Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Jaké byly začátky Fakturoidu? Jan Korbel a Lukáš Konarovský vypráví o rozjezdu, milnících, ale taky budoucnosti svého nástroje, který dnes pro online fakturaci využívají tisíce freelancerů.
„O vánočních svátcích 2008 jsme začali Fakturoid tvořit, v srpnu už jsme o tom dali veřejně vědět a přesně na Štědrý den 2009 jsme ho spustili. Ukázalo se, že jsme na trh přišli ještě relativně brzy. Růst byl ze zpětného pohledu vlastně pomalý, ačkoli jsme první roky zvyšovali obrat o víc než 100 % ročně. Ale pro představu, v prvním roce (2010) jsme měli obrat 46.000 Kč. Ne měsíčně. Za rok.“
Realitní makléř Michal Souček patří k nejváženějším zástupcům své profese v Česku, mj. díky vzdělávací platformě Makléři makléřům. V pokračování naší volné série „Jak krotit finance, žít levně, ale mít bohatý život“ jsme se proto logicky zaměřili na téma, které je Michalovi nejbližší — nemovitosti. Vyplatí se do nich dnes investovat? Jak zlepšit kvalitu rozhodování? A na co všechno si dát při nákupu domu či bytu pozor?
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Z našeho archivu videí pouštíme další cenný záznam — přednášku z think-tank copywriterky Michaely Weikertové, ve které sdílí své zkušenosti s tím, jak se v průběhu let vyvíjel její přístup k cenotvorbě a současně i nabídka služeb pro klienty.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Kamnář Honza Křivonožka, oceněný mj. jako Živnostník roku 2017, je dalším hostem naší volné série rozhovorů na téma „Jak krotit finance, žít levně, ale mít bohatý život.“ Spolu s rodinou se usadil na malé vesnici a vyznává nízkonákladový přístup k životu. Stejně tak ale v našem povídání nabízí i velmi střízlivý pohled na soběstačnost.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
„Sebe sabotáž je obecně takové chování, kterým sami sobě bráníme v dosahování svých cílů,“ píše Madla Čevelová v tomto článku, kde se speciálně zaměřila na nejčastější sebe sabotáže v oblasti financí — odkládání zdražení, nevytváření rezervy, neinvestování do vlastního podnikání a další.
Aktivní správa majetku se v mnohém podobá podnikání. Robert Vlach v novém článku dává tipy, jak lépe hospodařit s penězi.
Daňový expert a náš člen Michal Hanych zodpověděl pro Hospodářské noviny dotazy čtenářů ke zdanění zisků z kryptoměn.
Startujeme novou minisérii rozhovorů o finančním sebeřízení a úsporném přístupu k životu i podnikání. No a koho jiného si na takové téma pozvat jako prvního hosta, než designéra a karavanového nomáda Víťu Válku. Co jsme probrali?
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Jak se vyhnout největším průšvihům v podnikání — finančák, živnosťák, socka, zdravka, daně, faktury, účtování… Michael Petrus a Tomáš Sobel v přínosném a pěkně obsáhlém rozhovoru s daňovým právníkem Michalem Hanychem.
Přejeme příjemný poslech na YouTube:
Jak oznámit zdražení a nepřijít o klienty? Super-přínosný článek Ondry Ilinčeva:
„Většina lidí se ke zvýšení ceny odhodlává příliš pozdě, až když padá na hubu. Dělá o víkendech, po nocích, na úkor vlastního volného času.“
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.