionálů.

Číst dál

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí