Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Jaké nástroje využívá Michelle Losekoot k tvorbě svých projektů? „Některé věci jdou dělat fakt docela jednoduše,“ říká v krátkém klipu ze své přednášky pro think-tank Na volné noze a sdílí tipy na nejpoužívanější služby a aplikace.
Štěstí přeje připraveným. Vize léčí krize. Zjednodušuj. Michelle Losekoot popsala v krátkém klipu z nedávné přednášky 3 hlavní ponaučení, které si odnesla ze svých úspěšných projektů na volné noze.
Dušan Janovský, zakladatel úspěšného vzdělávacího webu Jak psát web a spolutvůrce vyhledávání Seznamu, ve výborné a velmi praktické přednášce popisuje, proč se vyplatí tvořit obsahové weby a jak na to můžete jít jednoduše i bez větších znalostí programování.
„Pokud někdo podniká a chce se prosadit jako značka, mít zakázky a být známý v komunitě, není nic lepšího než mít obsahový web.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Kolik stojí vytvořit podobně úspěšný kurz jako Jak na sítě? Pusťte si krátký klip z přednášky Michelle Losekoot, kde mj. chválí přínos české freelance komunity:
Anebo rovnou skočte na celou přednášku Jak na vlastní freelance projekty, ve které Michelle vůbec poprvé rekapituluje všechny své projekty na volné noze.
Digitální vypravěčka Michelle Losekoot v nové přednášce pro náš think-tank vůbec poprvé rekapituluje všechny své projekty na volné noze — od prvního blogu až po současné projekty včetně úspěšného kurzu Jak na sítě nebo webu Posviť si. Otevřeně popisuje úspěchy i nezdary a mj. vyzdvihuje důležitost spolupráce s dalšími freelancery.
Sledujte i na našem podcastu či YouTube:
Madla Čevelová marketérka a specialistka na cenotvorbu v nové přednášce pro náš think-tank ukazuje, že určení cen v podnikání není pouze otázkou čísel.
„Naši schopnost si říct o peníze a ustát si nastavenou cenu před zákazníkem ovlivňují zejména psychologické faktory.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Michal „Majkláč“ Novák, jeden z nejvlivnějších lidí v české muzice a mj. taky zakladatel úspěšného portálu pro kapely Bandzone, rozjel před pár měsíci vlastní pořad na YouTube.
V sérii Majkláčova pitevna upřímně rozebírá zaslané klipy hudebních skupin a hodnotí jejich potenciál nejen z pohledu muziky, ale třeba i stylizace brandu. Je to rozhodně výborný zdroj, který ne každý zná, a pomoc pro tvůrce na volné noze, kteří by chtěli uspět v oblasti populární hudby. Podívejte se na jednu z epizod.
S Majkláčem jsme mimochodem před pár roky natočili rozhovor právě o jeho projektech a podnikání, o tom, jak v oboru začínal a jak přemýšlí o svém byznysu.
„Nikdy jsem neměl sen rozjet úspěšný internetový projekt. Neměl jsem byznys plán a ani jsem o tom neuvažoval jako o projektu. Všechno, co jsem kdy rozjel, jsem vždy rozjel, protože jsem měl nějakou potřebu, něco mi chybělo, něco mi přišlo krkolomné nebo příliš složité. A snažím se k tomu navádět i všechny kamarády, aby měli oči dokořán, když chtějí podnikat. Aby hledali to, co jim jde ztuha.“
„Je jedno, jak je vaše komunita velká,“ říká Denisa Hrubešová směrem k tvůrcům, kteří by chtěli monetizovat svou tvorbu. V nové přednášce pro náš think-tank představuje platformu Pickey, která slouží právě k budování komunity platících podporovatelů, a vyjmenovává 3 klíče, jak se svým obsahem na internetu uspět.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Dá se uživit tvorbou podcastů a jak k nim přistupovat? Mistr podcastingu Dan Tržil v novém hodinovém rozhovoru o svém podnikání, videích a podcastech, ale taky o digitálním nomádství a co mu cestování dalo: „Pro mě to byl způsob, jak se posouvat v životě a podnikání a do toho si užít benefity, že jsem v nových zemích, naučím se nové jazyky atd.“
Zuzana Bílková patří k nejvýraznějším českým podnikatelkám. Před 12 lety zachránila v rodných Beskydech skomírající manufakturu na vlněné přikrývky a lůžkoviny, kterou postupně zmodernizovala a přejmenovala na Besky.
Dnes výrobky tuctu žen, které v malé manufaktuře pracují, hřejí přes 40.000 zákazníků. Zuzka ale stále zdůrazňuje osobní zodpovědnost za kvalitu a v této přednášce pro náš think-tank o inovacích mj. vysvětluje, proč je pro ni zásadní spolupráce s profesionály na volné noze.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.