Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Marketing Festival 2019, za kterým stojí Jindřich Fáborský, si pro aktuální ročník zase připravil naprosto boží lineup hostů světové úrovně — tím největším tahákem je bezpochyby uznávaný profesor psychologie a behaviorální ekonomie Dan Ariely, který v Praze vystoupí vůbec poprvé, ale třeba taky Christopher Wylie, whistleblower stojící u odhalení informací v případu Cambridge Analytica.
A to je přitom jen malinká část nabitého programu. Pro profesionály, kteří se pohybují v digitálním marketingu, je to rozhodně jedna z nejvýznamnějších akcí celého roku. Proběhne od 20.-22. března v pražském Kongresovém centru a zbývá posledních cca 300 vstupenek, takže ideální čas se rozhodnout, jestli letos vyrazit.
Dříve se Šárka Havlíčková starala např. o krizový management divadla a jako programová ředitelka působila v týmu pro Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury. Z pozice top manažerky v kultuře se ale po několika letech rozhodla přejít na volnou nohu, kde se dneska věnuje terapii. O svých zkušenost hovoří v tomto článku.
„Je důležité vědět, že se člověk z této práce nestane milionářem. Jako terapeutka se o sebe také musím starat a být fit, abych se mohla věnovat jiným lidem. Teď mám třeba kapacitu na tři, maximálně čtyři ošetření denně, neošetřuji každý den, takže průměrně je to třeba třicet nebo čtyřicet ošetření za měsíc. Víc se podle mě kvalitně zvládnout nedá.“
Václav Blahout se díky sportu dostal k marketingu a jak se pak věnoval marketingu, dovedlo ho to zpět ke sportu. Celou svou profesní kariéru zvládl jako stoprocentní volnonožec, protože nikdy nebyl zaměstnancem — a i přesto spolupracoval třeba s Českým olympijským výborem, kde se staral o sociální sítě olympijského týmu. Dnes pomáhá propojovat sportovce, sociální sítě a značky na vlastní platformě GNRS.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Jak v sobě na povel probudit kreativitu? A co dělá profesionál jinak než amatér? Tomáš Sobel natočil další díl svého vyprávěcího podcastu.
„Kreativita je schopnost nacházet řešení problému. Z toho vyplývá, že taková kreativita není super nástrojem jen pro tvůrčí profese, ale v podstatě pro kohokoliv.“
Přejeme příjemný poslech na Spotify:
„Používáte jedno heslo na více místech? To neděláte dobře.“ — bezpečnostní expert Michal Špaček a jeho jasný dvouminutový DVTV Apel v podstatě na každého, kdo se dneska pohybuje online.
Kdyby vám chyběla virtuální asistentka nebo osobní pomocník pro delegování některých úkolů a činností, na online službu myTimi už jsme dostali několik pozitivních referencí — zařídí třeba vyzvednutí balíků (po Praze), rezervace hotelů, cestovní itinerář a taky rešerše podkladů nebo průzkum trhu. Úkoly můžete zadávat klidně přes Messenger a předběžnou cenu i termín splnění se obvykle dozvíte obratem. Po registraci dostanete na začátek 300 Kč kredit k otestování, takže si můžete udělat obrázek sami.
„Jobs chápal iPhone jako něco, co nám pomůže s hrstkou činností — s posloucháním hudby, telefonováním, navigováním. Nechtěl radikálně změnit rytmus každodenního života jeho uživatelů. Vize, kterou v roce 2007 představil, je dnes ale sotva rozpoznatelná. A je to škoda.“
Zamyšlení digitálního minimalisty Cala Newporta pro The New York Times o tom, jak se z chytrých telefonů stali naši neodlučitelní společníci, kteří řídí náš život a kradou pozornost.
Online kurzy od těch nejlepších z nejlepších. Platforma MasterClass jich nabízí přes 50 a jako lektory si zve jen naprosto špičkové profesionály, takže třeba Frank Gehry učí design a architekturu, Annie Leibovitz fotografii a Malcolm Gladwell zase psaní.
Podle obsahu to vypadá, že si vyberou hlavně kreativci, najít ale můžete taky vaření od Gordona Ramsaye nebo výuku šachu s Garrym Kasparovem. Těžko podle ohlasů soudit, nakolik jsou jednotlivé lekce přínosné, dát si pár přednášek s podobnými profesionály každopádně může být dobrá motivace a celoroční přístup ke všem kurzům za 4.500 Kč vypadá jako parádní cena.
Eva Knirschová stihla do 25 let vybudovat a prodat úspěšný eshop a taky zorganizovat největší e-commerce veletrh v Česku pro 2700 návštěvníků. K podnikání ji přitom dostala záliba, kterou si nemohla dovolit — jízda na koni. Více v tomto článku.
„Nikdy jsem nedělala žádnou reklamu. Nevěděla jsem, jak se staví online byznys, a fungovala jsem metodou pokus-omyl.“
V prvé řadě přední expert na sociální média, jinak ale taky výborný moderátor — Adam Zbiejczuk si do své třetí série rozhovorů opět pozval čtyři zajímavé hosty a tady je první z nich.
Ondřej Ženka ve své kariéře na volné noze skloubil dvě navzájem se dobře propojující povolání: má psychoterapeutickou praxi a zároveň funguje jako poradce v oblasti HR. V našem rozhovoru jsme se bavili nejen o tom, kde mají čeští HR manažeři největší mezery, ale třeba i o tom, jak si poradit s work-life balance, když chcete být freelancer.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.